Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez alaptalan félelem, vagy nem?

Ez alaptalan félelem, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sokszor félek, hogy akik szeretnek meg fognak utálni, vagy hipp-hopp elmúlik a szeretetük, különösebb ok nélkül. Tehát elvileg nem okozok csalódást, nem különbözünk össze semmin, csak attól tartok, hogy amit eddig szerettek bennem, idő után kiábrándítónak fogják találni.

Ez alaptalan félelem (netán hülyeség), vagy bármikor, bárkivel előfordulhat, hogy a szeretet átfordul közönybe, ellenszenvbe?


2011. jún. 20. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Atfordulhat, mert ha a masik ember valtozik, akkor megeshet, hogy ugy valtozik, hogy a szemelyisegjegyeid mar nem fognak neki annyira tetszeni. De most pontosan mire gondolsz? Baratsagra, parkapcsolatra? Szerintem a 2 nem ugyanaz, mert a baratsagok 90%-a erdek, jonnek-mennek az emberek, igy egy "baratsag" eseteben valoban lehetseges, hogy semmi rosszat nem teszel, megis szetesik pl. tavolsag miatt vagy mert mar a masik nem tud hasznalni.
2011. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Darcy01 ***** válasza:
Szerintem alaptalan a félelmed:-) A családod úgy szeret, ahogyan vagy, feltételek nélkül. A párod, barátaid estében pedig ok nélkül nem következhet be ilyesmi.
2011. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Minden emberi kapcsolatnál érdekel a dolog.


Szerintem nem igaz, hogy a barátságok nagy része csak érdek barátság. Van ilyen is olyan is, szerintem párkapcsolatban is ugyanannyi az esélye, hogy valaki csak addig örül neked, míg jobbat, szebbet nem talál.


Akkor az nem gyakori dolog, hogy az ember ugyanolyan, mint volt, és mégis unalmassá válik a szerettei számára?

2011. jún. 20. 16:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem gyakori.


Szerintem 100 baratsagbol kb. 2 az, ami igazan tartos. Nem valami jo arany...nem kell ahhoz valtoznod, hogy ne maradjon egyben, eleg ha talal az illeto mast vagy mas kozegbe kerultok.

2011. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Darcy01 ***** válasza:

Akkor az nem gyakori dolog, hogy az ember ugyanolyan, mint volt, és mégis unalmassá válik a szerettei számára?


Én ezt kizártnak tartom. (magamból indulok ki)

2011. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm!:)
2011. jún. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!