Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség megkérdezni,...

Illetlenség megkérdezni, miből van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem velem egyidős, viszonylag gyakran szoktunk beszélni/találkozni. Dolgozik, de tavaly ősszel kezdte a vállalkozását, szóval gondolom, nem talicskázza haza a milliókat... Mégis úgy költi(k) a pénzt, hogy csak pislogok.


-Esküvőjük lesz júniusban, múltkor elpanaszolta nekem, hogy 100 ezer forint az, hogy masnit kössenek a székekre. A ruhája Daalarna, egyedi tervezés, ez hétszámjegyű összeg, mindennel együtt.

-Mikor lefoglalták a nászutat, mondta, hogy örül, mert 3-4 millióra tippeltek, de olcsóbban megúszták.

-Tavaly utaztunk együtt, kérdeztem tőle, hogy a gyűrűjét hogyhogy nem vette fel az útra, mire mondta, hogy azért, mert a biztosítás miatt kint nem lenne biztosítva, félne, hogy elhagyná/ellopnák és nekem ott esett le, hogy az amúgy egy b.sz.tt nagy gyémánt, nem csak sima kő.

-Most volt a szülinapja, autót kapott a vőlegényétől és itt jutott eszembe jó magyar szokás szerint, hogy miből? Szervezik az esküvőt, kifizették a nászutat, átvette a ruháját és ezen felül még volt a kasszában pár milliós kocsit venni is.


És a hétköznapokon sem néz ki topisan, vagy hogy mondjam. Szóval ad magára, nem spórol az öltözködésen, kinézeten... Szórakozni is eljárnak, múltkor az Etyeki Piknikről küldött képeket, most hétvégén a Balatonnál buliztak/vitorláztak, jövő héten Hollandiába utaznak barátokkal.


Kérdeztem szüleimtől is, hogy ők tudják-e, miből van ez, vagy hogy az esküvőt keresztanyámék fizetik-e, de mondták, hogy biztos nem, nekik az egyik fizetést szinte teljesen elviszi a házuk hitele, a másikból meg a férj szüleinek is adnak, meg ők anno unokatesómnak az egyetemre is azt mondták, hogy akkor mehet, ha magának megteremti rá a pénzt, mert nem fogják felnőttként is zsebpénzezni, albérleteztetni.

A párjával egy korosztály, 24-25 évesek, szóval nem az van, hogy összejött a 70 és a halál között lévő apókával, aki önti neki a pénzt. Nem is irigység van bennem, hanem inkább kíváncsiság, mert én is itt vagyok 24 évesen, de azt átgondolom 5-ször, hogy vegyek-e a Szigetre napijegyet, vagy belefér-e nyáron egy barátnős kimozdulás valamerre?


ápr. 28. 23:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
94%
Körmösként nem hiszem, hogy agyon keresi magát. Főleg, hogy nagyobb városokban minden sarkon fellelhető. Akárcsak a fodrász.
ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
3-4 vendéget fogad egy nap, péntekenként pedig nem dolgozik.
ápr. 29. 07:24
 23/42 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Körmözéssel a sógornőm havi 1 milliót simán megkeres.

12 ezer Ft egy műköröm (egy személyre, 10 ujjra az új köröm is, a töltés is ennyi) a körömszalon a saját tulajdona, nem kell bérleti díjat fizetnie. Minden szombaton is dolgozik.

ápr. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
92%

A vőlegénynek úgy látom csak a családja került szóba, de könnyen lehet, hogy maga a vőlegény keres jól. Nekem anno az exem egyszer eldicsekedett (miről maradtam le), hogy milyen jól keres, és nem tudja mit vegyen, egy vadiúj autót, vagy házat... Aztán küldött a házról rajzokat, mi az elképzelés. :D 20-on évesek voltunk még akkor, jó irányban dipizett.

Az is lehet, hogy ha senkinek nincs olyan jó zsozsója, és a szülős részéről sincs támogatás esetleg, hogy felvették a babavárót. Van aki eltapsikálja szerintem... Simán... De legyen úgy, hogy a lány és a srác is jól keres, és lehessen tőlük példát venni, inkább kérdezd meg, mit tud tanácsolni, hogy hasonló színvonalon élhess te is (és mi is :D)

ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
89%
Bármi lehet. Lottót nyertek, drogot terítenek, onlyfans, rosszlányok, jól fizető állás egyiknek vagy mindkettőnek, hitel, szülői/nagyszülői támogatás, a srác verőember, akármi.
ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mind egyszerre. Kapnak egy kis szülői támogatást, a csávónak van egy jó munkája, amivel a milliót megkeresi, a csaj is megcsinál körmösként néhány százezret plusz felvették a babavárót. Azért ha ketten millió felett keresnek, megvan babaváró meg egy kis szülői támogatás, akkor mehet a szekér. Legfeljebb felelőtlenség a drága nászút.
ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a vőlegény/vőlegény családja örökölt, és szépen felélik épp. Gondolom, ha unokatesód örökölt volna, arról tudnál, ezért gobdolom, hogy ha ez van, az a vőlegény oldalán van.
ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen agyalni b+, egyertelmu hogy a baratjaek gazdagok. A kis vallalkozasa meg amolyan "legyen neki vallalkozasa meg ha bukik is rajta, ne erezze magat mihasznanak"?
ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
56%
Nem illetlenség, csak épp semmi kzöd más pénztárcájához.
ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek olyat családból, ahol a pár már diákmunkából, szülinapokból is csak tette, tette félre a pénzt, aztán lekötötte. El se hiszed milyen sok pénzt lehet így felhalmozni.

De olyat is ismerek, aki pár évig vajaskenyéren élt, és így épített saját házat.


De a leírt esetben, valoszinubb, hogy az alabbiak egyutt teljesulnek:

1. a lany szulei, már babakorátol havi x forintott felretettek, kötöttek biztositast, egyebet, ergo minimum 18 even at gyűlt a pénz.

2. ugyanigy jartak el a srac szülei is.

3. A srac vagy a szulei örökölhetett (ingatlant, penzt, akarmit), amit neki felretettek, befektettek a szulei.

3. A srac munkaja olyan, amivel par ev alatt lehetett milliokat felretenni (Főleg gondolj bele, ha szuloknel lakott, minden keresetet felretehette, es ha olyan a munkaja, akkor kezdokent is netto 3-400.000-et hazavihetett, tehat mi olyan meglepő, ha pl. már fél év alatt 21 evesen 1.5 millat sporol es azt ha jol forgatja be, bizony par ev es lehet 3 millas naszut...

4. es mindezekhez johet vagy lehet onmagaban is gazdag apu, anyu, nagyneni, nagybacsi, nagyszulok...


Amugy rohadtul nem illik megkerdezni.

Vagy csak annyit nemes egyszeruseggel egy beszelgeteskor, ha epp ecseteli a szalveta is 500.000, hogy dragam mibe faj mar a lagzitok osszkoltsege? es ha kimondja csodalkozva mondani aztaaa, és erre meddig gyujtottetek vagy ezt a volegenyed allja? blabla..

ápr. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!