Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkiben van ilyenkor egy...

Mindenkiben van ilyenkor egy kis félelem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. A családi életem maga a pokol, apám egy alkoholista agresszív állat, anyukám már nem él, egyedül a húgomra számíthatok a családban. Nyomasztó, hogy az egyetemen rossz szakot választottam, nem élvezem azt amit csinálok.

Vágyok a változásra de egyben félek is tőle.

El szeretnék költözni apámtól, mert érzem ha még tovább is egy fedél alatt kell vele élnem akkor előbb vagy utóbb a diliházban fogok kikötni vagy pedig öngyilkos leszek.

Azonban mi van ha elmegyek és nem fog összejönni az önálló élet. Nem fogok majd beilleszkedni, nem lesznek barátaim, nem fogom tudni eltartani magam.


2010. okt. 31. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem lépsz, nem lesz jobb. Ne parázz. Fiatal, munkaképes ember vagy, miért ne tudnál egyedül boldogulni? Most csak próbálok egy pozitív hozzáállást sugallni.


Először is, rangsor: legeslegelső a megélhetés, és nem a barátok, meg pasik, meg bulik.

Kezdj el már most keresni egy melót. Eltarthat egy darabig, míg találsz olyat, ahova fel is vesznek. De ne add fel az ötödik elutasításnál. Van ilyen, tovább kell lépni, s soha nem elkeseredni.


Minden jót, és kitartást.

2010. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sürgősen keress állást. Ne mond meg apádnak. Ha meg van az állás menj el dolgozni, keress pénzt. előre gondoskodj az albérletről. egyetemisákkal is kereshetsz lakást, így olcsóbban kijönnél. A húgodat is viheted.

Gondolom apád ver titeket, ordibál és még cselédnek is tart.

Én biztos ezt tenném a te helyedben!

Egyetemen szakot is válthatsz. Lépj ki belőle, később beiratkozhatsz(felvételizhetsz) egy másikra, ami jobb, mint ez. A húgod mennyi idős?

2010. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kollégiumba menj, esetleg valakik mellé társulj be egy albérletbe. Önálló albiban egyenlőre, amig nem dolgozol főállásban, addig ne gondolkodj. De mielőtt költöznél, tényleg legalább találj valami stabil diákmunkát, amiből a koleszt/albirészt és a megélhetésed tudod finanszírozni.

A sulik szoktak lakhatási támogatást adni, ha nem tudnak koleszt biztosítani. KÉrdezz után, és kezdj el számolni, hogy mennyi pénzre van szükséged havonta és hogy ehhez milyen munkát kéne találni.

2010. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!