Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan kollégium ahol egy...

Van olyan kollégium ahol egy szobában egyedül lehet lakni vagyis nincs szobatárs?

Figyelt kérdés
sima kollégiumra gondoltam 16 éves vagyok
2010. okt. 30. 16:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Már bocs de ha te nem szereted a társaságot a kolesz nem neked való.
2010. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik osztálytársam is egyedül van a koleszban bár ő azért mert senki nem tudja elviselni:S
2010. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

22:22-nek

nem önszántambol mennék koleszba

2010. okt. 31. 19:52
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
van ilyen de csak fősulin/egyetemen. nálunk az ilyen 23 ezer, de ráadásul még rendkívül hátrányos helyzetűnek kell lenni ahhoz, hogy bekerülj.
2010. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, max. Álomországban.


A kollégiumi elhelyezés az olcsó szállás, a lényege, hogy minél kisebb helyre minél több embert zsúfoljanak be.


Max. csalással lehet elérni még egyetemi koleszokban is, úgy hogy ha van egy diákbizottságos haverod, aki fiktív embereket jelent be a szobában lévő többi helyre, és te kifizeted a rájuk eső részt is. Ennek viszont nem sok értelme lenne, mert 3-4 ember koleszdíjából már egy albérlet is simán kijön, ahol nem kell minden éjjel a folyosón bulizó részeg drogosokat hallgatni.


Szóval ez jelenleg nem fog összejönni. Amúgy részvétem. Én is évekig laktam koleszban, pedig létszükségletem nekem is az egyedüllét.

2010. okt. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
szerintem nem azért kolis mert hú de jó idegen helyen lenni.Meg barátok miatt.Azért van,hogy aki messziről jött ne kelljen sokat visszautaznia hanem helyben legyen.
2010. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak a szüleid egy garzonlakást bérelni neked a suli közelében? Jobbat nem tudok.
2010. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolai koliban nem nagyon tudom elképzelni, én legalább is nem hallottam még ilyenről. Egyetemen előfordulhat, de az már nem is igazán koli. Akkor már anyagilag jobban megéri egy másfél, kétszobás lakást bérelni két embernek, és mindkettőnek van külön szobája. Pl. ahol én lakom, ez egy másfeles lakás, havi harmincat fizetek érte, szóval ez két embernek havi 15 lenne, persze erre még jön rá a rezsi is, ami szintén kb. 30 ezer, ennek a fele 15, szóval úgy havi 30-ba lenne az egész, ha ketten fizetnék. Persze tegyük hozzá, hogy ez nálunk ennyi (megyeszékhely), de a szomszéd, kisebb városban fele ennyiért is lehet ilyet bérelni, ugyan ennyiért már sokkal szebb lakás is van, de oda senki nem menne más városból tanulni középsuliba, egyetem meg ugye ott nincs is, de pl. a fővárosban egy ekkora lakás, mint az enyém, kb 50 ezernél kezdődik, ha jól tudom. Szóval ez is nagyon változó lehet.

Amúgy én csak az amerikai filmekben szoktam olyan kollégiumokat látni, hogy 3-an, 4-en vannak, és külön szoba van mindenkinek, plusz egy nappaliszerűség, de gondolom annak az ára is durva lehet (ahogy pl. ott tandíjat is szinte mindenki fizet), nem tudom, hogy a valóságban is így néz-e ki, csak mondom, filmekben láttam, de itt is egyetemről van szó, nem középiskoláról. Magyarországon, és középiskolában maximum valami nagyon drága magániskolánál tudom elképzelni az egyágyas kollégiumi szobákat.

2010. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg jobb lenne, ha nem próbálnád meg kivédeni ezt a dolgot, hanem inkább bevállalnád.Tudod, milyen jó buli tud lenni a kolesz?Ha egyszer ráérzel az ízére, utána el se akarsz majd jönni.Minden este együtt aludhatsz a barátnőiddel, együtt csavaroghattok, életem legszebb időszaka volt.Az meg nem tudom, milyen koli lehet, ahol hajnalban mennek be a lányok részegen.Én annó egy elég liberális koliban laktam, de ilyenért még ott is fegyelmi tárgyalás meg kirúgás járt.Ha be akartunk rúgni, akkor kilógtunk, és reggelig nem mentünk be.Különben nálunk úgy volt, hogy megválaszthattuk, hogy kikkel kerüljünk egy szobába.
2010. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
folyosókon részeg bulizó drogosok????Szerintem ezt enyhén eltúlozzátok, most nem azért.Van koliigazgató, meg kijárási tilalom, meg takarodó, ti ilyenekről még nem hallottatok?
2010. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!