Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki a "nem szólok a másikhoz" taktikát alkalmazza?

Figyelt kérdés
Összeszólalkoztam a tesómmal, mert hihetetlenül értetlen...Mindig visszakérdez, nem érti meg amit mondok. Néha úgy érzem magam mint egy papagáj, mert mindent 2-3szor meg kell ismételnem. Mindezek mellett mintha nem is hallana rendesen, és mikor harmadik alkalommal sem érti meg, akkor már kiabálva mondom. (Tudom nem így kellene, de kihoz a sodromból) Ő ezen megsértődött, ma reggel óta nem szól hozzám. Egyszerűen nem bírom, hogy nem szól hozzám, utálom ezt. Ez nem gyerekes kicsit, hogy nem szól hozzám, pedig próbáltam kiengesztelni?
2010. okt. 29. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én férjem már több, mint 30 éve ezt a taktikát alkalmazza. Rémes. Ha nagyon megsértődik, képes hetekig nem szólni hozzám.
2010. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Még nem kérdeztél rá, hogy miért nem hall? Rossz a hallása, vagy csak nem figyel rád? Ha neki így jó, akkor hagyjad majd megnyugszik és kibékültök.
2010. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
ez nagyon dedós viselkedés sztem :/
2010. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a tesódnak valóban megromlott a hallása.

Nagyon érzékenyen érinti a nagyothallókat, ha hülyének nézik őket és türelmetlenül kiabálnak velük, holott csak a hallásuk gyengébb, mint másoké. Nagyon sértő tud lenni a gorombaság akkor, ha önhibáján kívül bántják az embert.

Sürgősen vigyétek el a tesódat hallásvizsgálatra!

2010. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal türelmesebbnek kellene lenned, és ha nem tudod elviselni, akkor maradj csendben. De ne haraggal, csak úgy, duzzogás nélkül, békességgel. A tesód nem tehet róla, hogy nem ért meg, akár füle, akaár agya nincs hozzá, nem az ő hibája. Fogadd meg az előbbiek tanácsát a nagyothallással kapcsolatban.
2010. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyél türelmesebb vele. Menjetek el fülészetre,nincs e tényleg hallásproblémája.

Nekem sajnos elég erős hallásromlsom van,és bizony roppant rosszul tud az ilyen viselkedés esni. Nem direkt kérdezek vissza,hanem mert nem értem.

Rossz,hogy idegenek hülyének,ostobának néznek hogy mindig visszakérdezek,de ők nem tudhatják. De amikor hozzám közel álló ember mond olyat pl,hogy süketvagy?Vagy idegesen,ordítva mondja ll 2.x,amit mondott,bizony borzasztó érzés.Én se örülök neki.

2010. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én húgom pont ilyen majd 17 éves létére.

Csak ő nem rosszul hall, hanem egyszerűen semmi nem jó neki. Elképesztően gyerekes...

2010. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyerekes, de ált. ha összeveszek valakivel, úgy vagyok vele, hogy nekem jó, ha nem beszél velem, franc se akarja hallgatni, rám nem hat ez a technika. Tipikusan azt hiszik, hogy hej, de szar, amikor nem beszélnek,holott nem az.


Ha téged zavar, tégy még egy kísérletet a bocsánatkéréssel, ha nem megy, majd jön ő pár nap múlva, ne félj!

2010. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!