Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki, ha azt...

Van itt olyan, aki, ha azt mondja "összejön a szűkebb család vagy rokonság" akkor is nagy létszámban találkoznak? Ha igen, hányan vagytok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy, hogy nagyjából ott is van mindenki, és legalább 15-20 ember, vagy annál is többen alkotják a "szűkebb családot" vagy rokonságot. Sokaknál van ez így?
ápr. 3. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk. Mi vagyunk alapból 5-en (én, a férjem, 3 gyerek). Ha a mi oldalunkon nézzük: ugye mi (5), 3 tetvérem plusz a párjaik (6), szüleink (2), 2 tesómnak már van 1-1 gyereke. Ez 15. Férjem oldalán a 2 szülő, a 3 testvére, a párjaik, az egyik testvérének 3 a másiknak 2 gyerek, (plusz mi 5-en). Ha egyszerre ül össze a 2 rokonság (előfordul) az 28fő és ezek csak a közeli rokonok ugye.
ápr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 babyboom567 ***** válasza:
70%
Dehogy.A szűkebb család 3 fő,én a gyerek meg a férjem.A tágabb család anyósom a férjem 2 felnőtt fia,1 menye,1 unokája, anyám ,apám, tesóm,meg a tesóm fia.Mindenki más csak rokon.Max temetésen találkoznánk.Van olyan unokatestvérem akivel 25 éve nem találkoztam,mindenki éli a saját életét a saját családjával a világ több pontján.
ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjem családja ilyen.

A szűk rokonság 13 fő. Anyósomék, a férjem testvérei+párjaik+gyerekek, plusz mi.

De születésnapokon, karácsonykor ez 18 fő. Apósom anyja, anyósom szülei. Apósom testvére és a felesége. Anyósom testvére.

Ha még távolabbra teszem, akkor minden nyáron összejön a rokonság akkor 38 fő van ott. És ők se távoli rokonok, hanem unokatesók, keresztapa, keresztanya.

ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál: ők, a két gyerekük feleségestől, gyerekestől, meg a gyerekek párjai az 14 fő.
ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyik oldalrol ferjem, a fia, sogorom csaladja (felesege plusz 3 gyerek), sogornom, anyosom meg en.

Masik reszrol aposom (elvaltak anyosommal), a novere, a novere ket fia, az egyik parja, aposom elhunyt batyjanak ket gyereke, az egyik ferje, plusz sogorom (plusz a csaladja), ferjem, a fia es persze en.

Meg majd nyar vegen a szuletendo gyerekunk.

ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a szűkebb család nálunk se túl kicsi, én oldalamról vannak a szüleim, nagymamám, nagybátyám (hol van párja, hol nincs, de nem akarjuk kategorikusan csak egyedül meghívni), testvérem és a felesége, nekik van 5 gyerekük. Ez 11-12 fő és tényleg mindegyikük fontos számomra, én nem tudom a szűk családot csak magamra meg a férjemre érteni. Az ő oldaláról pedig van apukája és az ő párja, akivel nagyon jó a viszony, anyuka és a keresztanyja, férje és az unokaöccse (nagyszülők már sajnos nem élnek). Ez 6 személy, tehát nálunk is 17-18 fős egy alap családi összejövetel, ha mindenki ráér. Pedig sajnos a nagyszülők többsége elhunyt és sok testvér sincsen (csak nekem unokatestvér, de nem huszadik fokon, számomra a tesóm gyerekei is közeli családtagok).
ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A férjem közvetlen családja, szülei, tesója, az összes gyerek, akiknek a fele már maga is családos, meg mi, 22 fő.
ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!