Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek rajtuk?

Hogyan segítsek rajtuk?

Figyelt kérdés
Unokatestvéreim 40 és 30 évesek. Még mindig otthon élnek. Munkanélküliek, az egyiknek betegsége van. Szerintem valami pszichés problémájuk is lett. Az anyja állandóan lejárta őket mindennek, soha semmit nem csináltak jól legyen az főzés, vasalás bármi, mindig mindenbe beleszólt, rájuk tapadt totál szétverte az önbecsülésüket. Az idősebbtől az összes párját elűzték ellenük beszéltek. Azt figyeltem meg hogy az egyik már csak néz maga elé, látszódik rajta hogy nincs jól. Hogy tudnék segíteni rajtuk?
márc. 10. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Mik a lehetőségeid?


Amúgy biztosíts nekik lakhatást, munkát és szakemberi segítséget.

márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Mennyi egyszeri, és havi rendszeres pénzösszeg áll rendelkezésre a segítéshez?
márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Hívd meg őket egy kávéra és mondd el nekik hogy mit látsz. Hátha kinyílik a szemük.
márc. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonymousreview60 ***** válasza:
62%

Haladj lépésről-lépésre!

1. Kezdj el nekik külső, pozitív ingereket adni! Olyasmikbe vondd be őket, amiről tudod, hogy nem rossz képességekkel rendelkeznek vagy élvezték korábban. Csinálj olyan programokat, amikre elmennek, amik neked is kevés, nekik (szinte) semmi költségbe nem kerül. Pl. főzzetek együtt! Főleg akkor, ha pl. a munkahelyedre vagy más helyre viszel valami születésnapi vagy egyéb dolgot, és ahonnan vissza tudod csatolni a pozitív értékelést. Adj eleinte sok, később kevesebb, de sosem "átlátszó" dícséretet! De ez lehet biciklitúra stb. Bármi.

2. Később puhatold ki az érzéseiket, álmaikat, hogy mit szeretnének, és olyasmi jellegű programokba vondd be őket!

3. Ezek alatt mindig óvatosan (és felkészülve az akár rettenetes, de nem neked szóló kitörésre), kérdezd meg őket, hogyan látják a helyzetüket. Sosem "Tedd ezt vagy azt!", hanem "Mi lenne, ha jelentkeznél stb." jelleggel adj nekik löketet.

4. Az előttem szóló jól rákérdezett. Mennyi időt és pénzt és energiát bírsz rászánni? Lehet, hogy az elején a lakhatásukat részben (bérlakás)/egészben (nálad) neked kell megoldani. Ha átképzésről van szó, azt szinte tuti neked kell fianszírozni.

Remélem sikerrel jársz!

márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

Folytatva:

Ha sikerül őt ebből kisegítened, akkor vagy életre szóló barátod lesz vagy igyekszik majd ezt elfelejteni a segítségeddel is együtt. Emiatt nem biztos, hogy érdemes neheztelni rá majd, mert ő az egész traumát az elejétől a végéig (és ebbe a segítséged is beleesik) el akarja majd felejteni, vagy az anyja felett érzett harag miatt majd sajnos a segítségedet is elfelejti. Azért ez utőbbira nagyon nincs garancia.

Ez a nő nem anya. Sok humanoid nőstény azt a kapa földet sem érdemli meg, amit a végén rálöknek, és az engem nem érdekel, milyen trauma miatt ilyen.

44F

márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonymousreview60 ***** válasza:
29%
Ja, igen. A pszichoterápiát is érdemes lenne felvetni. Majd. A TB 4 alkalmat áll. Ez semmi, arra elég, hogy kiderüljön kb. mi a probléma, és mit lehetne kezdeni vele. A többire már csak magánpraxisban lesz lehetőség, ami drága vagy nagyon drága vagy nagyon-nagyon drága. DE MEGÉRI (nekem megérte), ha az ember komolyan veszi az ott végzett munkát. Havi 2 alkalomra lesz szükség legalább, szerintem annyinál többet nem bírtok ráfordítani.
márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szándékos Bendegúz válasza:

Először érdemes megnézned egy videót, azonnal megtalálod az interneten.

A címe : Az elnyomás oka .

Ebből megtudhatod, hogy milyen emberi viselkedés okozhatja ezt az állapotot, amit megfigyeltél, és lehet, hogy a megoldásokra is rátalálsz.

Sok sikert.

márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
5. Ez azért csúnya megfogalmazás az anyjuknak is vannak problémái. Ilyen generációs bajok.Ne személyeskedjünk.
márc. 10. 11:10
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
59%

Kérdező, nem baj, ha nem tetszik, nem is azért mondtam, hanem mert így gondolom.

A szlő dolga ez: [link]

Az én anyám ezerszer többet tett, mint ez a leírt némber, mégis nagyon megmártottam benne a kést. A terápiám alatt/miatt megértettem mi volt a bajom vele gyerekkoromban és miért haragudtam rá 20 évvel később. Ő nehezen, de megértette a hibáit, és bocsánatot kért tőlem! Ez lényeges.

márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

5, az anyjuknak kötelessége lenne a bajait kezeltetni. És nincs az az ok ami elfogadhatóvá tenné azt, hogy a gyerekeit megnyomorítsa.

Azt pedig érdekesnek tartom, hogy egy köszönöm nem fért bele a mezőbe, de leoltod azt aki segíteni próbál, még ha kissé el is ragadtatta magát. Nem én voltam, de szeretném neki megköszönni helyetted mindazt amit leírt. Amúgy a kérdésekre miért nem válaszolsz?

márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!