Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy osztálytársam bátyja...

Egy osztálytársam bátyja elhunyt. A fiút nem ismertem, illik elmenni a temetésre?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 10:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
sajnálom az osztálytársamat és a csaldját.szőrnyű ez az egész
2010. okt. 28. 10:52
 12/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Meg az is kérdés, hogy az osztályból hányan mennek. Mert ha sokat, akkor neked lenne kellemetlen, hogy te miért nem mentél.
2010. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
nem tudom,hogy hányan mennek,beteg voltam,nem voltam suliban,csak pár emberrel beszéltem,de van,aki nem jön
2010. okt. 28. 10:55
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Ha a fiút nem ismerted, a testvérének meg nem voltál barátja, akkor nem biztos, hogy el kellne menni. Tapasztalataim alapján ilyenkor elég sokan mennek, csak azért, hogy én le ne maradjanak valamiről.

Bocsánat, ha nyers voltam, de anno az én osztályomba is járt egy fiú, akinek meghalt a testvére. Tényleg iszonyú sokan voltak ott a temetésen olyanok is akik, se előtte, se utánna nem is méltatták köszönésre. Csak ivel megbolydult az iskola, így azt érzeték, hogy ők se maradhatak ki belőle.

2010. okt. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Viki233 ***** válasza:
sztem ez baromság h vannak akik csak azért mennek mert a többiek is(nem azt mondom h nincs ilyen csak én nem értem ezt) ilyenkor mindenkinek magába kéne nézni és leróni egy embertársuk előtt a tiszteletet még ha nem is ismerték annyira csak látásból. sztem mindenki megérdemelné ezt. engem meg nem érdekelne mások véleménye ha én úgy gondolom h megérdemli az a személy akit épp temetnek és a családja is megérdemli ilyenkor a lelki támogatást...
2010. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
nekem általánosban mikor az apukám meghalt, nem jött el az egész osztály, hanem a legközelebbi barátaim az osztály nevében. és egy olyan koszorut csináltattak amin az egész osztály részvétét nyilvánitja.
2010. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg az osztályba. Elmehetnél az osztály nevében. És akkor nem személyes dolog, annyira
2010. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem barátod ez az osztálytársad, nem áll közel hozzád, szerintem elég, ha részvétedet nyilvánítod.


Nem hiszem, hogy a temetést emeli az olyanok jelenléte, akik nem érzik át a fájdalmat, a gyászt. (Nem feltétlenül mert rossz emberek, hanem mert nem ismerték az elhunytat.) Nem Rád gondolok, de a csak kötelességből,udvariasságból vagy - ami a legrosszabb!!! - kíváncsiságból, bámészkodásból ott levő szomszédok, távoli rokonok (tiszt. kiv.) viselkedésükkel, közönyükkel zavarhatják a VALÓBAN gyászolókat. Sajnos vannak erről nagyon rossz tapasztalataim.... Mind a két temetés szebb lett volna, ha szűk kör van jelen, akiknek valóban fáj az elhunyt elvesztése.

2010. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Kedves kerdezö, megkérdezhetem h dunaszerdahelyi vagy-e?mert talan tudom kiröl van szo.
2010. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
nem dunaszerdahelyi vagyok
2010. okt. 29. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!