Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a húgomnak? Örököltü...

Igaza van a húgomnak? Örököltünk egy lakást felesben a húgommal.Be is költöztünk...

Figyelt kérdés

Ő egyedülálló,nekem négy éve van egy komoly kapcsolatom.Szeretnénk a párommal közös életet.Ehhez szerintem elkéne adni a lakást és ki-ki a saját részéből boldogul.Viszont szerinte önzőség és csúnya dolog egy egyedülálló nőt magára hagyni fél lakás árával,mert nem tudná a hitelt fizetni,ha venne fel kölcsönt.Ezért haragszik rám.Én szeretm őt ,nem akarok neki rosszat.Mi a helyes teendő ilyenkor?


Köszönöm!


2009. jan. 5. 12:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
És ha a hugodnak lenne párja és neked nem hogy gondolnád a helyzetet?
2009. jan. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy gondolom,hogy le kellene ülnöd a húgoddal átbeszélni ezt a dolgot,és megoldást találni ami mindkettőtöknek jó lenne.Szerintem természetes,hogy 31 évesen már a pároddal szeretnéd élni az életedet,és gyereket szeretnétek.Az ember szereti a testvéreit,de azért nem az a normális,ha vele közös életet kénytelen élni.Ez igenis a húgod részéről önzés ha így akarja,és nem a tiédről.Nem várhatja tőled,hogy élj a párod nélkül,és mondj le a gyermekáldásról miatta,hisz neked ennek már nagyon itt az ideje.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy öreg lennél,de én szültem huszonévesen is,illetve 32 és 34 évesen,hát nem ez a kor az ideális a szülésre.Úgyhogy szerintem minél előbb.

Írtak előttem jó megoldásokat,ha nálatok valamelyik kivitelezhető oldjátok meg.Talán nála most az is szerepet játszik,hogy egyedül van,és ragaszkodik hozzád.Ami normális is,de nem a Te boldogságod árán.Senki nem áldozhatja fel ilyen formán magát a másikért.Bármilyen megoldást találtok is,maradjatok mindig szerető jó testvérek,nehogy az anyagiak miatt összevesszetek,de tisztázzátok mindenképpen ezt a helyzetet,legyetek függetlenek egymástól.Tudod,közös lónak....ahogy mondás is tartja.

Minden jót,sok sikert a megoldáshoz.

2009. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lenne a legtisztabb, ha eladnatok, es mindenki boldogulna tovabbra ahogy tudna.

Egyaltalan nem onzosege, ahogy te gondolkodsz. Ennyi erobol azt is lehet mondani, hogy o az onzo.

Talan 50-50%. Ot is megertem, de tegedet is persze.

A testverednek, ha 5-8 evig nem lesz parkapcsolata, olyan, akihez hozzamegy, es egyutt elnek, akkor te 8 evig, varni fogsz? Te teszed tonkre az eletedet azert, mert a testverednek nincs parkapcsolata????? Azert akkor megiscsak o az onzo, es nem jol gondolkodik.

Mivel neked nem jo az a megoldas, ami neki, es neki sem jo a te megoldasod, ezert adjatok el a lakast. Igy a legigazsagosabb!

Az, hogy o odavesz alberlot, es neked utalja a penzt, es te veszel fel hitelt, ez ujabb bonyodalmakra adna csak okot, hiszen sajnos hogy nem lehet tudni, hogyan alakul az eletetek. A legjobb tiszta lappal indulni mindenkinek a sajat maga utjan. Nem kozoskodni!

Magyarazd el a testverednek, hogy te nem teheted tonkre a parkapcsolatodat oerte, hiszen o sem teszi tonkre az eletet miattad!

Az egy dolog, hogy o egyedulallo, es nem tudna egyedul hitelt fizetni, ha lesz egy milliomos baratja, aki a hazaba fogja vinni a testveredet, akkor mi lesz a lakassal?

Esetleg egy-par ev kulfoldi munka is nagyon nagy segitseg lenne mindegyikotoknek!!! Mi is kulfoldon kerestuk meg a lakasra valot, itt tenyleg meglehet!!!!

2009. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A hugodnak van állandó munkahelye? Mert szerintem az, hogy nem tudna egyedül törlesztőt fizetni, az csak duma. Én is egyedülálló vagyok, és egy 4 éves gyereket nevelek egyedül. Nem azt mondom, hogy lazán, de ki tudom fizetni a törlesztőt. Szerintem nem sokkal megerőltetőbb mintha lakbért fizetnék. Szerintem ha leadnátok a lakást, és fele-fele megosztoznátok rajta, akkor a húgod is tudna magának lakást venni hitelre, hiszen ha egy fél lakás árát bedobná önrésznek, akkor nem kéne olyan magas törlesztőt vállalnia, pláne, ha egy kisebb lakást venne. Ha venne pl. egy másfél szobás lakást, még a kisebbik szobát ki is adhatná albérlőnek, és sokkal könnyebben tudna törlesztőt fizetni. Akkor el is adhatnátok a lakást, meg mindenki a sajátjában lehetne. Húgod utánajárt már egyáltalán annak, hogy milyen lehetőségei lennének, ha hitelt venne fel? Mert könnyű kijelenteni, hogy nem tudná fizetni, ha utána se néz.
2009. jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hugod onzo. Nem a te dolgod a hugodrol gondoskodni, foleg ugy nem, hogy mar 27 eves. Tudjatok, hogy mennyi a lakas erteke? Ha jo aron el tudjatok adni, akkor mindkettotoknek lenne egy kezdo tokeje, es vehetnetek ket kulon lakast. Persze ez mindkettotoknek nehez lenne az elejen, hiszen egesz biztos, hogy hitelt kellene felvennetek, de lenne kulon eletetek. A hugodnak a jelenlegi helyzet a legkenyelmesebb, hiszen ul egy lakasban, amiert semmit sem kellett tennie, de megis az ove (legalabbis a fele), es elvarja, hogy te alkalmazkodj az o igenyeihez. Szerintem deritsetek ki, hogy mennyi a lasas erteke, mennyi lenne a havi torlesztoreszlet, ha valamelyikotok megvenne a masik 50%-ot, es ha mondjuk kozosen eladnatok, mennyi esellyel tudnatok 2 kisebbet venni. Te mindenkepp konnyebb helyzetben vagy, mert a paroddal kozosen tudnatok fizetni a reszleteket, de ha a hugodnak van allando munkahelye, akkor szerintem o is meg tudja oldani hitel torleszteset. Minden csak akaras kerdese. Lehet, hogy szorosabbra kell huznotok a nadrag szijat (foleg a hugodnak), de o sem varhatja el toled, hogy lemondj a parodrol es a csaladtervezesrol csak azert, mert neki nehezebb lenne az elete.
2009. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A "Be is költöztünk" feltételezi azt, hogy odáig éltetek valahol. Oda nem mehet vissza a húgod, a pénzt pedig lekötni addig, amíg nem tud magának lakást venni?


Egyébként nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Nem egy, nem kettő olyan ismerősöm van, aki egyedül vett fel hitelt, mondván: ha nem tudja fizetni a részleteket vagy kiadja albérletbe az egészet vagy egyetemista/főiskolás albérlőt fogad maga mellé.

Meg kéne értenie, hogy neked szükséged van már a saját családra, gyerekekre. Azt pedig nem lehet, csak kettesben. Nem te vagy önző, hanem a húgod.

Üdv.

2009. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak! Más fiatalnak még 'fél háznyi' öröksége, vagy vagyona sincs! Ennek is örülnie kellene, és okosan használni. Nem létezik, hogy ebből ne lehessen valahogy kijönni... kisebb lakás, albérlet, bármi! Pláne ha dolgozik, mert feltételezem! 27 évesen egyébként is ideje a saját lábára állnia. És te sem várhatsz időtlen időkig, főleg ha babát szeretnél, ketyeg az óra... Kívánom h okosan döntsetek!
2009. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
25%
Nem értem miért a húgodnak kellene lakást venni?4 éve van kapcsolatod?Semmi megoldást nem találtatok ennyi idő óta?Ha nincs örökség,hogy oldod meg a lakásproblémádat?Neked van ,vagy lesz párod nyilván könyebben megtudnád oldani.Akár a közös lakáshasználat is szóbajöhet,bár azt nem tudni mekkora a lakás.Ha lesz a hugodnak is kapcsolata,ő is könyebben tud változtatni.
2009. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 bendzso ***** válasza:
60%

én is azon az állásponton vagyok, h egyszerűbb, ha tisztán fele fele, eladjátok, boldogultok, akinek ahogy sikerül. sok sok jövőbeni vitát lehet így megelőzni, ha nem éltek együtt, ha nem látjátok nap mint nap egymás boldogságát, szomorúságát, hanem inkább külön vagytok szoros kapcsolatban.

szóval én is arra bíztatlak, h valahogy oldjátok meg, h szeparálódjatok.

DE! egyre figylej (én is így nevelem a gyerekeimet, majd az élet bebizonyítja, h jól gondolom e): neked az ég világon senkid ninscen, csak a testvéred! őt ismered (az összes ismerősöd közül) a legrégebben, és ő is így van veled! nem akarok ünneprontó lenni, de hapsik jönnek mennek az életünkben. anyámékon látom, h a huga nemrég vált el a férjétől, a gyerekei kirepültek, már régen nagymama. már nem dolgozik, szóval, ha anyuval nem lenne jóban, akkor szinte egyedül lenne. most, h az idejéből rengeteg szabadidő felszabadult, megint visszatlált anyuhoz és tök jól megvannak. sőt! együtt szilvesztereznek!

a fiaimnak is azt mondom, h szeresd a testvéredet,mert egy tesó örökké ráér egy jó játékra vagy dumapartira, ha örgek lesznek és mi már nem leszük, akkor egy jó kis emlékezésre, nosztalgiázásra, az emlékszel, amikor... kezdetű sztorizgatásra! anyun is látom, h tök boldog, h ismét sülve főve együtt vannak a hugával, kanasztáznak scrable-öznek, jókat dumálnak. pedig az előző harminc évben sokkal ritkábban és rövidebb ideig találkzotak, hisz mindenki élte az életét.

szóval te sem tudhatod, h a te életed hogyan alakul, nehogy elmard magad mellől. sőt még egy apró szentimentális megjegyzés: én belehalnék a fájdalomba, ha a két gyerekem összeveszne az örökségén, és emiatt egyik a másikat leönzőzné... :)

2009. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!