Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam elő anyukámnál...

Hogyan hozzam elő anyukámnál a témát, hogy pénz kellene? [NAGYON F. O. N. T. O. S. ]

Figyelt kérdés

Van egy fiú, akivel egy évig jártunk, de már három hete nem, viszont találkozgatunk, és ugyanolyan minden, mint volt.[aminek nagyon örülök]

A fiúnak nemsokára születésnapja lesz, pontosan november 14.-én, és szeretnék neki venni egy ezüstgyűrűt, és egy könyvet. [a könyv kb. 3100 ft, a gyűrűt úgy gondoltam, olyan max. 5000 ft értékben venném, igyekszem olcsón] Emellett a fiúnak van egy kedvenc zenekara, akik Budapesten lépnek fel november 12.-én pénteken, és azt a zenekart én is szeretem, és el akarok menni a fiúval.[ezt még majd ma beszélem meg vele, de biztos nem fog ellenkezni] Szóval szerintetek hogy kellene előadnom anyukámnak? A koncert beugrója 2 főre 1000 ft, utánanéztem. Hogyan kérjek anyukámtól 10 ezer forintot? Nagyon szeretném a fiúnak ezeket az ajándékokat, ő sem sajnálta a pénzt, amikor az ajándékaimat vette. Anyukám ma kap fizetést. Segítsetek pls! Nagyon fontos!


2010. nov. 3. 05:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagyis bocsi, úgy értettem, hogy a gyűrű 5000 ft-nál biztosan nem lesz drágább, mert nem akarok "nagy" ajándékot venni.[szomszéd városban van egy ékszerbolt, ahol már csomó ékszert vásároltunk, szépek nagyon, és nem megfizethetetlen az áruk sem]
2010. nov. 3. 05:27
 2/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, úgy döntöttem, hogy a gyűrűt inkább kihagyom most, és majd karácsonyra kapja, szóval kb. 5100 ft-ból kijön a koncert, a könyv, meg a vonatjegyem ára. Szerintetek nagyon fog haragudni anyum, ha elé állok, hogy szeretnék kérni kb. 5500 ft-ot? [h. legyen költőpénzem is]
2010. nov. 3. 05:51
 3/12 anonim ***** válasza:
nagyon ovatosan adnam elo a dolgot anyukadnak, mert en nem biztos, hogy adnek ennyi penzt egy ilyen ingatag kapcsolatra. es miert pont ezekre a dolgokra gondoltal egyebkent?
2010. nov. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Aranyos vagy ,szerintem állj anyud elé és ugyanígy mond el neki.
2010. nov. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem ne vegyél neki semmit, mivel már nem jártok ... ha minden ugyanolyan mint volt az azt jelentené hogy szerelmesek vagytok és együtt vagytok, nem?


vagy max a koncertjegyet, azt szevasz... ABBAN AZ ESETBEN ha a srác magától felhozta, hogy menj vele koncertre... anélkül ne menj, ne tukmáld rá magad szerintem...

különben olyan, mintha futnál utána...


én nem veszek az exeimnek semmit, az kéne még csak :D

2010. nov. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a könyv! Lány létedre jó, hogy el nem jegyzed, vagy a kezét nem kéred meg. Legyen már benned ennyi tartás, és ahogy itt leírod a fiúnak nem is nagyon kellesz, min nő, legfeljebb mint haver. Haverok pedig nem szoktak egymásnak gyűrűt vásárolni. Anyud egy könyvre biztos adna pénzt, ha elmondod, hogy egy barátodat szeretnéd meglepni vele!
2010. nov. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát most afféle "próbaidőn" vagyunk a fiúval. [szóval h. h. bírjuk a távolság okozta nehézségeket] Tegnap találkoztunk, nagyon jó volt, szinte egész nap csak csókolóztunk, percenként vallott szerelmet. A könyvet azért akarom megvenni neki, mert van 1 könyve, amiből film is készült, és annak a folytatását akarom nekiadni. Azt mondjuk, nem járunk, mégis úgy viselkedünk, mintha járnánk, szóval nem értem. Ezért is akarok még találkozni vele párszor, havi 2-3 alkalommal, hogy azt hogy bírjuk. [eddig havi 1 találkozás volt] A koncertről annyit, hogy azt a zenekart én is imádom, állandóan csak azt hallgatom, de anyum csak úgy enged el, ha van hol aludnom, konkrétan a fiúéknál kellene...:s

Most anyumnak írok egy levelet, amiben leírom ezt, mert szóban nem tudok annyira szépen fogalmazni. Megkérdezem majd a fiút, eljönne-e velem, ha úgy adná a sors, de már beszéltünk erről, és nagyon szívesen eljönne. [megláttam egy oldalon, hogy lesz a koncert, sírva felhívtam, hogy mit csináljak, és rögtön rávágta, hogy menjek el vele] Szóval ez lenne a 2 ajándék. A könyv, és a koncert.

2010. nov. 3. 06:40
 8/12 anonim ***** válasza:
A levelet felejtsd el... Amikor én így próbálkoztam, a szüleim addig nem válaszoltak, amíg élőben nem kérdeztem meg őket. :)
2010. nov. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A jó sorrend a következő:


Elmondod anyukádnak, hogy baj van afiuval és a kapcsolattal és MEGÉRDEZED tőle, hogy jó ötletnek tartaná-e, ha ilyen ajándékokkal lepnéd meg, amik ennyibe és ennyibe kerülnének.

2010. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem lenne az az érzésed, hogy ezeket nem tőled, hanem anyudtól fogja kapni? Vagy a gyűrű vagy a könyv, de mindkettő nagyon sok, ha nincs saját kereseted. A koncertet pedig a fiúnak kéne állni, szerintem ez lenne a normális.

Amúgy én is anya vagyok, és alkalmi segítségért adnék pénzt a lányomnak, pl mosogatás 300 Ft, főzés 1000 ft, takarítás 500 Ft. Hamar összejönne akár 10000 is, alkudozz vele szerintem. Így anyud is jól jönne ki a dologból.

2010. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!