Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a húgomnak? Örököltü...

Igaza van a húgomnak? Örököltünk egy lakást felesben a húgommal.Be is költöztünk...

Figyelt kérdés

Ő egyedülálló,nekem négy éve van egy komoly kapcsolatom.Szeretnénk a párommal közös életet.Ehhez szerintem elkéne adni a lakást és ki-ki a saját részéből boldogul.Viszont szerinte önzőség és csúnya dolog egy egyedülálló nőt magára hagyni fél lakás árával,mert nem tudná a hitelt fizetni,ha venne fel kölcsönt.Ezért haragszik rám.Én szeretm őt ,nem akarok neki rosszat.Mi a helyes teendő ilyenkor?


Köszönöm!


2009. jan. 5. 12:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
A helyes teendő az, hogy eldöntöd: a húgoddal vagy a pároddal akarod leélni ez életedet.
2009. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk is ez a helyzet. Ikerházat örököltünk, 3-an. Mi is azért nem adjuk el, mert a húgomnak még nem lenne pénze az önálló élethez.

Szerintem a húgodnak van igaza, ha most eladnátok, az a részedről nagy önzőség lenne. Az embernek törődnie kell a testvéreivel, nem csak a saját érdekeit nézni, mert lehetsz még te is a másik oldalon. Kire számíthatnál, ha nem rá?

2009. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
igazad van,nem kötelezhet arra,hogy vele élj.keressen magának ő is párt.perse ha az ő szemszögéből nézzük,neki is igaza van valamilyen szinten.mert egyedül nem birna hitelt fizetni,fenntartani magát.de azt se várhatja el,hogy örökre együtt éljetek.
2009. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

nem tudom mennyire van szukseged arra a lakasra, illetve annak árára. felajánlhatod a hugodnak, hogy megveszi a részed, és valami nagyon kedvező reszlettel, kamat nelkul lassan kifizetheti.

amugy szerintem is csunya dolog lenne, ha utana nem segitesz neki. nem azert mert egyedulallo, hanem mert senki masra nem szamithat.

én nem szamithattam soha a szuleimre, es azt hittem, a testveremre igen. nemet mondott. 30 ev alatt sose kertem tole semmit. megertettem, azt hittem nem tud segiteni, de ra egy honapra, anyamnak dupla osszeget ajanlott fel.

nem az esett rosszul, hogy nem segitett, hanem az, hogy nem is akart, nem gondolt rám, stb. en nem haragszom, csak leirtam :(


szerintem a hugod, valami megoldast biztos fogtok talalni, nem csak eladom-nem adom el a megoldás, ahogy az egész dolog arnyaltabb, a megoldás is.


Remélem találtok olyat, ami mindkettőtoknek jó.


(meg annyi, hogy neked ugyanugy csaladod a párod, mint a hugod, nem kell valasztanod koztuk)

2009. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
HÁt, ha a húgod nem bírná fizetni a törlesztőt, akkor fizikailag képtelenség, hogy külön menjetek. Nem lehet különbejáratúvá tenni a lakást? Valahol mind a kettőtöknek igaza van, de gondold meg, nem döntheted a húgodat anyagi romlásba, egy testvér nagyon sokat érhet.
2009. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Úgy is nézhetjük, a testvéred részéről önzés, és érzelmi zsarolás, hogy az ő anyagi problémái miatt te nem léphetsz előre..

Vegyen egy minigarzont egyszerűbb környéken a részéből

2009. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
ez függ atól a hugod mennyi idös. ha 22 év alatti akkor érthetö, mert még nem keres önállóan, de ha már van saját keresete, akkor oldja meg. nem szükséges egyböl lakást vennie, beteheti a bankba a pénzt és élhet albiban.
2009. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!31 éves nő vagyok,szeretnénk lassan gyereket a párommal,közös otthont.Jelen állapotban külön élek a párommal,mert neki itt nincs hely.Ha a párom jól keresne,nem gondolkodnék,de sajnos nem keres jól egyikünk sem.


A húgom 27 éves.Imádom őt,mindig számíthattunk egymásra,nem akarok rosszat neki.

2009. jan. 5. 12:44
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Te nem tudsz a párodhoz költözni? Vagy elköltözhetnétek együtt a pároddal valahova, a húgod meg mondjuk keresne egy bérlőt, aki a bérleti díjat nektek fizetné (vagy a húgod nektek továbbítaná a bérleti díjat). Lehet, hogy nagyon hülye ötlet, túlbonyolítva, de mondjuk így akkor Ti tudnátok lakáshitelt felvenni, mert minden hónapban jönne a plusz bevétel az albérlőtől, és a húgodnak sem kéne egyedül élnie, és egyedül fenntartania a lakást, mert a rezsit meg értelemszerűen a bérlővel együtt fizetnék... Vagy valami. Ha leültök hárman, és elgondolkodtok, ötleteltek rajta, akkor biztosan lesz más megoldás is tényleg, mint hogy eladjátok-e a lakást, vagy nem.
2009. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Illetve, ha a húgod is egyenesbe jön, akár anyagilag, akár létrejön egy hosszútávon is életképes párkapcsolata, akkor már el lehet gondolkodni a lakás eladásán...
2009. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!