Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám takarítani szokott...

Anyukám takarítani szokott nálam, de erről le akarom szoktatni, mert szeretném én rendben tartani a szobám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csomószor 'megígérte', hogy nem fog, de ma is megtette.
2010. okt. 25. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tedd rendbe a szobádat és akkor nincs mit takaritania. HA rend van, akkor nem fogja csinálni, de ha be se lehet menni, akkor csak nem birja ki, hogy ne takaritson.
2010. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2010. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Mondd el neki mit szeretnél - de egyébként nem biztos,hogy sikerülni fog. Zárni a szobádat elég drasztikus, de van, aki azt csinálja.
2010. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
16L vagyok. Zárni meg a viták miatt nem akarom a szobámat, de nem ártana... Végül is nem mindegy, hogy miért vagyok mérges?
2010. okt. 25. 18:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
elozd meg es takarits ki elotte akkor nem kell neki megtennie:)
2010. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nemhogy örülnél :D Én 21 vagyok,a húgom 18 és néha még ma is eljátszuk, hogy nem takarítunk ki, hátha anyu megcsinálja, de utána ránk parancsol :D
2010. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó dolog, hogy van egy saját szobád, de ne felejtsd el, hogy ez a szoba anyukádé is, azaz az ő lakásának a része.

Takarítsd ki ragyogóan a szobádat, hívd be és kérdezd meg, hogy most mi nem felel meg neki. Ha azt mondja, hogy minden rendben, akkor kérd meg ismét, hogy nálad ne takarítson. Ha megint takarít, kérdd meg, hogy máskor inkább neked szóljon, ha valamit nem talál rendben.

De eljátszhatsz - vérmérsékleted szerint - egy nagyjelenetet is: "De Anya, hogy tanuljak meg takarítani, ha mindig megelőzöl?!"

2010. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is amondó vagyok, hogy előzd meg.

Nem is tartom normálisnak, hogy egy 16 éves kamasz után anyuci takarítson ki. Elég nagy vagy már ehhez.

2010. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden kamasz talál időt és alkalmat a hétvégén,hogy kitakarítsa a szobáját!

A szülők pedig nagyon tudnak örülni neki.

Elég ha hetente 1x kitakarítasz,de akkor alaposan takaríts illetve hét közbe is tarts rendet.


Nálam bevált módszer,hogy csak úgy fekszek le,ha rend van.Na ez általában csak iskolaidőben sikerül:D Általában gépezek,aztán megnézem a jóban rosszbant.Utána zuhanyozok meg ilyenek és utána gyorsan rendet rakok.Mivel keveset vagyok itthon nagyon nem tudok kupit csinálni,tehát 5-10 perc alatt rendet rakok.

Reggel tök jó érzés úgy kelni,hogy rend van körülöttem és már nem kell azzal bajlódni,hogy rendbe hagyjam itthon a szobámat.Amikor pedig hazajövök hulla fáradtan szintén jó érzés,hogy rend van és nem kell rendet rakni ahhoz,hogy le tudjak ülni pihenni,majd tanulni!


Ha magadtól kitakarítasz nem fog anyukád takarítani.

Ez nálam is így volt.Eleinte csak a saját szobámat takarítottam ki.Aztán egyre többször előfordul,hogy az egész lakást felporszívózom stb...Persze eleinte megesett,hogy anyum másnap felporszívózott,de akkor megbeszéltük,hogy én is kitakarítottam és örült neki:)

15/L

2010. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kupinak nincs kupi nálam, félreértés ne essen. Ez amolyan felmosás, satöbbi... Frászt kapok. Mondtam neki, hogy ha úgy érzem, hogy fel kell mosnom/porszívóznom/törölgetnem kell akkor azt megcsinálom ÉN, nem kell ezzel (is) fáradoznia...
2010. okt. 25. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!