Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy állami gondozott gyerek...

Egy állami gondozott gyerek kap segítséget, felnőttként is?

Figyelt kérdés

Egy családban felnőtt gyereket is 30 évesen kell még időnként anyagilag támogatni, ha csak egy ingatlan vásárlásra gondolok például.


Egy állami gondozott gyerek 18 évesen kap 1-2 milliót (kb fél év albérletár és elfogy)

Vagy aki 24 éves koráig marad az utógondozásban az kap rendes segítséget? Ami a mai exta brutál árak mellett is érezhető?



ápr. 14. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Elöször is, a családban felnött gyereket nem KELL támogatni és a legtöbb esetben nincs is rá szüksége. Ingatlant meg nem KELL vásárolni, aki akar, az meg ne a szülöktöl kunyeráljon rá pénzt.

Másodszor az államo gondozottak megkapják a nekik járó pénzt 18 éves korukban (amikor nagykorúvá válnak), utána miért kapnának bármit is.

ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Az első nyilván úgy kommentelt, hogy nem tud semmit.

Én viszont UG-s vagyok.

A rendes segítség alatt nem tudom hogy mit értesz, szükség szerinti ellátást kapunk, azaz 30-40 ezer forint körüli kajajegy, lakhatás, egyes helyeken ruhapénz, és karácsonyi ajándék. Esetlegesem felmerülő költségre meg kell írni kérelmet és általában állják. Pl. nekem a tudományos számológépem.

Pénzt pedig már nem nagyon kapunk, a családi pótlékot 2012 óta nem gyűjtik. Régen mindenkinek járt, most már szinte senki nem kap "kilépési" pénzt.

Életkezdési támogatást lehet igényelni, mellyel el kell számolni, továbbá el szükséges hogy bírálják, viszont ezt csak utógondozás után lehet megigényelni.

ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Illetve nem csak 24 éves korig lehet UG-nak lenni. Egyetemi (pontosabban felsőoktatási tanulmányokat folytatva) tanulmány esetén alapesetben is 25 éves korig, utána évente meg lehet hosszabbítani 30 éves korig. Persze a 25 évnél idősebb utógondozottak száma nagyon csekély.
ápr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Az életkezdési helyett pedig otthonteremtésit akartam írni.
ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem kap. Kap pénzt, utána mehet dolgozni, hogy legyen rendszeres jövedelme. Az egyetemet is a legtöbben úgy végzik, hogy dolgoznak mellette, mert másképp nem megoldható - már akik nem akarnak a szülőkkel, vagy állami gondozás esetén utógondozásban maradni
ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom hogy megy ez, de annyira sajnálom az olyan fiatalokat, akik gyakorlatilag a nulláról kell, hogy felépítsék az életüket, és ezt mind teljesen önerőből, semmi érdemi segítséget nem kapnak tulképp senkitől. :(

Én biztos segítenék az ilyen fiataloknak, ha beléjük botlanék, és azt látnám, hogy megérdemlik, mert akarnak tenni az életükért.

ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát, van, aki megtámogat egy doboz cigivel meg 6000 forinttal tudtommal.
ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
6 Az utcáról lakásba egyesület pont azzal foglalkozik, hogy olyan fiataloknak segítsen, akik az állami gondozásból kerültek utcára. Nézz rájuk, ha tényleg segíteni akarsz
ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
És akinek menekülni kell otthonról érettségi után és nem kap semmi pénzt otthonról, annak ki segít?
ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
#9 Attól, hogy van, akinek sz*r (volt) otthon, ne sajnáld már azt a minimális pénzt attól, aki állami gondozásban élt, sokkal kevesebb a lehetősége az életben, sőt, érettségije sem biztos van. Egészen más a szociális helyzete ezeknek a fiataloknak.
ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!