Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan zavar hogy ilyen...

Jogosan zavar hogy ilyen bunkó anyósom van?

Figyelt kérdés
2 és fél hónapos kisfiam van. Nagyon bánt, hogy mióta megszültem, mégcsak egy textilpelenkát sem vett a gyereknek. És minden rokonunktól olyan szép ruhácskákat, játékokat kapott. Mikor kérdezik hogy a nagyanyja mit vett neki, ég a pofám, mikor mondom hogy semmit. Teljesen el vannak képedve rajta, hogy ilyen tapló egy ember. És volt pofája Karácsonykor velem becsomagoltatni a többi unoka ajándékát, persze a kicsinek nem vett semmit. Nem vagyunk rászorulva, de azért jól esett volna, és bánt hogy ennyire kivételezik. Persze mikor rokonok vannak itt, akkor meg mutogatná, mint egy cirkuszi majmot, hogy neki milyen aranyos kisunokája van, és mennyire szereti. Férjem szerint tegyem túl rajta magam, és ne foglalkozzak vele. De nagyon haragszom rá emiatt.
2009. jan. 5. 14:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
80%

Szerintem igen jogosan zavarhat téged is!

Én 2 éves kapcsolatban vagyok és velem is bunkóznak.

Bár nekem vettek karácsonyra ajándékot kérdés ha lenne kisbabám,hogy neki venne-e! De lehetséges, csak azért nem vett semmit mert nem tudott mit!Nem értem őket!De hallgass a férjedre!

2009. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Jogos a felháborodásod,mivel nem pénztelenségről van szó, írtad, hogy a többi unokájának vett valamit. Én biztosan nem álltam volna meg szó nélkül, hogy megkérdezzem, hogy miért kivételezik ennek az unokájának a hátrányára. Igazból csak annyit tudok írni, hogy jogos a dühöd, de nem tudsz mit csinálni ezzel a helyzettel, szerintem tedd túl magad rajta, fölösleges ebből családi perpatvart csinálni.
2009. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ezt akár én is írhattam volna.Csak az én anyósoméknak csak 2 unokájuk van,mindkettő a mi gyerekünk.A nagyobbiknak összevesznek minden kacatot,(amit én általában gondosan kiszórok)a kicsinek meg semmit szinte.Ő mégcsak féléves,de akkor is iszonyatosan idegesít ez engem.Most lesz majd mégegy unokájuk,az már a kislányától,akkor majd remélem elfelejtenek minket teljesen.De az én anyósom a gyerekeivel is ennyire igazságtalan volt mindig,a kislánya a mindene,a férjem meg egy senki náluk,csak az idióta húga lábtörlője lehetett,de amióta ez a szerep nem felel meg neki,azóta tojnak rá egy nagyot.

Én úgy oldom meg,hogy nem vagyunk velük szinte semmilyen kapcsolatban.Sajnos a fiuk sem,pedig abban nem akadályoznám.Néha átjönnek,néha mi is úgy 3 havonta,de ez nekem elég,még sok is.Pátyolgassák a hisztérika lányukat,nekik az is elég.Az én gyerekeim közt pedig nem engedek különbséget tenni.Még sosem merték megkérdezni,hogy hol vannak a játékok amiket a nagyobbik gyerek kapott.Valószínűleg tudják miért.

2009. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Miert nem vesz a te kicsidnek semmit?

Ezen ne ragodjal, elhiszem, hogy nagyon-nagyon faj ez neked, de majd tedd am szova! Nehogy ne merjel neki szolni emiatt, majd ha legkozelebb valamelyik unokanak lesz szulinapja, nevnapja, es meseli mit vett nekik, akkor mondd, hogy a mi fiunknak semmit nem vesz, miert?

Es megis kerdezheted tole, hogy miert nem vesz a tieteknek semmit?! Tudod mikor csomagolnam be a masik gyerekeknek az ajandekot? Ha piros ho hullana az egbol.

Ra se ranst, nagyon egyszeru a mamacska.

2009. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Az én kisfiam 9 hónapos, és az én saját apám nem vett eddig neki semmit sem. De engem nem bánt a dolog, ha nem, hát nem... ez azt jelenti, hogy nem szeret sem engem, sem a fiamat. Ennyi.
2009. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt tudom javasolni,hogy kérdezz rá nyíltan.Valószínűleg nem Terád vágyott menyének és ez a bosszú.Ha rákérdezel,úgysem vallja be,hogy nem szeret.Mert kétszínű.De mondd neki,hogy a kicsi szereti őt és ezzel neki okoz fájdalmat.
2009. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem tudott mit venni, akkor kérhetett volna ötletet tőled, vagy oda adhatta volna a rá szánt összeget, és rád bízza a vásárlást.

Ez nálunk is hasonlóan zajlott. A mama a lányunknak nem hozott ajándékot, de azt kritizálta, amit mi adtunk őneki.

Ha meg nincs pénze, akkor mondja azt, vagy vegyen neki valami apróságot. Mondjuk a másik unokájának jutott rá pénz.

Na, de a párom biztos mondja majd neki.

2009. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 yuda ***** válasza:
100%

Úgy látszik elég tipikus a helyzet-nálunk épp a saját anyám jár ugyan hasonló cipőben,viszont minden alkalommal kihangsúlyozza,hogy mennyire szeret.


Látod,ha nem is tudjuk megoldani,de hasonló cipőben járunk többen,ez talán segít elviselni és a közösséghez tartozást erősíti---bárcsak ne kellene gondolom.

2009. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
vannak ilyen köcsög anyósok, az enyém is ilyen. 8 éves a lányom, még soha semmit nem vett neki. eljön havonta, kéthavonta egyszer üres kézzel, egy Túró Rudit se hoz neki, pedig a kislány minden alkalommal úgy fut elé, hogy Mama, mit hoztál? anyósomnak nem ciki, mindíg azt válaszolni, hogy semmit. pedig telne rá neki. sőőőt, tovább megyek. voltak náluk német rokonok és a lányomnak hoztak édességet, eltelt néhány hét míg újra mentünk anyósomékhoz. mire a lányom megkapta, a fele már hiányzott az édességnek. kibontott cukrok, félbetört táblacsokik. azt mondta megette. na ez milyen? kisfiam fél éves, még ő se kapott tőle semmit, de nem is várjuk el tőle. szégyellje magát mind aki igy viselkedik, de ezek annyira sötétek, hogy nem is értenék miért kellene szégyenkezniük.
2009. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Először is gratulálok a babához!

Nézd, szerintem ez többélű dolog. Nem írtad, amúgy milyen a viszonyod az anyóssal.(Egyáltalán miért csomagoltad be a többi gyerkőc ajándékát?) Én valamilyen szinten igazat adok neki: hülyét tudok kapni, amikor valami ünnep közeleg, és ajándékot KELL venni a rokon gyerekeknek. (párom unokahúgai) Félreértés ne essék: Szeretem a lányokat, de ez az erőltetett nyögvenyelős ajándékozás az agyamra meg. A gyerekeknek szó szerint mindenük megvan, valamit viszont tényleg kell venni, mert "megjegyzik már, kitől mit kaptak" Szerintem baromira nem, de mindegy. Valami apróságot. Én pl abszolút túlzásnak tartom egy egy éves gyerek névnapját megünnepelni, vagy egy éves születésnapot, amin a 3 gyerek vesz részt, meg kb 15 felnőtt, a nők üvöltöznek a lányokkal, a pasik meg isznak: egyáltalán nem a gyerekről szól. Pedig ez lenne a lényeg.

A másik: lehet, h anyós úgy gondolta, ilyen kicsi gyereknek még felesleges venni ajándékot, mikor ahogy írod, egy halom cuccot kaptatok a rokonoktól. Lehet, h ha mégis vesz valamit, a kérdésed úgy szól, h "minek vette meg az anyós az xedik rugit, mikor látja, mennyi van???"

Szerintem hallgass a férjedre, ne rágódj ezen annyit. Ha meg tiszta vizet akarsz önteni a pohárba, ülj le anyóssal, és mondd el neki, mennyire fájt, h nem adott semmit a babának.

És ezért ne bunkózd le, ne harapózzon el a dolog.

2009. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!