Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Hogy az anyukám...

Miért van ez? Hogy az anyukám néha ok nélkül kiakadva beszél velem?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, és néha az anyukám ok nélkül felemeli a hangját, enyhén kiabál, pedig én csak kérdeztem valamit. Pl.: Anya... Tegnap azt mondtad, hogy ma csinálsz sütit... Akkor csinálsz? Utána pedig úgy beszél velem, months eltörtem volna a kedvenc vázáját. Mondjuk tanár és elég sok hülye gyereket tanít... Meg a suliba ünnepségeken ô csinál gyönyörû dekorációt (ingyen) amit néha hajnali 2ig is eltart. És a fáratsága, vagy a sterssz miatt beszél velem így?
2011. nov. 10. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fáradtság miatt lehet, plusz khmmm, sok ember hajlamos a gyengébben levezetni a feszültséget, pl. a szülő a gyerekén.

Próbáld máshogy tálalni amit szeretnél (tudod, márketing :),

pl. Anya, úgy ennék egy kis sütit! Megcsinálhatnánk együtt ezt és ezt. Majd én előkészítem a hozzávalókat és utána elmosogatok.

Hátha így szívesebben kezd neki.

2011. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot :)
2011. nov. 10. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod, a fáradtság és a stressz miatt. Illetve hát... Hány éves az anyukád? Lehet már a változókor is kopogtat az ajtón.
2011. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
45
2011. nov. 10. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, akkor már előfordulhat. Változó, kinek mikor jelentkezik. Minden esetre erre ne kérdezzél rá :)

Az első válaszolóval teljesen egyetértek. Azt kiegészítve még egy kis saját tapasztalattal: mikor anyum nagyon stresszes, akkor meg szoktam lepni valamivel. Kis apróságok, de nagyon jól szoktak neki esni. PL. csinálok egy bögre kakaót, tejszínhabot fújok a tetejére + arra csokireszelék. Vagy télen facsarok neki egy pohár narancslevet.

2011. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :) tuti kipróbálom ;)
2011. nov. 10. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Mond neki hogy szedjen magne b6-ot
2011. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 LadyLee ***** válasza:

Valószínűleg valóban arról van szó, hogy fáradt és stresszes. Bár tudom, hogy te nem érzed a problémát, az "Anya... Tegnap azt mondtad, hogy ma csinálsz sütit... Akkor csinálsz?" c. mondanivalón, de lefordítom ezt neked szülőre:


Szegény gondolom dolgozik, mos, főz, takarít, be kell fizetnie a számlákat, stb. - ezer felé jár az agya, egy csomó feladattal valószínűleg épp lemaradásban van. Tudja persze, hogy azt ígérte neked, hogy süt sütit, nyomasztja is a dolog, mert látja, hogy nem biztos, hogy bele fog férni. Erre te jössz és számonkéred. Érthető, hogy kiakad, annak ellenére, hogy valójában tényleg nem mondtál neki semmi rosszat.


A napokban én is leüvöltöttem az anyukám fejét (na jó, ez egy kicsit túlzás, de eléggé csúnyán nekiestem) azért, mert felhívott és megkérdezte, hogy valamit, amit már régóta ígértem neki, mikor küldök. És pont akkor hívott, amikor nyakig voltam a melóban, fél percenként kaptam új feladatokat, amik tegnapra határidősek és azt sem tudtam, hogy hol áll a fejem, amit pedig neki ígértem, az egy kevésbé fontos dolog volt, ezért nyilvánvalóan hátrasoroltam a tennivalóim rangsorában. Erre felhív és számonkér... Pffff - elpattant az agyam. Persze egy 5 perc múlva lenyugodtam és éreztem, hogy túl türelmetlen voltam vele. Mondjuk ebben az esetben szerencsére ő jól reagált és levágta, hogy csak stresszes vagyok, nem sértődött be.


Szóval szerintem bánj csínján a fentiekhez hasonló, elsőre ártatlannak tűnő, de számonkérésként értelmezhető mondatokkal. És ha látod, hogy anyukád fáradt, akkor próbálj meg neki minél többet segíteni. Legközelebb hasonló esetben semmiképpen se azt kérdezd, hogy "Akkor csinálsz"? Hanem próbálkozz esetleg úgy, hogy "Tegnap mondtad, hogy csinálsz sütit, tudok esetleg ebben segíteni? Persze ha nincs időd vagy fáradt vagy, nem gond az sem."

2011. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!