Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarom hozni a szalagavatóm...

El akarom hozni a szalagavatómra a barátnőmet, de a családom miatt nem tehetem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lányt szeretek, 2 éve ismerem és 1 éve vagyunk "úgy". Családomból anyu csak sejti és ezért mindent elkövet, hogy elszakítson tőle. Nekem azt kell mondanom, hogy csak barátok vagyunk, de nem akarja, hogy bármilyen formában vele legyek, sőt, már a családom többi tagja is ellenzi, mert hogy "te értelmes vagy és szép, ne legyél leszbikus". Megőrülök ettől az egésztől, 16 évesen ez még nem volt akkora dolog, de most már nehezebben tudom titkolni. Tudják, hogy ő szeret engem és ezért azt akarják, hogy ne barátkozzam vele (mintha csak barátságról lenne szó). Ha nem hívom el a szalagavatómra, akkor rosszul fog neki esni, de ha meg elhívom, akkor anyám elkezd balhézni. Hozzá akarok költözni suli után, de az meg a másik, amivel majd meg kell birkóznom. Mit tegyek? Azt ne írjátok, hogy felejtsem el.

17/L


2010. nov. 1. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki, hogy anyudék hogy állnak ehhez az egészhez. szerintem megérti. viszont gondolom lesz utána buli, oda hívd el.
2010. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én nem vinném el. mikor a barátnőd vállalta, hogy veled lesz, azt is vállalta, hogy lesznek nehézségek. Ez ép ilyen.
2010. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívd el, és ne mondjátok meg senkinek, hogy ő "hogy" a barátnőd. Egy barátnőd és kész. Senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen a szexuális beállítottságod. Nekünk egy fiúnk van a családban, aki fiúval él együtt, én bevallom, nehezen dolgoztam fel, de rájöttem, hogy nem tudok mit tenni ellene. Legyetek együtt mindenhol (mármint programokon, rendezvényeken) de ne mondjatok semmi többet senkinek. Józan ésszel csak ezt bírom most mondani, hátha kapsz jobb tanácsot is.
2010. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg együtt a barátnőddel, mondd el neki, mi a helyzet, hogy állnak hozzá a szüleid. Bár biztos tudja, szerintem, de jobb tisztázni. És hátha ki tudtok sütni valamit közösen. Lehetetlen nem létezik!

Szüleidet - ugyan nem tudom, mennyire szélsőségesek - próbálhatod puhítani azzal, hogy felajánlod nekik, hogy csak egyetlen-egyszer legalább tapasztalják meg, milyen a lány, hogy viselkedik, stb. Ronda kifejezéssel élve, "próbálják ki, milyen vele egy légtérben lenni". Hátha hajlanak rá. (Amúgy veled egyidős vagy sem? Nekem pl. szüleim, ha csak egy évvel is idősebb a barátnőm, azt állítják, biztos "megfertőzött", mert rafinált és "öreg". :/)

Én biztos elvittem volna a barátnőmet szalagavatóra, mint sima barátnőt, havert, érdeklődőt. Mint ahogy másnak is elment egy-két barátja.


18/L "szinténzenész"

2010. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen hülye családok miatt házasodnak meg leszbikusok és a homoszexuálisok aztán két gyerek után lelépnek a saját nemü szeretőjükkel,mert nem birnak tovább szinlelni,igy akarsz élni te is látsztaban hazugságban...Egy életed van,18 év után végképp semmi bekeszólásuk,hogy férfivel vagy nővel szexelsz,Amúgy ha ezért másképp néznek rád,akkor lekell tojni őket,felszínes emberek...Van leszbi barátnőm,homoszexuális barátom is,semmivel se kevesebbek...Én heteró vagyok,de nem a nemiidentitásuk vallásuk,bőrszínűk,szexuális és egyéb szokásaik alapján itélem meg az embereket...
2010. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

családdal nem jó ilyenkor balhézni, csak az lenne hogy húzza mindenki a száját és senki se érzi jól magát, ti sem. később nyilván hozzá kell költözni, és lassan megnyugodnak a kedélyek. vagy nem.

egyébként tetszik az a logika hogy értelmes és szép, tehát nem leszbikus, bár én azt vettem észre hogy pont az értelmes és szép csajok játszanak a "rossz" csapatban. :)

2010. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
hívd el a lányt...de ne találkozzon a szüleiddel. gondolom nem kell elmondanod neki ezt az egészet mert ha el akarnak választani tőle csak tud róla.. nekem is rosszul esne ha a párom nem hívna el.
2010. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
De én nem akarok ebből veszekedést, mert nekem fontos a családom (az anyám főleg) és én nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy utál. De úgyis utálni fog, mert nem fogom azt tenni, amit szeretne. És a barátnőmet amúgy is utálja, mert szerinte ő tehet arról, hogy lázadok és 24 éves lesz és szerintük nem egy "kislányt" kéne belevinnie a rosszba.
2010. nov. 1. 21:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán hívd el egy fiú barátodat is, és a szüleidnek úgy adod elő, hogy félreértsék. Evvel nem okozol senkinek se fájdalmat, de hazudsz a szüleidnek és az nem jó. A másik ötletem nekem is az, mint az elsőnek, hogy a szalagavató utáni buliféleségre hívod el.

Vagy az egyik legnehezebb, hogy beszélsz a szüleiddel. Elvégre 17 éves vagy és valószínűleg vagy olyan érett, hogy tudod mit csinálsz és mit akarsz és ezt nem tudja senki sem befolyásolni.

17/L

2010. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem akarom ezt eljátszani vele, hogy nem jöhet el, mert így is tök ciki, hogy folyton hazudnom kell, hogy hova megyek, meg ő sem jöhet hozzánk, meg mindig titkolom. De tudom, hogy az lesz, hogy attól kell majd rettegnem, hogy az egészből hatalmas veszekedés lesz. Én meg ezt nem akarom, szóval kétségbe vagyok esve és kezdek belefáradni a dologba. Tudtam, hogy mivel fog ez járni, de nem tudok úgy tenni, hogy mindenkinek jó legyen.
2010. nov. 1. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!