Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez másnak is rosszul esne,...

Ez másnak is rosszul esne, vagy csak én vagyok ilyen érzékeny?

Figyelt kérdés

Szóval páromnak nemsokára szülinapja lesz, és elterveztem hogy veszek neki egy telefont, mert az övé elromlott.

Valahogy szóba került hogy tudom már hogy mit kap, erre mondta hogy neki nem kell semmi.

Mondtam neki hogy annak ellenére hogy nem örül soha az ajándékoknak, én szeretném megajándékozni, mert nekem ez fontos, és jó érzés.Azt mondja hogy ő mindig örül, csak nem tudja kimutatni, mert soha nem kapott senkitől, semmit.Kicsit amúgy az is rosszul esik hogy nem látok rajta örömöt, de már hozzá szoktam.

De tegnap meg benyögte még azt is hogy telefon sem kell neki.Fogalmam sincs hogy miből gondolta hogy mit kap, de annyira meglepődtem hogy le sem tudtam tagadni.Így oda a meglepinek is.

Annyira bánt hogy nem elég hogy tudom hogy nem fog örülni, de a meglepit is elrontotta.Ha sejtette is, miért nem tartotta magába, és tett úgy mint akit meglep a dolog?

Utána amikor látta milyen rosszul esik, próbálta korrigálni, hogy csak ne drágát, meg hogy egy bizonyos márkának még örülne is, de akkor is olyan rossz.


2011. okt. 28. 08:23
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
100%

Szerintem lépj ezen túl, ha a párodnak az a legnagyobb hibája, hogy nem szeret ajándékot kapni, akkor boldog ember vagy. Elhiszem, hogy nehéz ezt tolerálni, de vannak ilyen emberek, róla meg tudod, hogy ilyen.

Vedd meg neki a telefont, köszöntsd fel és kész :-)

2011. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Antimod ***** válasza:
100%
Hát ez van. Vedd meg neki azt a bizonyos márkát (de ne drágát, nehogy kiakadjon ezen), és Te mindent megtettél. Ha semminek sem tud örülni, az sajnos baj, mert lelki problémára vall, és igazából neki nagyon rossz, nem neked.
2011. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáld megérteni azért, nem szokta meg hogy kap valamit nem tudja hogy kezelje a dolgot, én se kaptam soha semmit én se várom soha a szülinapom, sőt én mindig kiszedem a páromból hogy mit kapok mert ha tudom hogy felesleges vagy nem örülnék neki akkor inkább mondom neki mert állörömöt nem akarok mutatni. Mondta hogy egy márkának örülne is ne vedd a szívedre, vegyél olyan márkát és akkor tényleg örülni fog. Annyi embernek vannak gondjai a párjukkal ennél súlyosabb dolgokkal, ilyeneket ne akadj fenn :)
2011. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A sztoriból azt szűröm le, hogy te vagy a lány a párod meg a fiú. Figyelj, szerintem ha azt mondja, hogy vegyél neki ajándékot, akkor ne is vegyél. Nem értem miért kell a másikra ráerőltetni azt amit Te akarsz. Világosan megmondta, hogy őt az ajándékozások frusztrálják. nem tud neki igazán örülni és ezért kellemetlen neki ez az egész. Ráadásul majd azon kell agyalnia hogy visszaadja neked szintén, ami megint csak probléma, mert gondolom ajándékot venni sem szeret.


Ezért én azt tanácsolom, hogy lépj túl az önzőségeden, fogadd el hogy NEKI AZ JÓ HA NINCS AJÁNDÉK, és süss neki egy sütit, és lepd meg azzal. Így kimutattad hogy gondoltál rá, de nem fordítottál túl nagy energiát a dologra. Ez a nap róla kell hogy szóljon nem rólad hogy neked mi szerezne örömöt.


33/N

2011. okt. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet:) ha tudod, hogy nem szeret ajándékot kapni a szó szoros értelmében, hát lepd meg máshogy. Készíts neki otthon gyertyafényes vacsit, utána masszírozd meg, bújjatok össze, aztán jöhet a hálószoba, gyertyákkal stb. feldobva, hogy kicsit más legyen, mint máskor.
2011. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a volt férjem volt ilyen. Ez sajnos tényleg nevelés. Az anyja sem örült soha semminek és gyakorlatilag belenevelte, hogy "nem szabad örülni, ha ajándékot kapsz". Így is volt. Volt olyan, hogy Columbia dzsekit kapott karácsonyra, ami nem két fillér volt, azt mondta, neki nem kell, visszaadja. Már akkor rossz volt mondjuk a házasságunk, így ő azzal indokolta, hogy ne költsek rá. Én meg bedühödtem, visszavittem a boltba és vettem belőle magamnak egy Columbia kabátot.

Bocsi, hogy érdemben nem tudok segíteni, hogy kezeld, én sem tudtam.

2011. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem kell neki semmi, akkor ne vegyél. Nagy fiú már, el tudja dönteni. Akinek meg kell valami, az ki tudja nyitni a száját, én pl. még karácsonyi listát is írok..

Szóval ha nem kell, ne erőltetsd...majd ha tényleg nem kap semmit és koppan, akkor rájön, hogy a kimondott szavaknak súlya van, és legközelebb nem fogja azt mondani, hogy nem kell neki semmi..

2011. okt. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kedves kérdező fiú. Ne lepődj meg, de nagyon sokan vagyunk ezzel így. Adni tudunk, de elfogadni nem. És tényleg arra vezethető vissza, hogy soha nem kaptunk semmit, aztán amikor már kapunk, már örülni sem tudunk neki. Ennyi idős koromra már rájöttem, hogy miért van így. Hálát kellene éreznünk és az nem megy. Ne akarj változtatni azon, amin nem lehet.
2011. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy viszont szeret nekem ajándékot venni.Ha épp nincs pénze, akkor is mindent meg tesz hogy legalább egy csokit venni tudjon.

Megveszem neki a telót, amúgy is azt a márkát szerettem volna.

Köszönöm amúgy a válaszokat, már jobban érzem magam, lehet csak az kellet hogy kiírjam magamból.

2011. okt. 28. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Ti együtt éltek már? Mert nálunk akkor volt ez a probléma mikor otthon lakott és még a szülinapján sem köszöntötték fel.Akkor ő is ilyen volt. Hogy láttam is rajta hogy örül meg nem is. Tavaly költöztünk össze és valami hihetetlen volt a karácsony. Titokban szervezkedett és vette meg az ajándékom. Mondjuk ő régen az ilyen családi ebédeket sem szerette, most meg nincs baj. Évekig utálta az ünnepeket, mióta együtt lakunk szereti. mondjuk rájöttem időközben , hogy minden gépnek örül.
2011. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!