Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ki a hibás...

Mit gondoltok, ki a hibás akkor amikor felnőttként egy gyerek kezet emel az anyjára?

Figyelt kérdés

Én szánalmasnak tartom, de mivel egy nagyon jó barátommal történt meg az eset, egy kicsit elgondolkodtam. Felnőtt srácról van szó, akit mindig is elhanyagolt az anyja (csak pénzelte, mert azt hitte, hogy ezzel megveheti a szeretetet), és most egy vita után megütötte sz anyját. Hiába mondta nekem, hogy részeg volt az anyja, szerintem erre akkor sincs mentség.

Vagy szerintetek a szülő hibázott, hogy eljutottak idáig??? Az anyja tehet róla?


2010. febr. 12. 22:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Ezt senki nem értheti meg, akinek nem volt részeges anyja... Én megértem, dühében, tehetlenségében ütötte meg. Undorító lehet ez a nő, és szerintem megérdemelt egy fülest.
2010. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
A szülő neveli a gyereket nem fordítva.Egy gyerek se rosszan jön a világra.
2010. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%
Neveltetés, de sajnos főleg közegi kérdés.. Nem mindegy azért az se, hogy milyen gyerekekkel volt körülvéve, milyen társaságba jár(t). Az ismerőseim között senki nincs, aki képes lenne kezet emelni a saját anyjára. És szerintem az illetőre nézve nagyon szánalmas, gerinctelen, és visszataszító. Valószínűleg az anya is tehet róla, hogy nem töltött több időt a gyerekével, de lehet, hogy lehetősége se volt rá. És ez a kölyköt attól függetlenül nem jogosítja fel, hogy így bánjon a szülőjével. Szerintem beszélgess el a barátoddal :S
2010. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%
Na szép, nem hogy elbeszélgetne vele, még meg is üti! Pfújj!
2010. febr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Nos, igen, az anya tehet róla. És ezt úgy érthetném, ha nem lett volna részeg az anya, és nem lett volna miért megütnie, hogy rosszul nevelte a gyereket. Ez esetben egyet értek az első válaszolóval, bár én hál' Istennek nem vagyok abban a szerencsétlen helyzetben. Mindenképp az anya a hibás, de ha megsapkázta a gyerek a részeg anyját, ezt nem tudom elítélni, bár belátom, ez nem megoldás.
2010. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Attól hogy valaki szül egy gyerekett nem lesz jobb ember.

Rengetteg mocskos ember van aki gyereket 'nevel', és csak magának köszönheti ha valamilyen formában visszakapja amit adott. Lehet hogy elhagyák idős korára, lehet hogy kap egy pofont, és tehetnek róla hogy mi történik velük.

2010. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Én képes lennék kezet emelni anyámra, ha úgy hozná a helyzet. Egész gyerekkoromban vert és megalázott, idegbeteg roncsot csinált belőlem (és a testvéremből is), évekig jártam pszichiátriai kezelésre, mára szerencsére rendbe jöttem, normális életem van. Már évekkel ezelőtt megszakítottam vele a kapcsolatot, mert nem akartam, hogy egyszer a tettlegességig fajuljon a dolog. Azóta is sokszor álmodom, hogy álmomban megölöm. Amikor meghal (az álomban) boldog vagyok, és megkönnyebbült. Ne ítélje el ezt az, akinek nem ilyen gyerekkora volt. Ha egy szülő minden következmény nélkül, sokszor a társadalom beleegyezése mellett (mert ugye itt a fórumon is rengetegen vannak akik támogatják a gyermekbántalmazást) 18 évig verheti a gyerekét, akkor a gyereknek miért nincs joga ahhoz, hogy legalább egyszer visszaadja? Különben is egy felnőtt ember (ez esetben a szülő) jobban meg tudja védeni magát, mint egy kiszolgáltatott kisgyerek (aki ugye a gyerek volt gyerekkorában).
2010. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Ne itelj!!Nem eltel a srac reszeg anyjaval.
2010. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

A 23:02-es válaszolónak: tuti, hogy ezerszer elbeszélgetett már vele. De egy alkoholistával nem lehet beszélni. Sose tudd meg, ocsmány dolog a gyereknek részegen látni az édesanyját...

Én átéltem egész kicsi koromtól kezdve, amikor még azt se tudtam, miért olyan "furcsa" időnként. Aztán láttam besz.rva, bepisilve fetrengeni a koszos konyhában, beszakadt fejjel hazatántorogni. Egy csomószor eltünt, az se tudtuk, hol van, hol keressük. Az az undorító piaszag... elmondhatatlan!!

Amikor a barátaim előtt égetett merev részegen, kölcsönkéregetett az osztálytársaim szüleitől... úgy szégyelltem magam miatta, sokszor azt kívántam, bár a föld nyílna meg alattam, meg legszívesebben elsüllyednék...!

Nem ütöttem meg soha, de tudod, legszívesebben megöltem volna :(

(első válaszoló voltam)

2010. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
Bocsi, hogy beleszólok, csak egy apróság a !!!!!!! 22:56 !!!!! válaszolónak. NEM a szülő neveli a gyereket, hanem a gyerek NEVELI A SZÜLŐT! Egészésgügyi iskolába járok, tanulok személyiséglélektant, fejlődéslélektant, egészséggondozást, szakmai kommunikációt stb és szinte minden órán elhangzott, hogy a gyerek neveli a szülőt.
2010. febr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!