Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan szigorú anyukám,...

Miért olyan szigorú anyukám, hogy még a barátnőmhöz sem enged el?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, 8. osztályos. A problémám az, hogy anyukám nagyon szigorúan nevel, és folyton attól fél, hogy össze fogok jönni fiúkkal, vagy esetleg szexelek is, és hogy ez az én koromban még nem normális dolog. De az igazság az, hogy én nagyon-nagyon-nagyon távol állok a fiúzástól! Nem randizok, és még nem is érdekelnek úgy a fiúk, persze ha látok egy helyeset, akkor gondolom magamban, hogy de helyes ez a fiú, de ennyi.

Eddig elég visszahúzódó voltam (szerintem anyukám miatt),nem is nagyon voltak barátaim, vagyis jobban mondva a suliban jóban voltam/vagyok mindenkivel, de sulin kívül nem találkozunk, nem beszélgetünk sokat, nem járunk el egymáshoz, szóval nem igazából a barátaim. Olyan barátnőm sose volt, akivel rendszeresen eljártunk volna egymáshoz játszani, beszélgetni, esetleg néha születésnapi zsúrra.

Most nyáron voltam egy táborban a Balatonnál, és ott megismerkedtem egy lánnyal, aki az én városomban lakik, csak más iskolába jár. Nagyon jól összebarátkoztunk, 8 napos volt a tábor és már az első naptól együtt voltunk, a végére tényleg barátnők lettünk. Utána ő nyáron másfél hónapot a mamájánál volt messzi városban, de interneten nagyon sokat beszéltünk, ki se fogytunk a témákból, nagyon sok közös dolog van bennünk. Örültem mikor hazajött, bár akkor már elkezdődött az iskola, de megbeszéltük, hogy délutánonként találkozunk. Na és ez az, amit anya nem enged. Azt mondja, hogy ő nem akarja, hogy házon kívül legyek iskola után, mert biztos fiúzni járunk azzal a lánnyal, meg hogy hány olyan történetet hall ő, hogy a 14 éves fiatalok már szexelnek... Nem is értem, miért gondolja ezt rólunk!

A barátnőm se fiúzik és én se, ha együtt vagyunk akkor beszélgetünk, történeteket írunk, eljátszunk valamit (mindketten járunk színjátszókörbe), zenét hallgatunk... nem fiúzunk! És mindkettőnknek elég esze van ahhoz, hogy ha egy fiú akarna velünk valamit csinálni, akkor nem hagyjuk.

Anyukám nem engedi, hogy ehhez a lányhoz elmenjek, még hétvégén sem (és ő se jöhet hozzánk). Pedig a tanulásra sem foghatja, én kitűnő tanuló voltam mindig (most is úgy állok egyelőre), és a barátnőm is jó tanuló, egy-két négyessel. Házit írni meg tanulni max 1-2 óra naponta, simán beleférne, hogy találkozzak vele!

Veletek volt már ilyen helyzet? Ha igen, hogy lehetne rávenni anyát, hogy engedjen többet?


2010. okt. 27. 10:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szerintem (sőt biztos) anyukám azért félt ennyire, mert ő engem 18 éves korában szült, és az apám már azelőtt elhagyta mielőtt én megszülettem. Születésem óta csak anyával élünk kettesben, meg a nagymamám közel lakik és sokat segít. Biztos azt akarja hogy nekem ne ilyen sorsom legyen, de hát azt nem ilyen módszerekkel kéne elérni!!
2010. okt. 27. 11:01
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
En teljesen megertelek.Engem is nagyon szigoruan nevelt Anyukam.Figyelj, szerintem pedig eloszor is arra kene valahogy ravenni, hogy azt engedje meg, hogy a baratnod elmenjen hozzatok.Igy o is megismerne, latna, hogy rendes lany.Szerintem probalj meg vele beszelni, hogy engedje neha, hogy ott legyen nalatok a baratnod.
2010. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben voltam,de hidd el megérte hogy ilyen szigorúak voltak velem...

Csak a javadra fog ez válni..

Nem leszel elzüllött,stb....

Az viszont durva hogy nálatok sem talizhatsz a barátnőddel...

Ez azért nálunk nem igy volt....

Hozzám akármikor jöhettek a barátok,de én csak max akkor mehettem,ha ott volt az öcsém is velünk:)21/N

2010. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De mára anyukám a legjobb barátnőm:) (előző voltam)
2010. okt. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jajj, de aranyos vagy! Hol vannak az ilyen veled egykorú tizenévesek? :)

Válaszolva a kérdésedre: Próbáld rávenni anyudat, hogy menjetek el együtt barátnődékhez. amíg anyukád megiszik a barátnőd anyukájával egy kávét meggyőződhet róla, hogy ti mások vagytok. Vagy szervezzetek valahova közös programot. Írtad a színjátszókört. Az lenne a legfontosabb, hogy anyud megismerje újdonsült barátnődte, és lássa, hogy nincs igaza. De megpróbálhatsz mamáddal is beszélni, hátha ő jobban tudna rá hatni.

2010. okt. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáltál már valaha beszélni erről vele? Ha még nem, akkor ezt így mondd el neki. Kérd, hogy bízzon Benned, hiszen eddig ő nevelt, tehát ha most ilyen akkor ezzel igazából magáról mond nem túl kedvező véleményt is egyben. Ígérd meg, hogy nem fog sem a tanulás sem az esetleges otthoni segítség rovására menni a találka. Gondolom nem egész délután maradnál benn csak mondjuk egy órára kb. Mindig pontosan menj haza, ne késs és hívd fel suli után, hogy itt és itt vagyok a Marival, minden rendben. Próbáld meggyőzni, hogy ha nem enged egy pici társadalmi életet élni, akkor később talán problémáid lehetnek a beilleszkedéssel akárhova. Jó ez persze nem biztos, de érvnek jó. Mit gondolsz, Édesanyád hallgatna Rád? Ha azt sem hagyja hogy végigmondd, akkor kérdezd meg azt, is, hogy ez miért van. Még írok ha eszembe jut valami, addig Te is írj Édesanyádról pár szót, úy több ötletem lesz.

2010. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem biztos le fogtok hurrogni, és lehet, hogy rosszul is gondolom, de én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Az én anyám is ilyen volt, sőt, ha lehet, még ilyenebb, ma már, 28 éves fejjel látom, hogy leginkább azért, mert magából indult ki. (Persze, ez nem azt jelenti, hogy a kérdező anyukája is...) Nem engedett sehová, így igazi barátnőim sem lettek, mivel csak az iskolában találkoztam mindenkivel, így felnőtt fejjel tudtam csak igazi barátságokat kialakítani. Természetesen fiúzni sem engedett, így az lett a vége, hogy alig vártam, hogy menekülhessek el otthonról. Nem mondom, szeretem a mostani páromat, és boldogok is vagyunk együtt, de az utóbbi időben azért egyszer-kétszer megfordult a fejemben, hogy milyen lenne más férfival a szex stb. És ez nem jó. Bizonyos dolgokat jobb fiatalon kipróbálni, fiatalon kell élni, nem 28 évesen rádöbbenni, hogy mi minden maradt ki - anyám miatt - az életemből. Ha kicsit szabadabb vagyok fiatalon, akkor sem lennék elzüllött, csupán éltem volna kicsit. Nyilván túl fogom magam tenni ezen a korszakon, de jobb lett volna, ha 17-20 éves korom körül élhetek kicsit, és nem most jön rám a hülyeség, mikor már van veszítenivalóm... Szóval, kedves kérdező, én azt tanácsolom Neked - bár tudom, hogy pasizni most még nem akarsz, de annak is eljön majd az ideje -, hogy ne hagyd magad. Beszéld meg szépen anyukáddal, hogy igenis szükség van barátokra, és ahogy előttem is írták, első körben menjen a barátnőd hozzátok, hogy megismerhesse. Ne engedj ebből, mert bármennyire is jót akar anyukád, te fogod meginni később a levét, ha most nem "harcolsz" azért, hogy normális keretek között élhesd a saját éltedet!
2010. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyukád a saját rossz tapasztalata (felelőtlensége...) miatt ilyen veled. És igen, azért vagy zárkózott, mert így nevel. Nagyon rossz irány. Önbizalomhiányos, kapcsolatkialakításra és megtartásra képtelen ember leszel, nemcsak 14 évesen, ahogy anyukád szeretné, hanem felnőtt korodban is. Egyértelmű, hogy anyukád a saját problémái miatt NEM BÍZIK benned. Nem az a baj, hogy te rossz vagy, az a baj, hogy ő nem bízik. Azt kellene megértetned fele, hogy bízhat benned, ha lazábbra enged, mert ha nem teszi, előbb-utóbb hazudozni fogsz (és jelzem, igazad lesz!!!).
2010. okt. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy ilyen lány vagy,ahogy leirtad magad,akkor nem értem miért nem bizik benned :).

Szerintem űljetek le beszélni és mondd eki,hogy bizzon benned,mert te nem vagyok olyan amilyennek ő gondolna.Vagy mondd meg neki,hogy legalább a barátnődet engedjék el hozzátok,hogy ismerje meg :).

Velem ilyen még nem volt,mert sokmindent megenged,és ha valami mégsem engedne meg,tudom,hogy csak azért,mert csak a jót akarja nekem,és,hogy neveljen a jóra,hogy ne legyek olyan mint a mai fiatalok(xD)nagy része :) és te tuti nem vagy olyan,szóval meg kellene engednie,legalább azt,hogy a barátnőid menjenek oda.Bár rám úgyse halgatsz mert csak 12 éves lány vagyok de azért akartam irni :)

2010. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hívd át magatokhoz a barátnődet, otthon is tudtok beszélgetni. így anyukád sem fog aggódni, és lehet miután jobba megismeri, el mer majd engedni vele máshová is.
2010. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!