Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy a család/barátok leszólták az álmotokat és emiatt elment a kedvetek tőle?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta légiutaskisérő akarok lenni, imádom a repülőket és szeetek emberekkel foglalkozni. Ezt soha senkinek sem mondtam el ezelött, titokban elmentem egy nyilt napra és be is kerültem.

Annyira de annyira boldog és büszke voltam magamra, de amikor a családtagjaimnak/ barátaimnak elmondtam, ilyen fancsali kiábrándult fejjel kérdeztek vissza:

- ez az álmod? Ezt akarod csinálni? Hát te tudod… inkább próbálj meg mást… hát ha neked ez jó…….


2 hét múlva kezdődne a képzés, és már nincs is kedvem menni. Olyan mintha mindenki lenézne emiatt, nagyon rossz érzés.


Az a legrosszabb, hogy olyan, mintha a szenvedélyemet veszítettem volna el. Azelött bújtam a repülős könyveket meg ilyen műsorokat/videókat néztem állandóan,

most már csak keserűség van bennem…


ápr. 9. 06:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Szard le a véleményüket. Simán irigyek, hogy ők nem tudtak kitörni a villanyszerelő, hidegburkoló sztereotípiás szakmakörből(nincs bajom ezekkel amúgy). Menj el a képzésre! Ez a te életed, ne hadd megkeseríteni.
ápr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
98%
Ne hallgass rájuk, az ő életük nem változik, de te elveszítesz egy lehetőséget, amire régóta vártál. Én hagytam magam lebeszélni és már elkéstem újrakezdeni. Messze nem biztos, hogy az a legjobb neked, ami a rokonaidnak jó.
ápr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
4%
Az álmok azok nem kedv kérdése, én ma például azt álmodtam, hogy leestem egy fáról. De anyu nem szólta le, mert nem tehetek róla.
ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Volt apám mindenáron vasutast akart belőlem csinálni de én tervezni és szerelni akarttam de kitartottam és most olajfinomítóban dolgozom. Nekem így jó.
ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos befolyásolható vagy!
ápr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Amit most átélsz, egy felismerés, hogy nincs támogató, biztató családod. A koronát nem írtad, de biztosan fiatal vagy. Nem lehet így leélni egy életet, hogy a környezet mindig befolyásol, te pedig nem tudsz emiatt kiteljesedni, mert vissza fog ütni. Örökké dolgozni fog benned a feszültség, a düh, a saját családodra is ki fog ez vetülni egy idő után.

Kezdd el a képzést. Hogy minél hamarabb szabadulj a mérgező környezetedtől. Egy család feladata az lenne, hogy támogasson, hogy nyugodtan hibázhatsz, van hová esni, fordulatszám hozzájuk.

Szörnyű, hogy szinte csak ilyen családok vannak, ahol irigység, keserűség van. Ha valaki megpróbál az álmai után menni, na azt egyből lehúzzák a szintjükre.

Ne hagyd. Most állj a sarkára, amíg fiatal vagy és azt, hogy jót akarnak, felejtsd el. Nem akarnak sajnos.

ápr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
71%

Jaj, hagyjuk már...


Aki azért dobná a hatalmas nagy álmát, mert a család megkérdezte, megondolta-e, biztos ezt akarja-e, azt nagyon is jól ismeri a családja ezek szerint. Ha már most bizonytalan, beleöl egy rakás időt, pénzt, energiát, egy utas csúnyán néz rá és dobja a francba az egészet.

nekem is volt álmom, amit nem értettek, nem támogatták, de egy percre nem bizonytalanított el, mert valóban akartam.

ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
7 es, van ebben valami …
ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
25%

Azelött bújtam a repülős könyveket meg ilyen műsorokat/videókat néztem állandóan,


És hány nyelvet tanultál meg az álomdért?

ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Ok. Es? A te almod, nem az övék. Nem kell hogy tetszen nekik. Neked kell hogy tetszen.
ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!