Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy mintha anyukám...

Miért érzem úgy mintha anyukám "csak egy emlék" lenne? Ez normális valamennyire?

Figyelt kérdés
12 éves koromban halt meg anyukám, most 22 vagyok. Minden nap eszembe szokott jutni: a minden napos szokásai, beszéde, közös mondataink, emlékeink. De közben meg mégis már olyan néha mintha nem is lett volna igaz mindez. Mert már annyira régen volt, mintha csak egy emlék lenne anyukám, mintha nem is lett volna soha kézzel fogható mint egy álom. Néha olyan érzésem is van mintha nem is ismerném (ismertem volna). Ez mással is előfordult már halott szeretteivel kapcsolatban?
2011. nov. 9. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg pl mikor sok időm volt csendben gondolkozni, akkor az is eszembe jutott, hogy ugye 12 éves gyerek voltam még, még csak nem is kamaszodtam igazán. Most meg már felnőttem valamennyire, rengeteget változtam. És néha az jut eszembe, hogy a mostani énemet ő nem ismerte. Ha "találkoznánk" neki egy "idegen" lennék, hiszen ő a gyerekkori énemet ismerte csak. Pl vajon ilyennek képzelt-e el? Vagy csalódott lenne-e hogy milyen lettem...Áhh ezek csak buta agyalások, de sokszor foglalkoztat ez a téma.
2011. nov. 9. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Az idő múlásával mindig könnyebb lesz a szeretteink feldolgozása.És igen egy emlékké változik egy nagyon szép emlékké.
2011. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 bánomisén ***** válasza:

Az természetes, hogy úgy éled meg, mintha anyukád csak emlék lenne, hiszen sajnos tényleg már csak az.

Viszont, amire emlékszel, az egyszer igaz volt, megtörtént, erre is gondolj.


Azon pedig ne morfondírozz, hogy vajon most hogyan látna téged. Egyrészt egy anyukának a gyereke mindig az ő picije marad, másrészt meg nem hiszem, hogy csalódott lenne, vagy pláne idegenként tekintene rád.


Biztos nagyon szeretted édesanyádat, ha ennyit gondolsz rá :-)

2011. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem!

Igen, az emlékek halványulnak, az arc egy idő után kezd elmosódni. Ha vannak róla fényképeid, esetleg video, hasonló, nézegesd időnként, az segít életben-tartani az arcát, a vonásait, a mozdulatait és szavait is.

De ha ez nagyon fájó, az sem baj, ha nem teszed.


Hidd el, pont olyan vagy, mint ő! Ha meglátna, rögtön rád ismerne, és valószínűleg, te is őrá.

Emlékezz a tanításaira, emlékezz arra, mit hogyan csinált, mire tanított, és azt vidd tovább magaddal az életben. Ezzel őt tartod életben, mert általad ő így él tovább.

Sírj, amikor úgy érzed, hogy sírnod kell, de emlékezz a szépre, a jóra vele kapcsolatban. Emlékezz azokra a napokra, amikor együtt csináltatok valamit. Az emlékeidben ezeket őrizd.

2011. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szó szerint leírtad azt, amit én is gondoltam apukámról: mintha nem is lett volna. Már 11 éve történt, és én is néha így érzem magam, mint te. Mondjuk én 21 évesen vesztettem el, ami azért más, mint 12 évesen. Nagyon sajnálom.
2011. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy nomrális, miután már 10 év eltelt a halála óta. Emlék. Ha az ember sikeresen feldolgozza a szerettei halála miatti gyászt magában, akkor azok benne emlékké lesznek. Az lett volna a baj, ha még mindig "élő" lenne neked, de szerencsére ilyenről szó sincsen.


Igen, a halottak emlékké lesznek. És az így van jól. Neked élned kell, előtted az élet.


A 10 év miatt (kerek évforduló) átmenetileg felerősödhetnek az érzéseid vele kapcsolatban akkor is, ha egyébként már minden a helyén van benned. Ez elmúlik, nyugi.

2011. nov. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!