Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a tinédzser...

Miért van az, hogy a tinédzserekhez így viszonyulnak?

Figyelt kérdés

...a szülők szerint arra,hogy a háztartást vezessék már felnőttek,hogy haza adják a diákmunka pénzüket,ahhoz is,de hogy elmenjenek szórakozni(értem ez alatt a kulturált szórakozást,beszélgetést,sétálgatást) még gyerekek?


Furcsán nézem a kérdéseket,amiket írnak itt a fiatalok. Sokan szó mi szó eltúlozzák a dolgot, de valahol kell lennie igazságalapnak. Sajnos anyámban is megvolt ez a hiba amíg el nem költöztem otthonról (bántalmazás miatt). Az egyetlen előnye az volt,hogy megtanultam nagy vonalakban vezetni a háztartásomat. De viszont undorodom már a gondolatától is,hogy ezt megint csinálni kell. Végignéztem anyám tunyulását,míg én melóztam ezerrel. A szórakozásom pedig míg el nem jöttem(15 éves koromig) az volt hogy elmentem a sulikönyvtárba. Hiába hívtak ide-oda,5 után kuss volt a nevem,mert házimunka.


ehhez tenném még azt,hogy miért kezelnek minket,tizenéves lányokat egységesen buta libáknak? Tudom,hogy marha sok a negatív példa.De én ezt látom úton útfélen. Hiába nézek ki 25-nek(nem sminkelek,elegánsan öltözöm),amint megtudják a koromat,már komolytalannak vagyok titulálva,még azok által is,akikkek korábban jól elbeszélgettem.Igaz,engem megrágott az élet,pedig fiatal vagyok még(és még mi jön ez után...),és nem kell,nem is szabadna ilyennek lennie a korombelieknek. Én nem jövök ki a korosztályommal. A legtöbb(próbálok nem általánosítani) korombeli vagy elk.rvul,vagy elég gyerekes felfogású.Nekik a szórakozás a diszkó,meg a pia,nekem a baráti beszélgetések egy pohár sör mellett.

De amint szóba kerül,hogy ki hány éves,kifaggatnak,hogy húúú ezt hogy csináltad,és onnantól le van a téma velem kapcsolatban.

Nem változnak már ezek a dolgok?


egy 17 éves háziasszony élettárssal.


2010. okt. 26. 22:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%

"amint megtudják a koromat,már komolytalannak vagyok titulálva"


Mert ha tetszik, ha nem (a történtek ellenére), 17 évesen még inkább gyerek vagy, mint felnőtt.

2010. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

A legviccesebb az aláírásod... "17 éves háziasszony élettárssal" - bocs, ezen röhögtem egy sort.


Oké, hogy nagyon felnőttnek akarsz tűnni, de ennyire azért ne ragadtasd el magad. Már ebből is látszik, hogy gyerek vagy még. Akkor leszel felnőtt, mikor nem akarod görcsösen bizonygatni, hogy te igenis felnőtt vagy. Meg amikor mások is annak tartanak már.


Jelenleg a törvény szerint fiatalkorú vagy, tehát NEM felnőtt.

2010. okt. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem a kor tesz valakit felnotte. En mar nem vagyok "mai csirke" (:)) de nekem is eleg rossz gyerekkorom volt, es igy visszagondolva is mar 15 eves koromban is felnottebb voltam, mint sok huszoneves. Ilyen letezik, es nagyon sajnalatos, ha valakinek tizenevesen mar felnottnek kell lennie. Aki oket kineveti es lenezi az ne nevezze magat felnottnek.
2010. okt. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tudjátok,az egészben ez a legrosszabb... A korombeliek "vénasszonynak", "koravénnek" hívnak,az idősebbek pedig tudatlan csitrinek. Egyre inkább úgy érzem,hogy bennem van a hiba. Nem tudom,mit rontottam el. Sosem voltam az emberi kapcsolatok élén,kiskoromtól csak azt láttam,hogy lehet utálni a másikat. És ez veszettül fájdalmas érzés. Mint egy félvér,aki sehová sem tartozik. (Igenma következő mondatom gyerekes lesz- Inuyasha-hoz tudom magam hasonlítani)
2010. okt. 26. 22:57
 5/25 anonim ***** válasza:
50%
Lehet,hogy a törvény a 18. élet évüket betöltött személyeket tartja felnőttnek,de manapság már vannak végletek is.Szerintem normális körülmények között 18 éves korára az ember már rendelkezik a felnőttség bizonyos jellemvonásaival,de van,amikor már tényleg egy 15 éves sokkal érettebb,mint akár egy 40 éves.És mint azt kedves kérdező írtad,azért viszonyulnak így mert olyan az átlag tini,amilyen(buli,pia stb).
2010. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy amint felnősz, a felnőttek közé fogsz tartozni, és megszűnik az "Inuyasha-érzés". Mondjuk gőzöm nincs, mi vagy ki az az Inuyasha, de gyanítom, valami japán mesesorozat lehet...


A lényeg, hogy amint felnőtt leszel, akként is fognak kezelni. Minden tinédzser felnőttesebbnek, komolyabbnak, érettebbnek, satöbbibbnek hiszi magát a többinél, aztán pár év múlva rájönnek, hogy ezzel együttis még mindig prototipikus tinédzserek voltak.

2010. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

M.V

Na most láttam még,hogy írtál.Azért mondanak ilyeneket mert nem ismernek igazán,manapság inkább felületesen szemlélik az embert,úgy ítélkeznek felette,hogy nem is ismerik és nem is akarják megismerni.Na meg ugye a fiatalok többségének ez a módi nem menő,az idősebbek meg azt hiszik,hogy ők már hú de tapasztaltak nem tudsz te még semmit,játsszák a nagyokost egyszerűbben fogalmazva.Vannak akik fele annyit sem éltek át mint te és mondják ezt,de vannak akik jogosan mondják(pl egy 30 éves már,de az sem minden esetben).

2010. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem valamilyen szinten irigy vagy, mert te mar 15 eves korodban elkoltoztel, nem volt idealis a gyermekkorod. Valahogy a keseruseg beszel beloled. Nem rosszindulatbol mondom, engem nem erint, amit irtal, mert mar reg nem vagyok tini, csak en ezt olvasom ki a soraidbol...nem a pia meg a diszko kell termeszetesen, de 15 evesen otthonrol elkoltozni sem idealis. Korantsem.
2010. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

20 éves vagyok, és még én is megbotránkozom azon, hogy velem egykorú, sőt, tőlem 5-6 évvel fiatalabb lányok hogy néznek ki és hogy viselkednek (sosem voltam korlátozva, mindig azt csináltam és oda mentem, ahová akartam, szóval nem az beszél belőlem, hogy sosem engedtek meg semmit nekem).

Csak egy baromi hétköznapi példa: a diszkók, szórakozóhelyek 18 év felettieknek vannak kitalálva. Ehhez képest tele van 13-16 éves gyerekekkel, és mi, akik korban inkább odavalók vagyunk, öregnek számítunk, szinte kinéznek minket onnan (és most itt nem az ótvar helyekről beszélek).

Szerinted normális jelenség az, hogy taknyos kölykök hétvégente szemrebbenés nélkül elszórnak annyi pénzt, amennyiből egy átlagos család fél hónapig tudna kaját venni? Vagy az, hogy bárkinek beszólnak az utcán, hangosan? Vagy az, hogy kiközösítenek azért v.kit, mert nem szór el minden héten komoly összeget márkás, amúgy sz*r minőségű holmikra?

Nagyon zavar, hogy ennyire el vannak engedve a tinédzserek, és nem tudnak normálisan viselkedni sem egymással, sem nyílt helyen.

2010. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

M.V

De pl jó példa a koravénségre azok az afrikában élő gyerekek,akik már 8 évesen kénytelenek ölni.Elhiheted,hogy 16 éves korukra sokkal felnőttebbek,mint egy átlag európai 30 év körül.

2010. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!