Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség megkérdezni,...

Illetlenség megkérdezni, miből van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem velem egyidős, viszonylag gyakran szoktunk beszélni/találkozni. Dolgozik, de tavaly ősszel kezdte a vállalkozását, szóval gondolom, nem talicskázza haza a milliókat... Mégis úgy költi(k) a pénzt, hogy csak pislogok.


-Esküvőjük lesz júniusban, múltkor elpanaszolta nekem, hogy 100 ezer forint az, hogy masnit kössenek a székekre. A ruhája Daalarna, egyedi tervezés, ez hétszámjegyű összeg, mindennel együtt.

-Mikor lefoglalták a nászutat, mondta, hogy örül, mert 3-4 millióra tippeltek, de olcsóbban megúszták.

-Tavaly utaztunk együtt, kérdeztem tőle, hogy a gyűrűjét hogyhogy nem vette fel az útra, mire mondta, hogy azért, mert a biztosítás miatt kint nem lenne biztosítva, félne, hogy elhagyná/ellopnák és nekem ott esett le, hogy az amúgy egy b.sz.tt nagy gyémánt, nem csak sima kő.

-Most volt a szülinapja, autót kapott a vőlegényétől és itt jutott eszembe jó magyar szokás szerint, hogy miből? Szervezik az esküvőt, kifizették a nászutat, átvette a ruháját és ezen felül még volt a kasszában pár milliós kocsit venni is.


És a hétköznapokon sem néz ki topisan, vagy hogy mondjam. Szóval ad magára, nem spórol az öltözködésen, kinézeten... Szórakozni is eljárnak, múltkor az Etyeki Piknikről küldött képeket, most hétvégén a Balatonnál buliztak/vitorláztak, jövő héten Hollandiába utaznak barátokkal.


Kérdeztem szüleimtől is, hogy ők tudják-e, miből van ez, vagy hogy az esküvőt keresztanyámék fizetik-e, de mondták, hogy biztos nem, nekik az egyik fizetést szinte teljesen elviszi a házuk hitele, a másikból meg a férj szüleinek is adnak, meg ők anno unokatesómnak az egyetemre is azt mondták, hogy akkor mehet, ha magának megteremti rá a pénzt, mert nem fogják felnőttként is zsebpénzezni, albérleteztetni.

A párjával egy korosztály, 24-25 évesek, szóval nem az van, hogy összejött a 70 és a halál között lévő apókával, aki önti neki a pénzt. Nem is irigység van bennem, hanem inkább kíváncsiság, mert én is itt vagyok 24 évesen, de azt átgondolom 5-ször, hogy vegyek-e a Szigetre napijegyet, vagy belefér-e nyáron egy barátnős kimozdulás valamerre?


ápr. 28. 23:03
1 2 3 4 5
 41/42 Kései Sirató ***** válasza:
26%

#38 Te hol vagy műkörmös, Borsódban?


mert Budapesten és a Dunántúlon mindenhol 12 ezer Ft a műköröm töltés. Ha valaki extrákat kér, annak felára van ezen felül. One step géllakkokat használnak, amihez nem kell külön fixálás, nekem 50 perc alatt szokták megcsinálni úgy, hogy váltottam körmöst (szült a körmösöm) és ugyanúgy a mostaninál is max 50 perc, mert én nem szeretem a díszítéseket.

máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
38%
Agárdon. Ha ennyiért készítik annak oka van. De le is írtam. Kevesebb munkával keresik meg azt, amit más több munkával. A Dunántúlon a bérleti díj is jóval több. Rátesznek az árra. Ha nagy a köröd akkor ez az ár tartható. Érden, Pákozdon, Székesfehérváron, Dunakeszin is ismerek körmösöket. Ők sem mennek 10k felé. Kivéve ha egy fél-egésznapos projekt van.
máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!