Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóval ki hogyan fogadta el...

Szóval ki hogyan fogadta el hogy a szülei elválnak? Mit szóltatok hozzá? Ti választhattatok hogy melyik szülőtöknél akartok maradni? És ha igen kit és miért válsztottatok? Remélem jó helyre írtam ki a kérďést, a témával kapcsolatban minden érdekel.

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2,5éves voltam így nem kérdeztek meg és nem is mondták meg. Csak egy nagy veszekedésnitán apukám elment és nem jött vissza többet csak a cuccaiért. Nagyon hiányzott és szomorú voltam emiatt sokáig, és haragudtam anyámra mert gyerekként úgy ítéltem meg ő volt a hibás. Mondjuk ezt 30 évvel később is îgy gondolom. Később mikor már tudtam végleg vége szerettem volna új apukát. De sajnos akik nekem voltak szimpatilusak azok anyámnak nem dobogtatták meg a szívét....
2018. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez szomorú történet😦
2018. febr. 12. 20:32
 3/7 Metionin ***** válasza:
Az enyémek 6 éves koromban akartak válni de sajnos nem tették meg végül. Pedig örültem volna. Abban a korban hivatalosan még nem kérdeznek meg de kellett mennem gyerekpszichológushoz és ő kérdezte hogy melyiküket választanám, én pedig azt válaszoltam hogy igazából egyiket sem, nem lehetne hogy egyedüllakjak? És elkezdtem sorolni a skilljeimet hogy miket tudok egyedül megcsinálni. De mint írtam, több ok miatt végül mégsem váltak pedig sokkal jobb lett volna mindenkinek. Azóta is a szar házasságukban élnek, utálják egymást és 0-24 balhéznak csak én már szerencsére nem hallom mert amint lehetett, elköltöztem.
2018. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. Vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy olyan kicsiként nem igazán fogtam fel a dolgot. Azt hittem a válás az valami bűncselekmény, és ha rendőrt láttam sokáig féltem tőlük emiatt. Nem tudtam volna eldönteni kivel akarok lakni. Azt akartam, hogy apukám hazajöjjön. Később egyikkel sem akartam lakni. Apámmal azért nem mert otthagyott, anyámmal mert teljesen idegbeteg lett. Mikor mehtudtam, hogy egy osztálytársamat örökbefogadták a szülei én is ebben reménykedtem, meg abban, hogy elcseréltek a kórházban és majd értem jönnek az igazi kedves szüleim.
2018. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15 éves voltam. Megkönnyebbültem, hogy vége a mindennapos veszekedéseknek. Pontosabban nálunk úgy nézett ki, hogy apám idegesítette anyámat. Anya mondta a magáét, apa csak ült, bámult maga elé, várta, hogy vége legyen a cirkusznak. Ettől anya egyedül érezte magát a problémáival, még idegesebb lett, egyre hangosabban hajtotta a magáét. Apa meg csak egy kis nyugalomra vágyott. Na meg szexre, amit ilyen légkörben nagyon ritkán kapott meg. Persze anya is feszült volt a szexhiánytól. Anya viszont nagyon nem kívánta már apámat, mert apa a végén már nem is titkolta, hogy szeretői vannak, és munka helyett őket látogatja. Egyértelmű volt, hogy anyánál maradunk a húgommal. Apa nem tudott volna sem eltartani, sem ellátni minket. Meg nem is akart. Sok évig húzta az igát, csak a családjának élt, és ebbe belefáradt.
2018. febr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

16 éves voltam, én örültem neki....sokszor hangoztattam is azt,hogy mindenkinek jobb lenne ha elválnának. Állandóan feszült volt a légkör, jó esetbe egyik az egyik irányba másik a másikba különben csak a vita volt....hozzájuk se igazán lehetett olyankor szólni. Közös programok se igazán voltak,de ez is jobb volt így mert amúgy annak se volt soha jó vége. Aztán végre eljött az a nap amikor belátták ők is,hogy jobb külön. Bátyám akkor már nem lakott otthon, öcsém akkor 10 éves volt és nagyon anyás. Én mindig is apa kicsi lánya voltam,anyukámmal volt és van egy távolság köztünk, így én apukámmal mentem. Ezek után egy kis rossz következett mert senki nem találta a helyét a megszokások stb stb de aztán szépen mindenki megtalálta a saját útját,rendeződtek a dolgok is és van egy boldog apukám egy boldog anyukám, karácsonykor mindenki együtt és szomorú,de egy családként soha nem telt ilyen jó hangulatba. Jöttek azért az új párok is,de szerencsére nem ilyen gonosz mostohák személyében.

Persze más az én helyzetem amikor évek óta csak kínlódik az egész család és más amikor látszólag minden rendbe szép és jó aztán egyszer csak az egyik fél derült égből villámcsapás költözik össze a szeretővel és hullik így szét a család.

2018. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2018. febr. 13. 15:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!