Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki tényleg úgy gondolja...

Van aki tényleg úgy gondolja hogy a vendégeknek kell megfizetni az esküvő árát?

Figyelt kérdés

Egy kérdésben valaki felsorolta hogy bérleti díjak, ruha, kaja, torta stb mennyi pénzbe kerül és ahogy képest az 50e Ft kevés. De miért a vendégnek kell megfizetni más álmát.

Én max egy 10-esre gondolnék, vagy esetleg 20-asra plusz egy kis csekély ajándék ami személyes. Ti hogy gondolkodók effelôl?


Inspiráló kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


ápr. 10. 11:01
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
76%

20-ast idegeneknek adok, ha pl párom távoli rokona és meghívnak. Ajándékot ne.


Egyébként:

*ahhoz, gondolkodtok

ápr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy, hogy a rám eső költségeket illik kifizetnem. Így gondolkodom. Ebbe beleszámít a bérleti költség, a kaja, a pia stb. A mennyasszony ruhája, a fotós meg ilyesmi, na az nem. Az, ami effektíve rám lett elköltve, az számít bele. 20-as az kevés. :) 50-el közelebb járunk a valósághoz, tudom, hogy sok, és hál' Istennek nem sűrűn kell menjek esküvőre, gyak. másodunokatestvéreim vannak vissza, a haverok már megvannak gyűrűzve. Akinek illik a ráeső költségen felül fizetni, azok a tanuk és a szülők (szerintem!). Ettől függetlenül, ha nem tudsz 50-et letenni, mert egészen egyszerűen úgy nem jössz ki abban a hónapban, akkor nyilván nem kell annyit letegyél, szóval nézd, ha az én esküvőm lenne és az én ismerősöm lennél, megérteném és nem haragudnék érte egy pillanatig sem.
ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
74%
A nászajándék régen arról szólt, hogy a fiatalok közös életkezdését segítsék a rokonok, barátok. Elméletileg ma is. Viszont ha sokmilliós esküvőt, lakodalmat engedhetnek meg maguknak már induláskor, akkor nem szorulnak rá, legalábbis a látszat alapján. Amibe a vacsid került azt mindenképp illik, felette meg amennyit ajándékba szánsz. Vagy nem kell elfogadni a meghívást.
ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

Én azt gondolom, hogy a kaja, pia árát a leglogikusabb beleadni. Éttermekben nagyrészt nincs külön bérleti díj, nekünk legalábbis nem volt, bele van kalkulálva a nagyszabású eseménybe.

Férjhez mehettem volna egyedi készítésű Daalarna ruhába is, többszázezerért varratva vagy kölcsönözve, egyetlen napra és a vendégek majd kifizetik. De elég volt az 50 ezer forintos is.

Az sem az én dolgom, ha kézzel hímzett matyómintás székszoknyán ülök, meg wold trade center méretű csokiszökőkutat akar a pár.

ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Köszi a javítást. Egy kérdőjel is lemaradt.:D


És a testvérednek mennyit adnál?


De miért ILLIK kifizetni? Kicsit morbidnak érzem az egészet, mert ha ÉN és a PÁROM akár házasodni, akkor mi fizetjük jobb esetben a költségeket, nem pedig a vendégek.. jobb esetben a vendég azért vendég mert én akartam meghívni. Érted ha egy vendég ténylegesen vendég akkor ez így logikus nekem..

Szerintem ha sokaknak ennyit borítékolna egy vendég pilláznának. Márcsak abból gondolom, hogy már nagyon sok helyről ezt hallom, hogy a saját részt illik fizetni. Csak a logika valahogy nekem nem jön össze.

Meghívnak egy esküvőre és te fizesd ki a bérlési és az étel részét meghívottként?

ápr. 10. 11:25
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

Fogyasztast “szoktam”kifizetni, ami mai arak mellett mar kb 20-30 ezer/fo.


De amugy meg mi a sajat eskuvonkon kiemeltuk, hogy meg penzt se kerunk, nem erdekel, csak erezzek jol magukat a vendegek, ezert tartunk eskuvot.

Szoval en pl a sajat eskuvomkor ezzel nem foglalkoztam, azert tartottuk, mert ki tudtuk fizetni, nem azert, hogy penzt kapjunk utana.

ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell megfizetni, de aki így gondolkodik, annak nem is kell elmenni.

Illik valamivel készülni. A mai világban már más, mint régen, amikor készültek háztartási gépekkel, eszközökkel, berendezésekkel. Ma már nem is ismered a másik ízlését, hogy mire van szüksége. Régen sokan a szülői házból mentek férjhez, házasodtak, jól jött minden. Na, meg választék sem volt. Emlékszem, amikor majdnem minden lakásban pont ugyanolyan függöny volt :D

Szóval ma már pénzt szoktak adni. Szerintem egy vendégnek nem illik üres kézzel menni semmilyen eseményre sem, pláne nem egy esküvőre. Mi min. 20 ezer forintot szoktunk adni fejenként.

ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
17%

Miért szerinted kifizeti?

A világ legdrágább húslevést adják ebédre.

ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj, nekünk csak szertartás volt és ajándékot sem kértünk (borítékban sem, mert pl nekem van olyan rokonom, akinek 20ezer is nagy érvágás lett volna, de ettől függetlenül szerettem volna, ha eljön). Viszont kaptunk így is egy csomó ajándékot és pénzt is, azoktól, akik szerettek volna adni nekünk. Másrészt viszont, azért nem volt lagzink, mert ami pénzünk volt, azt olyan nászútra akartuk költeni, ami örök élmény marad, nem pedig huszadik unokatestvérek két hetes kapcsolatainak a beb@szását finanszírozni. Legalább 10 rokon volt, aki ezt szóvá tette, hogy mennyire önzők vagyunk, mert ők táncolni akartak, meg lagzis kaját enni. Úgyhogy...
ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
83%
Sokan tényleg el vannak tévedve. Ajándékot LEHET adni és NEM KÖTELEZŐ. Fogyasztás kifiztése detto. HA meghívatom magam akkor persze kell, de vedégként ne legyen már muszáj más esküvőjét állni..
ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!