Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről, az...

Mit gondoltok erről, az anyukája tényleg ennyire szégyelli a pénztelenséget?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, akivel 1 évig jártam, de 3 hete vége lett a távolság miatt. [147 km] Úgy döntöttünk azonban, hogy igyekszünk megbeszélni a problémáinkat, hogy megpróbáljuk megmenteni a kapcsolatot. Úgy volt, kedden, azaz holnap találkozunk, de ma felhívtam, és azt mondta, az Édesanyja nem engedi, mert nincs pénzük. Arra gondoltam, hogy felhívom az anyukáját, és elmesélem neki, hogy mi is ugyanúgy borzalmas anyagi háttérrel rendelkezünk, de ettől függetlenül a fiú mindig jöhetett. Anyukám felajánlotta, hogy jöjjön el a fiú, mert én anyum szerdán kap fizetést. Fél 4 felé még felhívom a fiút, és megmondom neki, hogy ha szeretne, akkor jöhet, anyukám személyesen HÍVJA, nekik pedig csak 530 Ft-ot kell "előteremteni". [MÁV-nál a fiúnak 90%-os kedvezménye van, tartósan beteg, ha a szomszéd városig jön vonattal, nem kell átszállnia, plusz 30 Ft-ot megspórolnak, és amúgy is retourjegy, ami 14 napig érvényes.] Kb. péntek reggelig ittmaradhatna nálunk, mert az anyagi helyzetünk ellenére van kajánk. [rokonoktól kaptunk 10 kg húst, zöldségeket, stb] Szerintetek? Ez az egyetlen megoldás, mert suli mellett nem nagyon tudunk találkozni, és egy évben egyszer van őszi szünet. Megoldható lenne? Voltatok már ilyen, vagy ehhez hasonló helyzetben?
2010. nov. 1. 14:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem a fiú nagyon rosszul érzi most emiatt magát, sírva beszélt nekem a telefonba, annyi, hogy kajájuk épphogy van, érdekes módon az anyjának cigire mindig akad pénze...Ha egyszer nem vesz cigit, elengedheti a fiát. Nem hiszem el, hogy az egész háztartásukban ne legyen 530 Ft, annyink még nekünk is van. [igaz 10, 20, 50 forintosokból összekaparva, de van.]
2010. nov. 1. 15:01
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem hívd fel őt is meg az anyukáját is és mond el nekik.

Az is megoldás lehet ha anyukád hívja fel az Ő anyukáját.

2010. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Te egy igazi,önzetlen,csupaszív lány vagy!Mindenképpen meg kellene beszélnetek,mert ez a fiú nagyon sokat fog veszíteni,ha hagy téged elmenni!Te valóban szereted Őt,és ha legalább ennyire szeret Ő is Téged,akkor meg tudjátok beszélni,és megmenteni ezt a kapcsolatot,szerintem érdemes!
2010. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szurkolok Nektek, remélem működni fog a kapcsolatotok!! :) Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok, kívánom, hogy idővel rendeződjön minden, természetesen jó irányba. ;)
2010. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Anyukája még dolgozik, de a fiúval mindenképpen beszélni fogok. Ha elmondom neki azt, amit itt leírtam, akkor valószínű leül az anyukájával, és átbeszélik. Anyukám is szívesen látja a fiút, de az édesanyjával már nem beszélne :d Nincsenek jóban egy kisebb konfliktus miatt. [az anyukája megtalálta a fiú naplóját, erre eltiltotta tőlem, anyum felhívta, és a fiú anyja most "haragszik", úgy érzi, anyám megkérdőjelezte a nevelési szokásainak helyességét] És anyukám sem szívesen beszél vele, de ennek ellenére nem akarnak eltiltani egymástól. Azt hiszem, hosszú beszélgetés vár rám a fiúval. Jó lenne, ha az anyukája tudná, hogy ugyanúgy élünk, ahogyan ők.
2010. nov. 1. 15:14
 6/18 anonim válasza:
Én az a lány vagyok, aki tudod irt neked, légyszi irj privit, kérlek ,beszéljük meg ,mert én is emiatt lettem kidobva.Kérlek irj !!!! Sírtam mikor olvastam és én emiatt vagyok egyedül most !!!!Felveszlek MSN-re is ,istenem annyira szoritok nektek hogy Ti ne igy járjatok ahogy én :((((
2010. nov. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Leírtam privátban az MSN címemet. Fent vagyok most épp. :) Nyugi, én is sírtam, ahogyan írtam a kérdést, meg most is még...Csak van 1 zene ami vidám, és most erőt ad picit. :)
2010. nov. 1. 15:21
 8/18 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő.Sajnálhatod a barátodat,de neked semmi közöd az ő anyagi helyzetükhöz.Semmi közöd ahhoz,hogy az anyja cigit vagy kenyeret vesz a pénzéből,és ezt neked még megszólni sem lehet.Abban is biztos vagyok,hogyha felhívod az anyját,hogy "Kata néni,tudom,hogy szegények mert mi is azok vagyunk,és tudom,hogy nincs pénze,de engedje el a fiát hozzánk itt aludhat pár napig,kap enni is rendesen stb" Elég sértő,mert valahol lejáratnád az asszonyt.(bár a szándékod nem bántó) De a legtöbb ember bizony szégyelli hogy szegény,és igyekszik titokban tartani..Nem hiszem,hogy 15-17 évesnek kéne lemondani az anyuka hibáját,tehetetlenségét.

Örülj annak,hogy neked vannak rokonaid akiktől rendszeresen kaptok több kiló húst,zöldséget,mert bizony ez is ritka már egy családban..

Ha annyira akarod,hogy a barátod ott legyen nálatok,akkor hívd meg őt magát pár napra.A barátod kérje meg az anyját,hogy engedje el,és elég neki 500 forint.Bár a fiúk többsége kicsit szégyennek tartja ha a lány költ rá pénzt..

2010. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mi úgy csináltuk, hogyha ő elköltött rám egy 1000rest, én is ugyanúgy rá, mindig viszonoztuk egymásnak. Csak legvégső esetben mondanám meg az anyukájának, hogy mi a helyzet, a fiúnak költőpénz sem kell, mert neki megfizethetetlen az idő, amit velem tölt, és amúgy sem hagynám, hogy költsön rám, az együtt töltött idő fontosabb, mint 1 plüssmaci pld. Nagyon remélem, hogy az 530 Ft megszerzése nem lesz számukra megterhelő, mert nagyon szeretném, ha nem lenne vége ennek a kapcsolatnak. Sokat szenvedtünk, hogy létrejöhessen.
2010. nov. 1. 15:27
 10/18 anonim ***** válasza:
Ez a kapcsolat felfog őrőlni mindkettőtöket.Sajnálatos hogy Magyarországon így élnek a családok, és egyre többen.
2010. nov. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!