Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingyenélő, lusta családtag,...

Ingyenélő, lusta családtag, mi lenne a megoldása a problémának?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, albérletben lakom a menyasszonyommal, amit a kettőnk munkájából fizetünk, mellette én levelezőn másoddiplomázom. Szóval nem otthon élek, de a probléma otthon van, amiről kérdezni szeretnék, ezt azért írtam le, hogy tudjátok. Szüleim egy vidéki városban élnek, nem diplomás emberek, de jó körülményeket tudtak nekem és a húgomnak biztosítani, rendes lakás, ilyenekre gondolok. A baj, hogy nem kezelik a húgom megfelelően, 23 éves, érettségije van, nem akar továbbtanulni, de dolgozni sem. 20 évesen érettségizett le, ketteseket hozott össze a tárgyaiból, mert előtte bukott. El is hanyagolta magát ez a 3 év alatt rendesen a gimi óta. Nem tisztálkodik, a szaga megegyezik rosszabb napokon egy hajléktalanéval. Elhízott, már a 120at közelíti. Otthon nem segít a háztartást vezetni, egész nap otthon van pedig, míg a szülők dolgoznak. Engem mélységesen felháborít, ezért költöztem el én is, nem tudtam együtt élni egy ilyen alakkal. Felnőtt nő létére nekem kéne bedobni a kádba, egyszerűen nem tudom mit lehet vele kezdeni. Hogy kéne rávenni, hogy dolgozzon? Szülői nyomásra sem keres munkát, de még egy OKJ-s tanfolyamot is fizetnének neki szüleim, csak menne. De motiválatlan mindenre. Apám dühében olyanokat mondott, hogy nem fog együtt élni vele, mikor nyugdíjba vonul, eladják a családi házat, és vesznek édesanyámmal egy kisebbet, neki meg a s*gge alá tolnak egyet, és tartsa fenn magát, ahogy tudja. Én is abban a házban nőttem fel születésem óta, így kizártnak tartom, hogy támogassam őket az eladásban, és ők is szeretik, benne van életük munkája abban a házban, nem dobhatják el egy ilyen link miatt. Igényei is nagyok, drága telefonra, ipodra, hasonlókra megy a nyafogás, és az igérgetés, ha megkapja, de így se volt eredmény. El vagyunk keseredve, egyrészt a tarthatatlan állapot miatt, másrészt amiatt, hogy mekkora hatalom van a kezében a semmittevésével (lásd házeladás).

Barátja van, de az se jobb nála, ugyanolyan ingyenélő.

Őszintén kérlek titeket, írjátok le, HOGY OLDANÁTOK MEG A HELYZETET? Ha van kérdés, vagy összevissza írtam, szóljatok, nem tudok erről higgadtan írni.

Köszönöm.


2010. nov. 2. 18:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
A szüleid helyben nem adnék neki egyetlen fillért sem! Max annyi kaját,hogy ne haljon éhen. Se ruha,se szórakozás,semmi! Elküldeném albérletbe,éljenek meg ott a barátjával együtt! Csak drasztikus megoldás segíthet rajta.
2010. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem tudom, de sztem pszichiáterre lenne szűksége, mert a leírtak alapján vmi nem stimmel nála pszichésen, nem 100-as, bocs :/
2010. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%
Amíg a szüleid ellátják pénzzel, addig sehogy. Mindent megvonni tőle, semmire nem adni pénzt, épphogy csak kaja legyen és ezzel kész. Azt nem hiszem, hogy a szüleid megteszik, hogy simán kilökik az utcára. Azért mondom, hogy mindent vonjanak meg. Internetet kikötni, és egy deka fillért sem adni neki.Ja, és mellesleg a szüleid megkérhetik, és te is, hogy társaságba nem mutatkozzon veletek, és lehetőleg enni is külön egyen, és ne tartózkodjon egy légtérben amíg ilyen mocskos.
2010. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Hú, hát ez nem könnyű helyzet. Én kész tények elé állítanám: itt egy napirend a napi, heti feladataiddal, vagy kiveszünk neked egy albérletet, az első fél évre kifizetjük,ott megteremtheted az egzisztenciádat. Haza csak egy-egy ebédre jöhetsz.Nekünk nem felel meg az életmódod, rajtad áll, hogy megtanulsz főzni, bevásárolni, rendet rakni, s kenyérkereső munkát szerezni.

Válassz: vagy kiveszed a részed a munkamegosztásból, vagy próbáld meg egyedül.

Azt mondod, a lelkére már beszéltetek, akkor cak radikálisabb lépés segíthet.

2010. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
71%
Fú... akadnak itt gondok elég rendesen. A leányzóval meg kéne értetni valahogy, hogy mégis mi történik miatta. El kéne valahogy magyarázni neki, akár drasztikusabb eszközökkel, hogy szüksége van a családjára. Ajánlanám, hogy egy hétig hagyjátok őt békén, úgy, hogy egyedül hagyják a szüleid. Lássuk, mit tud kezdeni egyedül egy hétig. Addig szüleid lakhatnának nálatok. Tudom, ez nem a legjobb megoldás, de azáltal hogy éreztetitek, hogy szüksége van a családjára, azzal meg tudjátok fogni, és utána el lehetne magyarázni neki, hogy mik a feltételek az együttélésnek. Bocsi ha zavaros lett, csak épp engem is zavarnak :)
2010. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem inkább depressziós.
2010. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Tudom, én is mondtam, hogy szakember kéne, de sürgősen. Szüleim nem támogatják az ötletem, akkor (nincs jobb megfogalmazás) be kéne "ismerniük", hogy komoly bajok vannak. Ők dolgoznak, szóval nincsenek sokat otthon, nem látják, mit művel. Míg én a diplomamunkám írtam, és még otthon laktam, akkor nap mint nap szembesültem azzal, hogy hogy is él (vagyis, hogy hogyan nem él).


Laktak albérletben a barátjával, de hamar befuccsolt, mert a srácnak is büdös a munka, és apám megunta finanszírozni a semmittevésüket. Ő is azt hitte, hogy jobb hatással lesznek egymásra, és tesznek is azért, hogy együtt lakjanak, de nem..

2010. nov. 2. 18:28
 8/33 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is az a véleményem, hogy súlyos pszichés gondjai lehetnek. Lehet egyszer el kéne beszélgetni vele, persze nem ráijesztve, ha nem finom, hogy van e valami, amiről szívesen beszélgetne. Sajna nem szabad előre ítélni, lehet egy kis támaszra lenne szüksége.
2010. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Két lehetőség van

1 Depreszió, vagy valami lelki sérülés is lehet az oka, hogy így viselkedik

2 Valamit nagyon elrontottak a szülők a nevelésben. Pl elkényeztették. Utóbbi esetben eredményt lehet elérni következetes kitartással, de csodát ne várjatok.

2010. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%
Akkor szakember kellene, hogy eldöntse: beteg-e, vagy lusta. Ha beteg, akkor nem lökhető ki az önállóságra, de nem lehet valami terápiára befektetni?
2010. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!