Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés miatt nem tudtam...

Temetés miatt nem tudtam részt venni egy ZH-n. A tanár igazolást kér. Ezt hol kérjem? Ötletek?

Figyelt kérdés
Tényleg ott voltam, de ha bemegyek a temetőbe, ők hogyan tudják ezt igazolni nekem?
2010. nov. 6. 13:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Igen, ez a probléma, hogy az elhunyt egyáltalán nem volt a rokonom, ezt nem tudom dokumentálni - és nem is állítok ilyet -, ettől függetlenül olyan ember volt, aki állt hozzám annyira közel, hogy minden ZH-t hátrahagyva ott legyek a temetésén, ami a sulitól 300 km-re volt, szóval sehogy sem fért volna bele a részvétel.


Köszi a válaszokat.

2010. nov. 6. 13:40
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen csak közvetlen hozzátartozó temetésére mehet igazoltan, ha apja-anyja, testvére, gyereke, házastársa halt meg, akkor a temető irodájában kiadott igazolással lehhet igazolni. Ha nem közvetlen hozzátartozó, a tanár igazolatlannak veszi a mulasztást, és nem engedélyezi a pótzh. írását. Ez csak akkor necces, ha az aláíráshoz szükséges a zh. legalább 2-esre való megírása, ennek hiányában az aláírást is megtagadhatja, akkor pedig se vizsga, se gyakjegy. Kinek a temetésén voltál?
2010. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Az első szerelmem (párom) halt meg. Szerencsére még minden esélyem megvan arra, hogy meglegyen a jegyem félévkor, enélkül a ZH nélkül is, csak zavar maga az eljárás, minden tanárunk hirdet pót ZH-t indoktól függetlenül bárkinek, ő pedig ennyire szőrözik.
2010. nov. 6. 13:46
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a tanarnak ki halt meg, es hogy miert erezted ugy hogy ott kell lenned. oszintesegeddel talan elfogad egy orvosi igazolast is. Van karaktered, dontottel hogy hol a helyed ilyen szituban.
2010. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon gyanakvó lett a világ. Egyáltalán milyen dolog feltételezni egy diákról, hogy ilyen szomorú indokkal akar a ZH. írásról lébecolni.
2010. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem rokon,családtag így csak egy dolgot tudsz tenni.A temetkezési vállalttól ahol maga a temetés zajlott,kérsz egy írásos papírt,hogy X.napon kit temettek el,és hogy te részt vettél ezen.Megfogják írni neked.

Egyébként én megértem,hogy ennyire gyanakvó lett a világ,hiszen nem ritka,hogy sokan kamu ügyben nem jelennek meg fontos eseményeken.Ha azt vesszük,a te megjelenésed is fura lehet,mert a ZH időpontját gondolom már jó pár napja tudod,és a temetést időpontját is több nappal előtte kiírják..HA tudtad,hogy a temetés napja egybeesik a ZH napjával,előre is tudtál volna szólni a tanárnak,és akkor nem lett volna ennyi gond vele...Utólag persze,hogy gyanakvó a tanár.(feltételezem,hogy nem csak hiányoztál egyéb ürüggyel)

Őszinte részvétem..

2010. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tény, hogy szólhattam volna előre is. De mikor megtudtam, épp őszi szüneten voltam otthon, és a szünet utáni első tanítási napon írtuk volna a ZH-t (ekkor volt a temetés is). Emiatt nem akartam 300 km-t utazni (főleg, hogy valószínűleg a tanárt sem találtam volna ott), az e-mailben/telefonon való bejelentéssel meg ugyanott vagyunk, mint most.
2010. nov. 6. 13:59
 18/22 anonim ***** válasza:
92%
Úristen milyen emberek vannak..Mint ez a tanár..:S
2010. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

" Egyáltalán milyen dolog feltételezni egy diákról, hogy ilyen szomorú indokkal akar a ZH. írásról lébecolni."


Van egy ismerősöm aki minden évben legalább 3x temetésre jár.Mindig ugyanazokhoz.Keresztszülők,nagybácsik,sőt egyszer az apját is eltemette....

Nem egyedi eset,hogy valaki a temetéssel "lóg"


Kedves kérdező..

Tudom,hogy te nem lógtál,szóval az előbbit ne vedd magadra,de sajnos az ilyenek miatt szívják meg azok is akiket tényleg tragédia ér..

Kérj írásos dokumentumot,told a tanár orra alá..Ha valamiért szívatni akar,akkor teljesen mindegy ,hogy van papír vagy nincs..De legalább adtál neki egyet..

2010. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Én elég régen jártam iskolába,de már az én időmben is volt aki a temetésre hivatkozva nem jelent meg..

Az egyik osztálytársam az érettségit úszta meg úgy ,hogy a nagy nap előtt 2 nappal jelentette,hogy a szülei autóbalesetben meghaltak.A tanárok annyira együtt érzőek voltak,és megsajnálták,hogy az érettségin amikor tételt húzott előtte megkérdezték,hogy érzi magát.Mivel nem tudott semmit,így elsírta magát(amit a szülei halálának tudtak be) és mondta,hogy pár mondatot tudna mondani,mert nem fog igazán az agya.Mindenből 3-as kapott,és alig mondott valamit..Tény és való,hogy mi is nagyon sajnáltuk..

De ahogy mondják az élet megy tovább..Majdnem 10 évre rá találkoztam vele egy kisvároskában.Kapaszkodjatok meg! A szüleivel volt együtt..Köpni-nyelni nem tudtam,hiszen egy egész iskolát vágott át..De hát 10 évvel később ki foglalkozik vele már?

Szóval régen is volt aki ezt játszotta ki..Feltételezem,hogy most is vannak ilyen leleményes diákok akik semmitől nem riadnak vissza.

Jól írta valaki,hogy előre tudni kellett a temetés időpontját,és a Zh időpontját.Ilyenkor elég egy telefon,SMS,Email. Mind elfogadható,hiszen jelezted a szándékodat..

Én teljes mértékben megértem ha ma mindenki ennyire gyanakvó..

2010. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!