Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha én 20 évesen a családa...

Baj, ha én 20 évesen a családalapításon gondolkodom?

Figyelt kérdés
Elég hamar felnőttem,vagy hogy mondjam. Szóval kicsi koromtól kezdve sokat voltam felnőttek társaságában,majd 13 évesen belecsöppentem úgy elég keményen az életbe. Szóval 18 éves koromban kb. annyi tapasztalattal rendelkeztem,mint más 30 éves korában.Nagyon sok mindent megéltem nagyon fiatalon,jót is rosszat is. Most úgy érzem,hogy kicsit megnyugodtam. Van egy egyéves párkapcsolatom,a párom idősebb nálam 10 évvel...szóba jött az esküvő, a gyerek vállalás. A barátnőim próbálnak lebeszélni róla,azt hajtogatják folyton,hogy hülye vagyok,és elcseszem az életem,ha most férjhez megyek és az egyetem után lebabázok,ráérek 30 évesen stb...Viszont a párommal nagyon jól megvagyunk,jól mennek a dolgaink minden szempontból,s én úgy érzem,hogy készen állok erre,szeretném. Szerintem ez nem kor függő...
2010. nov. 6. 01:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
még 5 éved minimum van a babáig mégis mért olyan sürgös, az hogy van némi életapasztalatod nem jogosit fel hogy buta fiatal fejel szülj.
2010. nov. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Én az első kisbabámat 20 évesen szültem. A párommal már régóta ezt terveztük, szerettük volna. Sosem bántam meg. Azóta már a 3. gyerekünk is megszületett. Én mindig korán akartam anya lenni, és hál' istennek sikerült. Élvezem, hogy a kislányom osztálytársainak az anyukáik mind irigyelnek, mert persze azért más 27 évesen mint 35-40 évesen... :)

Ezt nektek kell eldöntenetek, ha készek vagytok rá, legyen babátok. Kit érdekel, ha fiatal vagy? Nem 15 éves vagy, tudsz rendes döntést hozni, és felnevelni a gyereked.

Sok sikert ;)

2010. nov. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha ugy érzed készen állsz az anyaságra akkor vágj bele,mire a gyereked iskolás lesz még mindig fiatal leszel és nyugodtan tudod épiteni a karrieredet,a fiatalon szülésnek is van előnye.
2010. nov. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
En nem abban latom a problemat, hogy gyereket akarsz nemsokara. En 22 evesen szultem (tervezetten, hazasan) es egyaltalan nem bantam meg, sot. Viszont az nagyon fontos, hogy egy nagyon stabil kapcsolatba szulj. En ezert adnek idot meg ennek a helyedben. Egyaltalan nem cseszed el az eletedet, ha fiatalon szulsz, ha te egyszer ugy akarsz szulni. Mindenki mas. Van, akinek fiatalon szulni jo, van, akinek picit idosebb korban meg eleve akinek nincs biztos parkapcsolata, az nem tud fiatalabb korban szulni. Nem kor fuggo - ahogy irtad is - hanem inkabb szemely es szemelyiseg fuggo. Ez a ti kettotok dontese. Eloszor a kapcsolat legyen eros es stabil, utana johet a baba.
2010. nov. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Es meg annyit mindenkepp hozzatennek, hogy lehet, hogy neked azt mondjak, hogy fiatal vagy, de ha meg 30 lennel, epp azt mondanak paran, hogy idos vagy hozza. Olvass vissza. Epp errol volt itt egy kerdes 1 nappal ezelott. Szerintem mindenkinek nem lehet megfelelni es nem is kell. Ha fiatalon szulsz, az a baj, ha idosebben, az a baj, ha nem szulsz, akkor meg az a baj. Szoval csak magatok velemenye szamit.
2010. nov. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Én veled tartok, vágj bele. Én 18 vagyok de én is gondolkodom ezen ugyhogy :D Sok sikert ^^
2010. nov. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha készen állsz, akkor vágj bele! :) Neked kell tudnod, hogy hogyan érzel, nem igaz? A barátnőid valószínűleg másként éreznek, ezért is próbálnak lebsezélni a családalapításról.
2010. nov. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az csak manapság lett divat, hogy későn szülnek a nők. Én 21 évesen szültem az első, és 23 évesen a második fiamat. Soha nem bántam meg, imádtam fiatal anyuka lenni. Nyugodtan vágj bele, ha te ezt érzed jónak. A gyermekszülés nem az élet elrontása. Igaz, hogy sok problémával jár, de százszor több öröm van benne.
2010. nov. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is 21 évesen szültem az elsőt,van 3 gyerekünk,és 25 éve együtt vagyunk a párommal.

Csak ma divat,hogy a nőnek is kikell élnie magát,tapasztalatokat szerezni,mielőtt gyereket szül. A sok válás bizonyítja,hogy ennek semmi értelme.

A 30 feletti szülésnek lehetnek kockázatai is,és nagyobb az esélye,hogy elkényeztetik,túlságosan féltik a gyereket. Főleg,ha nehezen jön össze a baba. Akiket ismerek az ilyen anyukák közül,mehezebben értik meg a 18-20 éves gyerekeket,mint a fiatalabb anyukák.

Ha stabil a kapcsolatotok,megfelelőek az anyagi körülményeitek,akkor nyugodtan szülessen babátok.

2010. nov. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha minden stimmel és utána se lesz hátrányotok ebből meg a gyereknek sem, akkor miért ne. Viszont én egy 1 éves kapcsolatot nem gondolok stabilnak. Én 2 nap után tudtam a páromnál, hogy ő az, azóta 7 éve együtt vagyunk, tehát már az első évben is komolyan együtt voltunk, de utána még annyi minden dolog volt, hogy lehet, ezeket más kapcsolat nem bírta volna ki. Szóval én a 3. évig várnék, most még nagyon az elején vagytok, ilyenkor kb még mindenki jól megvan. Pl. anyámék is imádták egymást az első évben, aztán jött a gyerek és jöttek a veszekedések, hogy rohadtul különbözőek.. máig sem értem, hogy tudták így elcseszni az életüket (meg a gyerekek életét).

Ennyi. Ha döntesz, 3 ember életét alakítod és ez elég nagy felelősség.

2010. nov. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!