Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok érzékeny vagy...

Én vagyok érzékeny vagy másnak is rosszul esne?

Figyelt kérdés

Megkértem unokatestvéremet hogy vigyen el a távolabb lévő bankomba, mert az én autóm nem jó, betankolok a kocsijába.Mondtam hogy kártyát aktiváltatni kell mennem, és csak már ott tudom neki odaadni a pénzt.Mondta elvisz.Aztán mikor a benzin költség szóba került hívta a barátját, hogy akkor mennyit is kell adnom.És 2-n szépen kiszámolták, hogy 100km-n eszik a kocsi 8 l-t, az út 120km (megjegyzem még a hosszabb úton is csak 97) és szépen levezették nekem 4200ft-ra.Persze kifizettem, és én is odaadtam volna azt az összeget, magamtól is, csak amikor még nem költöztek össze , állandóan én vittem-hoztam a barátjától és maximum 1500ft-t kértem el tőle benzinbe, de azt is vagy 2*, általában ingyen levittem 40km-re.Nem kukacoskodni akarok, és természetes hogy elkérte a pénzt, csak az bánt, de k.....a hogy szinte méterre pontosan kiszámolgatták az összeget.Én hurcoltam ingyen, Ő meg számolgat????

Szarul esik, de jogosan vagy velem van a baj?Nem mondtam neki semmit.


2010. nov. 8. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szarul eshet neked, de szerintem nem olyan nagy gáz ez. Valaki érzékenyebb a pontos elszámolásra, valaki pedig nagyvonalúbb ezen a téren. Te nagyvonalúbb vagy, mert nigyen is vitted, de ő ezt már valószínüleg elfelejtette. Megértem, hogy neked rosszul esik. Esetleg említsd meg neki, ha nagyon aggaszt a dolog. (bár abból sértődés, vagy vita lenne)
2010. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd ezt előre kellett volna tisztázni, nem pedig útközben. Tudod van akinél az üzlet nem barátság, és te most így jártál. Nekemis rosszul esett volna, de ezt az egy esetet kibírtad. Remélhetőleg nem sűrűn kerül sor ilyen fuvarra. Hagyd a francba az egésszet a békesség kedvéért. A jövőben te se légy szőrös szívű.
2010. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszul esne! Mondjuk nekem nem lett volna pofám így kiszámolni, dehát különbözőek vagyunk!
2010. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, igazatok van.Azért nem is mondtam neki semmit az egészről, csak szarul esett.Ráadásul tudja hogy most nagyon szarul állunk anyagilag, ő meg még az anyukájáéknál lakik a barátjával hogy gyűjtsenek a házra, úgyhogy éppen tudta volna mondani azt is hogy adok amennyit tudok.DE nem is ez a lényeg, hanem a számolgatás.Ez idegesít, mert én soha nem számoltam neki semmit.Odaadtam neki egy bontatlan fog.gátló kúpot is, mert teherbe estem, nem kellett, 2600ft volt, mondtam adjon csak egy ezrest érte, azóta sem adott semmit, de nem is kérem.Ő meg számol????Vannak még furcsaságai, de ez most, nem is tudom...akkor túlreagálom:(
2010. nov. 8. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, hogy rosszul esik, pláne, hogy te nagyvonalú voltál vele mindig is. De sajnos hozzá kell szokni, hogy vannak ilyen szarrágó emberek. Pl. nekem egy közelebbi barátnőm ilyen. Vitt le minket nyaralni, természetesen ahányan voltunk, annyi felé osztottuk a benzin pénzt, és valami hihetetlen összeget számolt föl, autópálya matrica.. tököm tudja. Azt is érkezésekkor sürgősen ki kellett neki fizetni. Rá két évre egy ismerős vitt le minket ugyanerre az útra, és fele annyit kért érte..
2010. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tudod ezeket és még sok minden mást előre kell tisztázni, amikor még azt tudod mondani, hogy köszi akkor nem! Sok ember úgy van vele, hogy ha nagyon rá vagy utalva a másik akkor még szorít a szíjon,,, szerény véleményem szerint - és most tarthatsz bunkónak is - ezt előtte egy nappal kellett volna megbeszélnetek és akkor még mondhattad volna, hogy akadt más aki ingyen levisz téged,mert lógott egy szívességgel (és akkor lehet észbe kapott volna), bár lehet olcsóbban megúsztad volna, ha busszal vagy vonattal mész és nem leszel más szívességtételére rászorulva...


És ne felejtsd el! Amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten... vagy valami ilyesmi! Tehát ITT AZ IDŐ HOGY TE IS BEKEMÉNYÍTS NEKIK! ÉS JEGYEZD MEG AHOGY NEKED SEM ADNAK SEMMIT SEM INGYEN, ÚGY TE SE ADJ SEMMIT SEM INGYEN (főleg nekik ne!)


Ezt az összeget meg könyveld el tanulópénznek, most legalább tudod, hogy valójában milyenek, és ez szerintem megért 5 ezer forintot, nemde???

2010. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nekem is nagyon rosszul esett volna, nem szeretem a szarrágást!
2010. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meglepődnék. Nálunk ez úgy működik, hogy ha valami miatt mondjuk segítséget kérek uncsitesómtól, akkor jön és segít. (ha ráér) Legközelebb meg majd én segítek. Családon belül pénzt kérni... (más a helyzet folyamatosa szállítgatás esetén, de ugye itt egyszeri alkalomról van szó) Fura.
2010. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!