Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját kérésemre ha nincs...

Saját kérésemre ha nincs választhatok magamnak keresztapát?

Figyelt kérdés
1989-ben láttam meg a napvilágot.

ápr. 8. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A keresztapa jelen van a keresztelőn, tehát ha ez már megtörtént keresztszülő nélkül, akkor nem választhatsz utólag valakit erre a címre.
ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem volt megválasztva keresztapa részemre.
ápr. 8. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

1, te érted is, amit leírtál? Ha jelen van a keresztelőn, hogya történhetne meg nélküle???


Kérdező, ha nem vagy megkeresztelve, bármikor kérheted és igen, választhatsz szabadon keresztszülőt is.

ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Illetve keresztapa nem mindig azért keresztapa és lehet vallástól vagy házasságtól eltekintve jelképes is. Egyre több családban nem lesz ahhoz kötve, mert nem házasodnak vagy nem vallásosok most már. Ilyen formában szerintem lehet, bár nem a gyerek szokta megválasztani magának. Az fontos egyrészről, hogy a családdal jó viszonyban legyen az ember és megbízható legyen.
ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, nem minden olvtárs őröl ugyanabban a malomban. :-)


Kérdező!

Ha a keresztelésed már megtörtént, akkor aki ott jelen volt ill. keresztszülőként be volt jegyezve az egyházi dokumentumokban, az a te keresztszülőd és ezen nem lehet változtatni.

Ha most, felnőttként keresztelkedsz meg, akkor te választhatod meg keresztszüleidet.


Ettől függetlenül lehetnek olyan helyzetek, amikor rokonként nemhivatalos "pót-keresztszülő" lesz valakiből. Pl. én voltam bátyám első gyerekének keresztapja. Én akkor egyedülálló voltam, ezért nem lett keresztanyja a kislánynak. Évekkel később megismerkedtem későbbi feleségemmel, komolyabb lett a kapcsolatunk, majd összeházasodtunk. Akkor volt egy olyan kérése a kislánynak, hogy hadd nevezhesse keresztanyjának a feleségemet, mert neki eddig nem volt keresztanyja és ez hiányzik neki. Természetesen a feleségem megengedte ezt. Természetesen ez semmiféle egyházi iratban nem került bejegyzésre, ezt csak a rokonságon belül beszéltük így meg.


Egyszóval attól függően, hogy a kérdező meg van-e már keresztelve, vagy még előtte áll, ill. pontosan mire gondolt, amikor a kérdést kiírta, az előbb felsorolt lehetőségek közül az élethelyzetének megfelelő lehetőség a megfelelő válasz.

ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!