Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ott bírnátok-e hagyni a...

Ott bírnátok-e hagyni a segítségre szoruló szüleiteket, ha már nem lehet rajtuk segíteni?

Figyelt kérdés

Anyám majdnem 20 éve le van százalékolva gyógyíthatatlan betegséggel, gyakorlatilag ennyi ideje nem hagyja el a házat csak orvosi vizsgálatokhoz. Az élete teljesen beszűkült, akár egy idős nyugdíjasnak, az évek során szellemileg egyre tompább lett, most 50 felett jár és már olyan mint egy demens. Nem tudok mit kezdeni vele, nagyon nagy erőfeszítéseim vannak benne, hogy sínen tartsam, de mindhiába! Skizofrén is, és emiatt elég nehéz természet tud lenni, sok gond volt ebből. Erre rátesz, hogy a YouTube mindenféle ezoterikus és összeesküvés elmélet csatornáját ismeri, és nézi. Egyre gyengébb fizikailag, romlott az állapota, a doktornője szerint tornáznia kéne, de már a drága doktornőre sem hallgat, pedig régen nagy szava volt Édesanyámnál. Pár éve azt hittem sínen tarthatom a dolgokat, de úgy érzem Anyám elveszett, teljesen elengedte magát, és én is úgy érzem, belefáradtam és feladom. Párom szerint lassan Anyámat gyámság alá kell venni, mert nem tud felelősen dönteni magáról. Bár nincs gyerekem, de sokszor úgy érzem Anyámmal már úgy kell viselkedni, mint egy gyerekkel.


Édesapám nagy ivó, talán más alkoholistának mondaná, de lassan kezdem én is annak látni. Minden családi ünnep egy rémséges katasztrófa Anyám természete és Apám részegsége miatt. A szívem szakad meg értük. Megértem Apám miért iszik, de egyszerűen így egyre távolabb kerülök tőlük. Anyám mindenkit eltol maguktól, és erre Apám is vevő. Már nincsen körülöttük senki, de nem is kívancsiak senkire, teljesen elidegenedtek az emberektől, és úgy érzem a valóságtól is.


Nekünk lakhatási gondjaink vannak a párommal, egyre inkább úgy érezzük, a megoldás az lenne ha vidéken vennénk egy olcsó ingatlant, és ott letelepednénk. Eddig hallani sem akartam arról hogy a szüleimtől ilyen távol legyek, de most már az az őszinte, hogy vágyakozom erre. Úgy érzem nincs értelme hogy maradjak, már nem tudok rajtuk segíteni, mindent megpróbáltam amit tudtam. Elvannak ők kettecskén, ha látogatni is megyek, egyre idegenebbül érzem magam ott, és egyre kevésbé van maradásom, de úgy érzem ők sem vágynak túlzottan semmire.


Édesanyám még el tudja látni magát, úgy saccolom (reményeim szerint) ez még egy 5-10 évig ez így is marad.



2021. máj. 26. 21:48
A kérdező szavazást indított:
Otthagynám őket (és havonta, vagy ritkán látogatnám őket)
Nem bírnám otthagyni őket
73 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló helyzetben vagyok... Csak nekem apám paranoid skizo, anyám meg drogfüggő és alkoholista.

Ők is az ötvenes éveikben járnak...


Apámra nem is tudom, hogy mi lehet a megoldás, mert bár az állapota nagyon súlyos, hiába mondom az orvosoknak leszarják.


Nem is vizsgálják meg rendesen...


Mivel nagyon magas és rendkívül erős ember, félek hogy egyszer véletlenül akár embert is ölhet.


Még az a szerencse, hogy havi 1-2* mozdul csak ki és akkor sem megy messzire...


De már engem is ellenőrizgetni szokott, hogy valóban én vagyok e, vagy valaki felvette az arcomat.


Régen nagyon szerettem, de sajnos szinte semmi nem maradt meg a személyiségéből és hatalmas nyűg nekem.


Lehet, hogy önző dolog, de attól félek a legjobban hogyha nem tartom el anyámat, akkor valami bűnt követ el, vagy el kezdi magát az interneten prostiként hirdetni és én maradok szégyenbe.


Vagy ha apám megölne valakit, akkor dettó...


Persze nem teljesen az én felelőségem, nem vagyok egyik gyámja sem (egyik sincs államilag gyámság alá helyeztetve, mert állítólag beszámíthatóak), de ezek akkor is olyan dolgok lennének amit nem mosnék le magamról soha...


Tudom, hogy borzasztó, de anonim leírom:

Én mélyen legbelül abban reménykedem, hogy valami elviszi Őket és már nem lesznek sokáig ezen a világon.

Például egy szívroham...

És igen, valahol utálom magam hogy ilyesmit kívánok, de egyszerűen nem tudtam miattuk soha élni.

Már lassan 30 éves leszek és még nem volt életem konkrétan...

2021. máj. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
84%

Hány éves vagy?

Ha anyukád 50 felett jár, akkor körülbelül 30 éves vagy. Még fiatal vagy, előtted az élet. Költözz el onnan, a pároddal kezdjetek el élni, túrázni, nyaralni, kikapcsolódni. Anyukádnak és apukádnak sincs semmi különösebb problémája jelenleg, nem kell ellátni őket, pelenkázni őket, amit esetleg később már meg kell tenni. Ha most feladod a fiatalkorodat, később csak még jobban beszippant ez az egész és azt veszed észre, hogy nincsen magánéleted. Nincs párod, nincs családod, csak az idősödő szüleid. És ez az igazán szörnyű dolog.

2021. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

jézus atyaúristen milyen sorsok vannak... ezket kéne a hírekbe rakni, nem a fasz politikát egész nap..


Miért is volt szükség a lipót bezáratására? ez még jó kérdés.

2021. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso valaszolonak szeretnem uzenni!

Semmi megvetendo es szegyellnivalo nincs abban ha a halalukat kivanod! Mivel ilyen rossz alapotban vannak! Azt gondolom ezt mindenki megerti!

Szerintem ez nem" borzaszto" ahogy te irod. Ez olyan mint amikor valaki hosszubszenvedes utan hal meg, akkor is jobb mar neki, konnyebb neki, mint szenvedni. Ha a szuleid magulnal lennenek sem kivannak maguknak ezt a meltatlan eletet! Mint mondtad apud regebben normalis volt!

Arrol nem beszelve, hogy meg veszelyesek is, es artatlan eletbe is kerulhet a letezesuk..

Valojaban az lenne a legjobb, ha anyukad leszokna, apud pedig meggyogyulna, de mivel ez nyilvanvaloan tavol all a realitastol, igy valoban a halal valoszinu nekik is konnyebbseg lenne! Nem kell emiatt szegyellned magad, es nyilvan szereted oket es rossz ezt neked vegignezni.


A kerdezo meg egyertelmuen koltozzon el...ha lesznek unokak, veletlenul se lassak ezt.

A gyereket amugyis az eletnek szuljuk, nem azert, hogy rolunk hondoskodjanak. Az en gyermekeim legyenek boldogok, ha oreg es demens leszek, ne velem szenvedjen, eljen, ne miattam vesztegesse el az eletet, szomoru lennek.

2021. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem áldozhatod az ő gondozásukra az életed. Biztos nem lesz könnyű folyamat de tönkre fogják tenni az életed ha nem lépsz. A párkapcsolatod is rámehet a dologra.
2021. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 mert azt fenn is kellett ám tartani és atyáink annyival kevesebbet tudtak lopni a kondérból... Emellett szerintem a megfelelő személyzet fenntartása se nagyon volt már megoldott. Ilyen fizetések mellett a sima betegekkel se nagyon akar dolgozni senki, hát még egy olyan intézményben...
2021. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katona Dius ***** válasza:
73%

Kedves kérdező. Édesapád ügyében nem tudok segítséggel szolgálni, szerencsére ez az én családomat elkerülte. A paranoid skizofrénia, demencia... Nem voltunk ilyen szerencsések:)

Javaslom a gyámság alá vételét és egy megfelelő gondozó otthonba helyezését.

Ott megfelelő segítséget kap, 0-24ben ellátják és nem kell aggódni, hogy a részeg apuka mikor lesz agresszív részeg.

2021. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!