Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselitek a pénztelensé...

Hogyan viselitek a pénztelenséget? Hogyan lehet túlélni úgy hogy közben élünk is?

Figyelt kérdés
Albérletbe vagyunk,férjemmel és kisfiammal.A lakás havi 90ezret visz el,az autótörlesztő 60ezret és még akkor nem is ettünk és nem ruházkodtunk,pelenka stb.Én GYes-en vagyok.Van ennél rosszabb????
2011. nov. 2. 12:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Kitartás. Én konkrétan munkát nem kapok sehol. Ti legalább egymásnak ott vagytok, így minden rendbe jöhet!
2011. nov. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Persze,itt vagyunk egymásnak de lassan ott tartok hogy a kisfiammal töltött időt sem tudom élvezni....

Én is munkát keresek most Gyes mellett...nem sok sikerrel..

2011. nov. 2. 12:50
 3/38 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon nehezen.

De próbálom a napokat túlélni úgy hogy nem gondolok a helyzetünkre, különben agybajt kapnék.

Minden forintot be kell osztanunk.


Gyakorlatilag a sárga csekkekre keresünk, mert ahogy azokat feladom, alig marad valami és abból még a hónap végéig ki is kellene jönni...

2011. nov. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
83%
Van rosszabb igen, ha a férjednek se lenne munkája ahogy nekünk.
2011. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
65%

Én tudom hogy nehéz velünk is ez a helyzet. Mások is túlélték már így ti is és mi is túl fogjuk, de kitartás kell hozzá.

Azért arra ügyelj hogy ez ne menjen a házasságotok rovására, nálunk ez történt...

2011. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

Mi is így éltünk mint te.

Albérlet ami elvitte az én teljes fizetésemet.Autó,a gyerek,internet,mobil számla,telefonszámla,kábel..minden..Mi egyszerűen nem tudtunk kijönni a hónap végéig a fizetésünkből.Sajnos kölcsönről kölcsönre éltünk.Meguntuk,így elkezdtünk lemondani olyan dolgokról amire igazán nincs is szükség.

A kocsit eladtuk,elég sokat spórolunk amióta nincs autó.(nem is igazán hiányzik)A mobiltelefonoknál megszüntettük az előfizetési díjat.Feltöltős lett.Ha van pénzem feltöltőm,ha nincs akkor nem töltöm fel.Hívni tudnak akkor is.A vonalas telefont kiköttettük..Minek,ha van mobil??Ezekkel majdnem 50-60 ezret spóroltunk meg..

Szóval nagyon hamar rá lehet jönni,hogy mi az ami nem igazán fontos.

2011. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%

az autó kicsit sokat el visz, próbáljátok meg eladni

tudom most jön az, hogy de kell a munkához meg ehhez ahhoz

hidd el lehet autó nélkül is élni,nekem is volt egy hiteles autóm azzal jártam dolgozni, de sokba volt így meg szabadultam tőle, megtanultam autó nélkül élni és a pénzem is több

2011. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
Biztos van rosszabb is :( pl az én szüleim elváltak már rég és édesanyámmal élek itt Budapesten albérletben. Ez oké szép és jó csak hogy a családipótlékomat elvették :S 20 éves vagyok és dolgoznom kell menni,mert 45ezer ft-ből nem lehet megélni :( de sztem van ennél rosszabb is..
2011. nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

A férjem hajnalban kezd a munkahelyén innen 40 km-re mégha menne is busz ilyen korán nem érne be sajnos,kell az autó pedig lehetne vele(vagyis nélküle)spórolni az biztos.


Most költöztünk új városba és albérletbe,még nem tudom mi lesz velünk és teljesen kivagyok.2 éves kisfiam sajnos érzi ezt:(

Barátnőmnek is rossz a helyzete de valahogy ő mindig boldog és türelmes a gyerekével,nem tudom hogy csinálja,hogy tanulhatnám el ezt tőle,nekem egyelőre nem megy...

2011. nov. 2. 13:04
 10/38 anonim ***** válasza:

Sajnos mi is elég rossz anyagi körülmények között élünk.Nálunk is a keresetünknek legalább fele elmegy a számlákra,a másik fele meg épphogy elég a kajára,tisztálkodási szerekre.Ruhát,cipőt nagyon ritkán,kb fél évente veszünk csak,akkor is olcsóbb kategóriásat,vagy turisat.Nekünk még nincs gyerek és a szüleim házában élünk.Mivel albérletbe nem akarunk menni,mert nem is tudnánk fizetni,ezért most vettünk fel kölcsönt és itt a szüleim házában építkezünk,hogy legyen saját konyhánk,fürdőszobánk,mert most jelenleg egy szobában élünk,szüleimmel osztozunk a konyhán és a fürdőn.Most a kiadásokhoz még hozzájön a hitel törlesztőrészlete is és akkor végképp nem marad pénzünk semmi másra.Fiatalok vagyunk,de alig járunk szórakozni,2-3 havonta 1x,nem költünk luxus cikkekre,de így is nagyon nehezen tudjuk beosztani a pénzt.Lassan szeretnénk majd gyereket is,de nem merjük bevállalni ilyen anyagi körülmények közé.

Sokszor kilátastalannak tűnik a helyzet és úgy érzem,hogy hiába küzdünk nem jutunk előrébb,de nem szabad feladni!Nem szabad elkeseredni,hanem mindig előre kell nézni és reménykedni,hogy hátha valamikor jobb lesz.Mi a napi 8 óra munka mellett még + munkákat vállalunk.A párom bicikliket szerel,elmegy házakhoz füvetnyírni,kertészkedni.Én itthon varrok.Mi faluban élünk és itt akad szezon jellegű munka is.Pár hete voltunk kukoricát törni stb.Minden lehetőséget meg kell ragadni,hogy bejöjjön egy kis plussz pénz és amin csak lehet,azon spórolni kell.

21/L

2011. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!