Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívtak minket egy "gyermekm...

Meghívtak minket egy "gyermekmentes" esküvőre?

Figyelt kérdés

Van két gyermekünk, egy 8 és egy 10 éves. Az unokahúgom férjhez megy, és meghívtak ugye, viszont a meghívón az van, hogy "16 éven aluli baráti/rokoni vendégeknek nem ez lesz az alkalom a köszönésre, csak azon felül szól a meghívó".

Annyira komolyan veszik, hogy saját négy éves gyerekükre is vigyázni fog valaki.

Ilyenről hallottatok már?



2022. aug. 18. 20:39
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
Igen, szokták ezt csinálni, szerintem nincs ebben semmi különös, valszeg nem akarják, hogy neveletlen, rohangáló kisgyerekek tönkretegyék az egészet, illetve hogy a vendégeknek se kelljen az este folyamán a gyerekekre figyelni, hanem tudjanak szórakozni.
2022. aug. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
98%

Persze, van ilyen.

És mivel ez a nap az ifjú párról szól, a meghívottak eldönthetik, hogy nekik ez így megfelel és mennek gyerekek nélkül, vagy nem szeretnének a gyerekek nélkül menni - és akkor az egész család távol marad.

Azt gondolom, tiszteletben kell tartani a házasulandók kívánságát, de nekik sem szabad megsértődniük, ha egy család - mint mondjuk a tiéd - így nemet mond a meghívásra.

2022. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
87%
Én ilyet nem csinálnék, mert nekem nincs bajom a gyerekekkel az esküvőn. De ha valaki ilyen esküvőt szeretne, azt tiszteletben tartanám, mivel ez az ő napjuk. Ha ők felnőtt bulit akarnak, akkor miért ne szervezhetnék így?
2022. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
70%

Hallottam.

Pont itt is volt egyszer kérdés, valaki így szerette volna a sajátját és kérdezte, hogy mi a vélemény?

Ahogy emlékszem elég vegyes válaszok voltak.

Abban volt egyetértés, hogy ez mindenkinek szíve joga.

Ha ő gyerekmentes esküvőt akar, akkor legyen. A vendégnek meg ha ez gond, akkor ne menjen.

Nekem nincs gyerekem, nem is vagyok nagy gyerekbarát.

Nehezen viselem a viselkedni nem tudó srácokat.

Ennek ellenére a gyerekes szülők nevében is sértve érezném magam egy ilyen meghívó után.

Nem lenne örök harag,de nem mennék és ajándékot se küldenék.

2022. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
64%

HÁLA A JÓ ISTENNEK!!!


Igen, szerencsére egyre több ilyen van, és nem kell kisbabák üvöltését hallgatni, meg nem kell azon agyalnom, hogy a kiscsaj 14+ -e, vagy még tilos rámenni.

2022. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
33%
Még száraz esküvőről is hallottam, ami a legdurvább buli lehetett. Durván a legunalmasabbat értem.
2022. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
92%
Az ő esküvőjük, ha így képzelik el, teljesen érthető. A legkisebbeknek csak nyűg, de a nagyobbakra se akarnak külön készülni, egy felnőtt bulit akarnak, és kész.
2022. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
93%

Nekem vannak gyerekeim. Esküvőre nem viszem őket mert mondjuk a hosszú templomi szertartást nem bírja ki egy 3 éves.(plusz a szülőknek is jusson már egy este) 😊.

Voltunk esküvőn(még nekünk nem volt gyerekünk) a gyerekek össze vissza szaladgáltak. Egy nagy tanyán volt a lagzi, sokszor azt se tudták hol a gyerek. A kocsikban aludtak amikor nem bírták tovább.

2022. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
82%

Én nem voltam még ilyenen, de nyilván hallottam már róla. Azt mondjuk nem értem, miért 16 a korhatár, 8-10 éves gyerekek azért már simán tudnak viselkedni.


Amúgy nem lenne vele gondom, elfogadnám, mennénk gyerekek nélkül akkor is, ha nem teljesen érteném az okát, miért nem mehet 10 éves. Dehát az ő dolguk.


Amúgy mi most hétvégén megyünk pont lagzira, a 1,5 éves gyerekünk meg a nagyszülőknél alszik majd, eszembe nem jutna vinni, és nem is értem azt, aki 2-3 év alatti gyereket esküvőre visz (nyilván, ha nem tudja kire bízni, az más). De amúgy egy kicsi gyerek tényleg nem tud viselkedni, rohangál, sír, hisztizik, senkinek nincs kedve hallgatni egy esküvőn, mi meg nem is éreznénk jól magunkat, ha egész este a rohanó-kívácsi-hisztiző gyerek után kellene kajtatni.

2022. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
18%
akkor miért nem 18+?
2022. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!