Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos h anyukám rám van kiakadva?

Jogos h anyukám rám van kiakadva?

Figyelt kérdés

Arról van szó,h ma anyukám totál kiakadt mert nem volt rend a lakásba mikor hazajöttünk meloból és velem kezdett el kiabálni h én soha nem segítek. Igen,de jó okom van rá.

Az ok a következő:

2 éve mikor én 11.ikes voltam akkor végzett tesóm a sulival,2 hónap mulva bejelentette h már 4 hónapos terhes.Egész addig titkolta,mert tudta h anyu lebeszélné arról h megtartsa. Igaz a gyerek apjával akkor már 8 éve együtt voltak. A terhesség ideje alatt tesóm otthon lakott,csak az utolsó hónapba költözött el a barátjával albérletbe. Az albérletbe kb 3 hónapot voltak,mikor rájöttek h nem tudják fizetni és ezért az anyóshoz költöztek a kicsivel együtt ahol semmit nem kellett fizetniük. Az albérletbe viszont adósságot halmoztak fel,ami miatt anyámnak személyi kölcsönt kellett felvenni,h majd közösen fizetik. Egy vasat se adtak bele. Az anyósnál tesóm nem bírt megmaradni,ezért addig dumált anyámnak amig el nem adta a lakást h nagyobbat vegyen h oda tudjanak 3an költözni.A végén tesóm már öngyilkossággal fenyegetőzött annyira nem bírta ki az anyósnál. Anya csak 20 ezret kért el tőlük,a rezsire meg a kajára h tudjanak félretenni is. de persze ezt sem tudták oda adni,meg a közös hitel felét sem fizették. Késöbb kiderült h időközbe Providentet is vettek fel,amit jóformán anyának kellett fizetnie. Ekkor én még suliba jártam,utolsó éves voltam. majdnem egy év telt el mire tesóm elküldte tőlünk a barátját(eleinte anyámat hibáztatta a szakításért,mert anyám mondogatta h ha nem tudják a nyamvadt 20.000Ft-ot fizetni akkor job ha visszamennek az anyósáékhoz),szakítottak tehát. tesóm bevétele a Gyes,Csp,meg a gyerektartás ami 15.000 FT. Ez jó formán elmegy a gyerekre,meg az időközbe kiderült felvett kölcsönökre. Egyiket tesóm,másikat a volt párja fizeti. Anyának semmit nem tud adni,vagy csak 3-4 ezer ft-ot.

Anyagilag a padlóra kerültünk,hisz egy fizetésből 5 embert eltarani lehetetlenség,plussz lakáshitelt fizetni.

Nekem szeptembertől el kellett mennem dolgozni,h ne tegyenek ki a laksából és ugy ahogy meg tudjunk élni. tesóm nem dolgozik egész nap otthon van. Neki az lenne a dolga h otthon csillivilli rend legyen,de nem.


Ezért nem vagyok hajlandó takarítani. Nekem az érettségim jó lett,el akartam végezni egy OKJ képzést a plussz pontokért és utánna fősuli,de 2 helyen dolgozom én is meg anya is,h rendezni tudjuk az adósságokat amiket a tesómék miatt halmoztunk fel,nincs energiám még levelezőn tabulni :S taklarítani meg inkább.

Szóval ma anyával egy müszalba dolgoztunk,és velem kiabált h miért nem mosogattam el este magam után,stb...

Jól összevesztünk ezen mert megmondtam neki h ne nekem pampogjon hanem a másik lányának ő az a aki egész nap itthon van és ráérne,meg ő az ak iegy ft-sem ad haza,míg én hjiába dolgozok kettő helyen is,jó ha van 20-30 ezer ft-om! Jó fortmán a semmiért dolgozok,elegem van belőle,és akkor még velem kell kiabálni is


2010. okt. 26. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez durva. Tanulhattál még volna, de a tesód miatt dolgoznod kell, és még tőled tőled várják el, hogy takaríts is? Tesód nem normális, de anyukád se,ha ezt hagyja.

Egyáltalán nem jogos.

2010. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van,én kitteném őket babástúl...Élősködő és kényelmes...Dolgozni meg büdös,otthon gondolom nem a babával játsziik,hanem bambul a tv előtt...A gyereket ellátja?
2010. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát van ugyh mikor éjszakás vagyok a gyerek kint jéátszik meg hangoskodik az előszobába és nem tudok tőle aludni :S


Én elhiszem h anyu is elfáradt a meloba,de én is! Főleg h nekem voltak terveim,a tesóm meg tényleg ráér. De neki állt pamnaszkodni h a sok mosogatástól ekcémás vagy miylen a keze :S erre anya igaz nem bunkón hanem normálisan célozgatott h én is csinálhatnék itthon vmit. Én meg vettem tesómnak egy gumikesztyűt

Egyszerüen nem vagyok hajlandó a saját szobámon kívül mást takarítani! Én nem szültem,tanultam mindig jól,és most mégis 2 helyen is kell meloznom h élni tudjunk vhogy,és még akkor takarítsam a tesóm meg a gyereke mocskát itthon is? na nem! Bánt h igy összeszólalkoztam anyával,de nem érzem h jogos volt h velem kiabáéljon.

Mondjuk tesómat nem tudja előszedni,mert ők most mentek sétálni a gyerekkel

2010. okt. 26. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Finoman megemlíteném anyudnak, hogy okés, ha ennyire te vagy a nagy semmirekellő, akkor fogod magad és önálló életet kezdesz, albérletben... na akkor gondolkozzon el ki tartja el a felelőtlen nővéredet, és a gyerekét, és hogyan boldogulnak egyedül??? Egyáltalán nem jogos, hogy még téged hord le, mikor feladtad az álmaidat a tesód hülyesége miatt! - nem is értem anyud ezt miért engedte, tönkreteszi az egyik gyereke életét, hogy a másik lébecolhasson... kitartás, és ne add fel a tanulás reményét, megérdemled, hogy olyan életed legyen amilyet megálmodtál! - főként, hogy még tenni is képes vagy érte!
2010. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nem ártott volna tesót felvilágosítani a fogamzásgátlásról,nem kell a csődbe,még babát is szülni,állambácsi nyakára...Csak mert jár érte néhány évig csp,meg gyes.
2010. okt. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mikor a nyáron elkezdtem dolgozni kocsmába (ez nincs bejelentve) akkor még azt hittem h szeptemberbe otthagyhatom és tanulhatok. de aztán láttam h nem tudjuk feladni a számlákat,meg kaja is mindig alig van itthon,így kénytelen voltam keresni egy másik hivatlos helyet. Abya cégénél aghol dolgozik volt felvétel így most ott dolgozok. de a kocsmás melot is meg kellett tartanom mert még így se ment. pedig anya is még eljár takarítani,de még is volt h napokig csak sima kenyeret ettünk i,egyedül a gyereknek volt rendes kajája
2010. okt. 26. 15:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de nem a ti gyereketek,kinek szülte tesóf nektek?Költözz el,nem kell elszarni az életedet a tesód felkelőtlensége miatt...
2010. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 nagyviri ***** válasza:
Mondd meg anyukádnak, hogy majd akkor vagy hajlandó takarítani a közös helységeket, ha a nővéred felemeli otthonról a fenekét, és elmegy dolgozni. Nehéz helyzetben vagytok, és ő is szálljon be a közös terhek viselésébe, ráadásul böcsőde is van a világon, nem ő lesz az első szülő, aki odaviszi a csemetéjét. Ráadásul, mivel egyedülálló szülő, valószinüleg hamarabb felveszik oda a gyereket.
2010. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen idős a tesód gyereke, de ha van már annyi akkor ahelyet, hogy te dolgoznál 2 unkahelyen, dolgozzon ő a kocsmába te meg addig otthon vagy a gyerekkel
2010. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Januártól majd lehet beszoktatni a gyereket a bölcsibe,mert beiratta tesóm. De csak azért mert anyám mondta neki h minnél elöbb keressen melohelyet.

Költözésre én is gondoltam már,de akkor anyuval cseszek ki a legjobban

2010. okt. 26. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!