Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak az a lényeg,...

Tényleg csak az a lényeg, hogy valakinek utóda legyen? Az nem számít, hogy az az utód milyen?

Figyelt kérdés

Sokszor megy itt a vita akörül,hogy van,aki gyerek párti,és van,aki nem szeretne gyereket.Az szép és jó,ha valakinek van gyereke,de miért kell letámadni azt,aki nem szeretne? Meg az egy dolog,hogy valaki szül,de csak az én szememben neveletlenek a mai gyerekek? Mert:

-Sokan még a szüleiket sem tisztelik,nem még egy tanárt. Ugy beszélnek a tanárokkal,mint a kutyával. Ha rám anno valamiért rámszólt a tanár,hát én úgy szégyeltem magam,hogy csak na

-Manapság a legtöbb gyerek 13-15 (!!!) évesen már csak hírböl ismeri a szüzességet.

-a net televan tizenéves lányok pucér képeivel, a fiúk többsége leissza magát minden hétvégén

-És tudnátok mik folynak az egyetemi bulikon.Szóval még az egyetemisták közül is sokan igen durva dolgokat tudnak müvelni.

Ez csak néhány pl. Ne értsetek félre,ez nem általánosítás! Tudom jól,hogy sok jól nevelt gyerek van. Csak idegesit,hogy mindig piszkálják a gyerekteleneket. Ezek a gyerekek is valaki utóda,de a társadalomnak ilyenekre szüksége van? Vagy csak a környékünkön ilyenek a "mai fiatalok"?


2010. nov. 6. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Húúú hát ez elég bonyolult dolog én belesem kezdenék magyarázni, de majd vki biztos benyögi a tutit. Am én sem szeretnék gyereket :S De kitudja lehet más lesz majd 1 idő után a véleményem. Am tényleg szemtelenek a mai gyerekek D:
2010. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyetértek veled.

Aki nem akar gyereket, ne vállaljon. Nem kötelező!

Aki meg akar, az szüljön, de csak amennyit el tud tartani.


És a mi környékünkön is sok neveletlen gyerek van. Fellökik az idősebbeket a boltban, nem köszönnek és ahogy a tanárokkal viselkednek...

Ilyenkor persze a szülő nem ismeri el, hogy az ő hibája az egész, hanem mutogat jobbra-balra hogy "de az ő gyereke még rosszabb!".

2010. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első két válaszoló: Köszönöm,örülök,hogy nem csak én látom igy. és köszi a válaszokat. :)
2010. nov. 6. 10:03
 4/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
65%

Nekem van két normális nagykamasz gyerekem, de valóban kilógnak a sorból, pedig semmi különlegeset nem tettek és mi sem. "Csak" embernek neveltük őket.

A szülők felelőssége vitathatatlan, de a mindenkori társadalom, és a politika is bűnös abban, hogy nem tudnak nyújtani elfogadható jövőképet a fiatalok számára.

A gyerektelenség nem bűn, csak sajnálatos, több szempontból is.

Filozófiailag megközelítve; HA az életnek nem lenne értelme, akkor a továbbadásának, a szaporodásnak sincs. Egy önmagában értelmetlen dolgot pusztán a fenntartása nem tesz értelmessé.

2010. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem csak a szülő okolható ha a gyerek olyan amilyen.Pl. az unokaöcsém most lesz 3 éves,de már benne van a rosszaság(hazudik, lopni próbál, visszabeszél stb.)Persze biztos tesómék is tehetnek róla,de valszeg ez már a gyerek génjében van benne,mert nővérem nem volt rossz gyerek és értelmes, okos ember.A mai fiatalok olyan kort élnek ahol nincs lassítás, csak sietni kell, sok az elvárás és fontos a beilleszkedés,de mégis különbek akarnak lenni.Régebben könnyebben megéltek az emberek és könnyeben vállaltak munkát,de már nagyok az elvárások és a szülők sem tudnak annyira a gyerekre figyelni,mert vagy velük vannak,de akkor nincs mit enni, vagy dolgozik,de akkor az a család rovására is mehet.

Én szeretnék anya lenni,de sokat godnolkozom azon, h. érdemes-e erre a világra hozni valakit.Maga az érzés is jó lenne, ha attól aférfitől lehetne gyerekem akit szeretek,de sokat gondolkodom azon, h. lehet inkább örökbe fogadnék,mert ebben a világban már nem biztos h. a gyerekem boldogulni fog és élvezni fogja az életet(főleg ha világvégét jósolnak).25/l

2010. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha szeretnék gyereket sem vállalnék ebbe a sz*r világba

21F

2010. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kérdezővel.
2010. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb 13-15 éves gyerek azért nem szűz, mert a nemi érés előbb bekövetkezik. Ennyi. Ettől még lehet az a 15 éves kamasz becsületes, okos, és jól nevelt. Az meg hogy leisszák magukat. Istenem... Buliznak. Ilyenek a fiatalok, az én anyám is kipróbálta a füvet tinédzserkorában, most 60 éves, kulturált nő...Ennyi.

A tanárok között is vannak ám olyanok, akik nem is érdemelnek mást, mint hogy úgy beszéljenek velük mint a kutyával, mivel ők is max azt a hangnemet tudják megütni a diákjukkal.


Egyébként egyet értek veled hogy nem kell alacsonyabb rendű állampolgár valaki, csak mert nincs gyereke. Inkább az a szomorú hogy mostmár boldog-boldogtalan vállalhat gyereket, itt gyakori kérdéseken is egymást érik az olyan kérdések, amikben 18-20 éves lányok a gyerekvállaláson gondolkoznak, esetleg már túl is vannak rajta... Nomeg ott vannak bizonyos népcsoportok, akik egymás után szülik a kölykeiket, akiket aztán nap mint nap az utcán látok koszosan kéregetni, esetleg késsel emberekre támadni.

2010. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, igazad van abban hogy a gyerekvállalás nem kötelező és senkit sem lehet megszólni azért, mert nem akar gyereket. Régen én sem akartam. Abban is igazad van, hogy a fiatalokra irányuló hatások (média,divat) és a szülők következetlensége (tisztelet a kivételnek)bizony elég visszás hatásokat kelt. Ezt tanárként nap mint nap tapasztaltam.


Most gyeden vagyok a kislányommal, és rosszul vagyok a gondolatától, hogy ebben a világban fog felnőni, mert hiába teszek én bármit is, ebben a világban kell élnie majd. Innen lesznek a barátai, innen választ párt magának, stb. Csak remélni tudom hogy sikerül majd tisztességre, becsületre, szeretetben és szeretetre nevelni.


A baj az ,hogy felborultak az értékrendek, mindenki azt csinál amit akar, és bár sokan mondják,hogy az ember eredendően jó, a világban én azt látom, hogy az ember eredendően a rosszhoz vonzódik.


Szerintem főként a szülők rontják el, és nem is annyira tettekkel mint azok hiányával: nem adnak értékes modellt, és nem úgy élnek, hogy azt érdemes legyen követni. (ismétlem: tisztelet a kivételnek!)Szóval nekünk, szülőknek kellene átgondolnunk, milyen példát mutatunk, milyen hátteret és alaphangulatot biztosítunk a gyermekeinknek.


Freya

2010. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Allaris válasza:
Ez csak úgy eszembe jutott, és persze tök más világ, de pl. Texasban nagyon gyakoriak a 17 éves családanyák 2 gyerekkel és férjezve. Fura.
2010. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!