Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne a félelem...

Mit tegyek, hogy ne a félelem mögé bújjak az életben?

Figyelt kérdés
24 vagyok,fiú,és attól tartok,hogy a félelemmel burkolózok,kivonom magam a felelősség alól.
2011. aug. 28. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon utálatos dolog, ha egy férfi t*ketlen! Apád nem nyalat el, ha nyávogtál? Katonaság kellett volna nektek, és nem ám 3 hónap!
2011. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*nem nyakalt el
2011. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kaptam sallert,de meghalt apu
2011. aug. 28. 13:56
 4/12 anonim ***** válasza:

Jó, akkor állj a talpadra, már 24 éves vagy, nem gyerek, ne nyavalyogj! Ha lesz fiam, tuti én fogom megtanítani neki a férfias viselkedést.


Ja, és meg nem mondanád, hogy 26 éves nő vagyok, nagyon is nőies külsővel és belsővel.

2011. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj Istenhez, aki Jézus Krisztuson keresztül neked is névreszólóan elkészítette az örökre megoldott, boldog életet! Ez már itt a földi életben elkezdődik, és már itt kapsz békességet, boldogságot, bőséget, amit nem vehet el tőled senki, mert felülről kapod. Emberi ésszel felfoghatatlan, hogy elveszi minden félelmedet, és olyan jó dolog, hogy ha jönnek is félelmek az életben, van őket hova vinni: a Golgota keresztjéhez. Cserébe mindent megkapsz itt ebben az életben is már, amire szükséged van. Csak el kell hinni, ennyi az egész. Sokan csak röhögnek ezen, fintorognak, eszük ágában sincs elhinni, mert ostoba, gyerekes dolognak, mesének tartják. Hát igen, ezért is van annyi boldogtalan, kiégett, üres életű ember, akiknek Isten nélkül nem életük van, csak puszta létük.

Ez nem romantikus képzelgés, hanem ez tény. Valóság! Működik! Én is tapasztalom, 20 éves srác vagyok, egyetemre járok, és hát én is sok félelemmel találkozok, nehéz önállóan dönteni sokszor. De tudom, hogy az én Istenem, aki mindennél jobban szeret engem, mindenhez erőt ad nekem. Tapasztalom nap mint nap. És még sok-sok ember tapasztalja, akinek az életében nem üres semmi honol, hanem Jézussal van élő közössége.

Kívánom, hogy találd meg te is ezt az élő közösséget! Ez működő kapcsolat. Beszédes kapcsolat. És a biológiai halállal sem ér véget. Ha ez megvan, onnantól kezdve örökre meg van oldva az életed. Eltűnnek a félelmek, azaz ha jönnek is, tudsz hova menekülni velük, és Isten szemrehányás nélkül elveszi őket, és békességgel tölti be az életedet. Az ő békességével. Olyan békesség ez, amit senki más nem adhat. Nem mulandó, nem ideig-óráig való. Hanem örök békesség.

Legjobbakat!

2011. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2011. aug. 28. 14:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Időről időre tegyél olyan dolgokat ami a te döntésedet igényli, hiszen az egész életünk mindig egy-egy döntés, ha folyton kivonod magad ezekből akkor nem lesz teljes az életed,nem halad majd semerre, lelkiekben csak vegetálni fogsz, van ilyen ismerősöm Ő már 35 éves férfi, soha semmilyen felelősséget nem mert vállalni, nagyon magányos és kudarcokban "gazdag" az élete...Egyszer DIREKT szedd össze magad amikor ilyen helyzetben találod magad, csakazértse azt tedd amit a félelmed diktál - figyeld meg nem fog semmi egetrengető félelmetes dolog történni...Ha sosem tettél eddig olyat ami felelősséggel járt volna, honnan tudod, hogy félned kell?! Nem tudhatod...szóval meg kell próbálnod tudatosabban vállalni az ilyen szituációkat! Ha van konkrét helyzet amiben boldogulnod kell majd, képzeld el, hogy xy (akit te nagyon határozottnak ismersz) mit tenne épp, képzeld el a helyzet adta lehetőségek kimenetelét, ha sikerül rá fogsz jönni te magad is, hogy egyáltalán nem tudsz katasztrófát okozni azzal, ha vállalod a felelősséget egy-egy ilyen kritikus ponton!
2011. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hova jársz?
2011. aug. 28. 14:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én is ilyen vagyok mint te. Soha nem mertem önálló döntést hozni, mai napig anyámékkal lakom, se barátaim, se társam mert gyáva voltam mindig is egyedül lépni bármerre. Mostanság kezdem belátni a tévedésem és elindulni egy önálló irányba. Próbálom nem komolyan venni az életet, felfogni egy játszmaként és elfogadni azt a tényt, hogy benne van a kudarc lehetősége. Csak gondolj bele. Ha nem hozol döntéseket 100%, hogy elbuksz. Ha saját magad vezérled a sorsod, az esély 50-50% a sikerre és a kudarcra egyaránt.

2011. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Persze hinni valamiben mindig jó, legyen az Isten, ha úgy érzed! De ezerszer jobb hinni önmagadban, hogy igen meg tudom csinálni, legfeljebb imádkozni Istenhez, hogy adjon erőt ahhoz, hogy magad vezéreljed a sorsodat és ne félj a bukástól...De Isten mögé bújni, és a gyávaságodat továbbra is megtartani, szerintem nem tanácsos! Igen támaszkodj magadban valamire/valakire/Istenre, de ne ezzel akard leplezni, megoldani, hogy te miért nem vállalod fel a felelősséget semmilyen helyzetben, mert ez csak önámítás lenne és nem oldana meg semmit továbbra sem
2011. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!