Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki családot alapít,...

Ha valaki családot alapít, miért feltételezi mindenki hogy ez gyerekkel is jár?

Figyelt kérdés

Sok heteró és nem heteró pár van, akik megfontolásból nem akarnak gyereket, ennek több oka is lehet: bizonytalan gazdasági környezet, lehetetlen örökbe fogadni melegeknek, valaki benne van már a korban, meddőség, egyéb.


Sok random ember miért ítéli ezt el? Miért nem dönheti el minden nő, hogy kitol-e valakit a lábai közül vagy sem? Szerintem az is teljesen valid érv, hogy egy gyerek lemondással jár, rengeteg pénzbe kerül, amit az ember magára is költhet. Ettől ők még ugyanúgy család maradnak.



márc. 31. 09:35
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
85%
Sekélyesek és felületesek. Nem is gyereket vállal az ember, hanem egy embert egy életen át és ezt kell mérlegelni. Sokan szerintem meg túl lazán veszik a dolgot és nem gondolják át eléggé...
márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
23%
Hát szerintem az nem család, hanem csak házasság.
márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Házasság sem kell. Melegek pl hogy házasodhatnak ebben az országban? Sehogy.
márc. 31. 09:50
 4/58 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az érvek nem számítanak. Mindenkinek magánügye, hogy miért akar vagy nem akar gyereket. Nem kéne, hogy elszámolással tartozzon bárki felé. Pont az előbb gondolkodtam, hogy mostanában mennyi támadást kapnak azok, akik nem akarnak gyereket. Nem értem, miért nem lehet elfogadni mások döntését!
márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
80%

#2.

2 fő is már család a maga értelmében, nem a gyerekek adják a családot, hanem az összetartó pár és hogy meg tudják valósítani a közös jövőjüket.

Primitív gondolkodásmódra mutat, ha azt gondolnánk, hogy egy gyerek összetart, meg megold mindent...

márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
21%

Szimplán összeházasodni nem családalapítás szerintem. Az csak házasság, egy kapcsolat hivatalossá tétele.

De nyilván nincs semmi baj azzal, ha egy pár nem akar gyereket. Mindenkinek magánügye.

márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
De összeházasodni sem kell. Na várj, én ismerek oylan embereket, akiknek a szülei nem házasok. Akkor ők nem család?
márc. 31. 09:56
 8/58 anonim ***** válasza:
92%
Velem apósom közölte, hogy házasság előtt senki vagyok, lecserélhető. Utána is csak feleség, de gyerekkel válok csak a fia családjának részévé. Emiatt az elején, ha én mondtam vagy akartam valamit, a fia velem egyeztetett, az nem volt valid, mert addig az apja szerint a fia hozzá tartozik, addig nekem kuss volt. Szerintem sem normális.
márc. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
34%

Családot alapít = gyerekkel bővül.

Kész, pont.

márc. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
96%

Az emberek túlnyomó többsége szeret követő lenni, komformista, sztereotípiák alapján, megfelelési kényszerrel élni.

Az ilyenekkel aztán meg lehet etetni mindazt, ami a mai világ fassssságait eredményezi. Pl teljesítménykényszer: csak akkor vagy valaki ha "leteszel az asztalra", aztán "ha a szölőkkel laksz, akkor nem lehet önálló akaratod" meg ez a "kinek a háza, kinek az asztala" stb. No meg ha nincs gyereked, szar vagy, miattad fog kipusztulni a magyar, stb.

És a "kedvencem" az, hogy nem akarsz felelősséget vállalni, azért nincs gyereked. Pont fordítva látom: aki megfelelésből erőlteti magára a szülői szerepet és rossz szülő lesz, az felelőtlenebb annál, mint aki belátja, hogy nem neki való és ezért inkább nem vállal.

A másik meg az, hogy aki szeretne, aki családot, gyereket akar, az meg legyen tisztában azzal, hogy az nem fog semmiféle kiválasztottsági előjogot adni. Attól nem lesz senki különb a másiknál, hogy neki van gyereke, a másiknak meg nincs.

márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!