Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akik egyedüli gyerek voltatok,...

Akik egyedüli gyerek voltatok, akkor szerettetek volna, vagy jelenleg felnőttként szeretnétek, ha lenne testvéretek, vagy most már jó így?

Figyelt kérdés
2023. nov. 16. 18:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekként sem hiányzott egy testvér, és most sem.
2023. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekként néha szerettem volna, de azért mindig jól elvoltam egyedül. Felnőttként, látva mások példáján, milyen, amikor nem jó a testvéri viszony, inkább örülök, hogy nincs testvérem. Mert persze, egy jó testvéri viszony kincs, de az elég ritka, ahogy magam körül látom.
2023. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
89%
Én nagyon-nagyon vágytam egy testvérre, és most is úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha lett volna.
2023. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%
Én áldom a sorsot hogy nincs testvérem. Nagyon jó dolog egykének lenni
2023. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a második, néha szerettem volna gyerekként, de felnőttként nem hiányzik. Kisgyerekként nem sok barátom volt, sokszor magányos voltam, de igazából ha lett volna testvérem az sem garancia arra, hogy jóban lettünk volna. Felnőttként szuper barátaim vannak, nincs hiányérzetem.
2023. nov. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekként jóvolt a tesó.Mostmár felnőttként csak a hátbaszúrás megy, nem is tartom vele a kapcsolatot.
2023. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Én gyerekként nem akartam, megvoltak a játékaim, saját szoba, nem ette meg senki a csokimat :D , de így felnőttként azért jó lenne egy testvér. De lehet, hogy csak vágyként szép, ha rossz lenne a kapcsolatunk, azt utálnám...
2023. nov. 16. 19:19
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Nekem gyerekként a legnagyobb áldás volt a testvérem. Most felnőttként már nem tartjuk a kapcsolatot.
2023. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
8-as vagyok; és ennek az az oka hogy kb. sosem voltak barátaim.
2023. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%

Én gyerekként nagyon szerettem volna (szegény szüleim is, az, hogy én is mindig tesó után sírtam, biztos nem tette nekik könnyebbé, hogy nem jött össze több gyerek).

Felnőttként már láttam előnyeit is az egyke létnek, de továbbra is vannak hátrányok, így még most is azt mondom, hogy jobb lett volna, ha van tesóm (el sem tudom képzelni, hogy ne lennénk jóban).

2023. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!