Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelenleg ...-né vagyok,...

Jelenleg ...-né vagyok, házas. Egy kicsit bosszant, hogy a környezetemben mindenki lánynéven szerepel, vagy azért mert elvált, vagy azért mert fel sem vette a férje nevét. Egy kicsit maradinak érzem magam. Hogyan tudom a lánykori nevemet visszavenni?

Figyelt kérdés
(elválni nem akarok) Sokba kerül? De baj lehet abból is, hogy mióta férjnél vagyok elvégeztem jó pár tanfolyamot, iskolát és a bizonyítványaim is mind a férjes asszonynevemen szerepelnek.
márc. 16. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg a kormányablakban is lehet intézni, de ott fogalmuk nem volt, mit kell csinálni. Inkább menj az anyakönyvvezetőhöz. Nem emlékszem, hogy kellett-e fizetni. Rémlik, hogy volt egy minimális összeg.
márc. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

És ha 5 év múlva az lesz a trendi,hogy mindenki ...né a környezetedben,akkor te is újra az akarsz lenni?

Jó Isten...

márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
35%

A névváltoztatást az anyakönyvi hivatalban lehet kérni. Úgy tudom, hogy pénzbe kerül, de nem tudom, hogy mennyibe.


De gondold végig!

1. Az ilyen -né végződés az összetartozás jele. Nem vállalod büszkén ezt az összetartozást?

2. Hogyan esne a férjednek, ha hirtelen megszabadulnál a nevétől? Nem gondolná azt, hogy tőle is szeretnél megszabadulni? Fennáll az a veszély is, hogy emiatt esetleg ő adja be a válópert.

3. Biztos, hogy mindig másokat kell követni? Másoknak kell megfelelni?

4. Biztos megéri az összes okmányt cserélni a névváltoztatás miatt? Személyi és lakcím igazolvány, jogosítvány, bankszámla, te nevedre érkező közmű számlák, stb ezt mindet át kell íratni, ami sok pénz és még több idő. (A bizonyítványokkal nem lesz baj, elhiszik, hogy a tiéd, ez hasonló eset, mint amikor valaki leánykori néven érettségizik vagy diplomázik és férjezett néven dolgozik azzal a végzettséggel. Az sem okoz gondot.)

márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

10 ezer Ft. Vidd az érvényes irataidat, ki kell tölteni egy nyomtatványt és pár nap alatt elintézik.

És igen, anyakönyvvezetőhöz menjél.

márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Hát én biztosan nem dobnám el a férjem nevét, holmi trend miatt. És nem, nem vagyok maradi, 28 vagyok.
márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15%
10-ével ez előtt még a lányok alig várták hogy asszony nevük legyen trendeket követek szerintem nem szégyellni kellene ha nem büszkének lenni rá.A többi is csak irigy rád!
márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Kormenyhivatal, névváltoztatás. Azt nem árt mérlegelni, a férjed mit szólna hozzá. Nem ugyanaz uyg házasodni, hogy nem változtatod meg a leánykori neved, mint az, ha a férjezett nevedrol akarsz a lanykori nevedre változtatni
márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Mennyire kell felületesnek lenni ilyenhez?
márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

"1. Az ilyen -né végződés az összetartozás jele. Nem vállalod büszkén ezt az összetartozást?"


Oké, és a férjek miért nem vállalják büszkén az összetartozást és veszik fel kölcösnösen egymás nevét?


Bemész az okmányirodába és egy helyen egyszerre el lehet intézni az iratokat, majd kiküldik vagy bemész értük.

A többi helyen meg el lehet intézni online vagy ami nem olyan fontos, az éves adategyeztetésnél módosítod.

márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
34%
Emiatt megváltoztatni a nevét felesleges, egyet értek a 2. Hozzászólóval. Ha mindenki -né lesz akkor újra visszaveszed? Csak mert ez a divat?
márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!