Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját testvéreim és az anyám...

Tomib2 kérdése:

Saját testvéreim és az anyám súlyosan ártottak nekem éveken át, majdnem öngyilkoságba hajszoltak. kitiltottam őket az életemből évekre. most újra keresni kezdtek de körömszakadtáig tagadnak mindet,folytatják azt amit korábban. mit tegyek?

Figyelt kérdés
szeretnék megbocsájtani és lezárni de zavarodott hazugokkal nem jutok dűlőre. az igazságot nem tudom elfojtani se letagadni a kedvükért. más aki volt ilyen helyzetben keresztényként mit tett? bele lehet pusztulni ebbe az álló lélek-gyilkos háborújukba

ápr. 2. 17:15
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

19 🤗

mérgező család - igy hívják az ilyet.

bűncselekmények egész sorát követték el ellenem amióta vagyok. felnőtt korban súlyosbodott ez el mert kudarckerülő birka vagyok.

sajnos a keresztényi megbocsájtás az egyetlen ami miatt bajban vagyok mert hát ugye elkárhozik az aki nem bocsájt meg. neki se bocsájt meg Isten meg ilyenek.

az egy másik téma hogy a bántalmazott még kap egy plusz lelki terhet hogy rá kényszeriti Isten hogy megbocsásson, nem elég az amit elszenvedett. a gonoszok meg vígan vannak mint a befőtt.

igen, megmérgezi az életem nekem is mert nem tudok mit tenni.

ápr. 2. 18:48
 22/33 A kérdező kommentje:

20 hagyd, szegény nem tudja a fekete bárány fogalmát

ha nem lennénk anonimek esküdnék h a pszihopata nővérem irkálta ezeket a gonoszkodásokat 🤣

ápr. 2. 18:50
 23/33 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, vannak, akik azt hiszik, hogy azért nem beszélek velük többet, mert nem bocsátottam meg azt, amit velem tettek. Pedig a kettő egymástól teljesen független: a megbocsátással a múltamat rendeztem, az életemből való kizárásukkal pedig a jövőmet.

Tedd te is ezt :-)

ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

19 vagyok


Megbocsájthatsz nekik ha szeretnél.

Én az esetemben inkább csak azt szoktam mondani, hogy nem haragszom. Nem kívánok nekik semmi rosszat.

De!

Képzeld el:

Valaki azt mondja neked, nyúlj bele az égő kályhába, mert még nem nem forrósodott át. Te bele nyúlsz és megégeted magad. Megbocsájtassz és bizalmat is adsz. Ezért ez megismétlődik még 2x-3x.

4.-jére is bele nyúlsz?? Nem. Ugye? Ettől te még nem haragszol. Megbocsájtottál. A 4. kísérletért sem haragszol, csak nem dőlsz be neki. Otthagyod.

Számomra ez ilyen, leegyszerűsitve.


Ettől még fájni fog lelkileg.

N ekem legalább is fáj. Mert szeretném ha lenne anyukám, apukám, tesóm. Mármint akikkel szeretetteljes a viszony. Néha nehéz megállni, hogy vissza ne forduljak, elolvassak egy messenger üzenetet. Olyankor tudatosan keél emlákeztetni magam, hogy ŐK NEM VÁLTOZNAK! A vérrokoni kapcsolat nem feltétlen család. Nekünk ez jutott.

Ha eljött az ideje, csinálunk magunknak.

ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%

#21

Nem vagyok kereszteny, nem tudom te hogy vagy vele, de van pl Pal Feri vagy Perintfalvi Rita, akik a vallast kepviselik, megse ez az aldozathibaztato bullshit, hogy teged bantottak es meg azert is erezd magad rosszul, hogy nem tudsz nekik megbocsatani.

ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsájtani a lelkedben kell. De azt nem bírja a hit hogy beszélnéd kell velük. A gyermek elzárja a szülei és új családot alapít távol.
ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Valahol azt olvastam, hogy a megbocsátás azt jelenti, hogy szereted magad annyira, hogy a múltbéli rossz dolgokon nem töprengsz tovább.

De nem kell azt jelentenie, hogy aki bántott, azt ezentúl is beengeded az életedbe.

ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg paranoid skizofrenia miatt nehez kibogozni, mennyi a valosagos esemeny.
ápr. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

1: nő contact

2: pszichológus (ha családot akarsz alapítani, gyerekkel,egyenesen kötelező!)

ápr. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

28# megint egy távolból diagnosztizáló marha.

szórakozz másutt

ápr. 3. 07:29
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!