Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek rajtuk?

Hogyan segítsek rajtuk?

Figyelt kérdés
Unokatestvéreim 40 és 30 évesek. Még mindig otthon élnek. Munkanélküliek, az egyiknek betegsége van. Szerintem valami pszichés problémájuk is lett. Az anyja állandóan lejárta őket mindennek, soha semmit nem csináltak jól legyen az főzés, vasalás bármi, mindig mindenbe beleszólt, rájuk tapadt totál szétverte az önbecsülésüket. Az idősebbtől az összes párját elűzték ellenük beszéltek. Azt figyeltem meg hogy az egyik már csak néz maga elé, látszódik rajta hogy nincs jól. Hogy tudnék segíteni rajtuk?
márc. 10. 08:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 10-t 8-nak szántam, a kérdezőnek. Nem az 5-nek, benéztem a számokat.
márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: azt hiszem csak akkor tudnál segíteni rajtuk, ha tartósan el tudnád hozni őket abból a környezetből és mondani nekik: mindegy hogy mit, de kezdjenek el dolgozni hogy legyen munkatapasztalat. Aztán majd jön egy jobb munka.

Az a baj, hogy minél később kezdi az ember, annál nehezebb, a sok-sok év munkanélküliség meg motiválatlanság (nameg a környezet) visszaránthatja őket...

márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Kértek tőled segítséget? Nem! Hadd a fenébe, nincsenek saját megoldásra váró gondjaid? Minek avatkoznál bele? Hiányzik a dráma mi?
márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%
Vannak kedves, empatikus, segítőkész emberek is, azért szeretne segíteni.
márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonymousreview60 ***** válasza:
59%
#13, tudod, van az a mélység amikor az ember már segítséget sem mer vagy tud kérni.
márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!