Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a logopédiár...

Mi a véleményetek a logopédiáról? Jó ha 4 évesen segítenek? Segítenél megérteni a párom gondolkodását? Logopédustól lett hüle valaki?

Figyelt kérdés

Megbolondult a párom. Ma vittem először a 4 éves lányomat logopédiai vizsgálatra és megállapították, hogy bizonyos hangokat nem jól ejt. Vannak ismerőseim, Akik nem értik néha, hogy mit mond. Mi hozzá vagyunk szokva, így mindent értünk.

A párom a vizsgálat előtt felhívott, hogy ne merjem elvinni a lányát, mert a végén rábélyegzik, hogy hülye. Nem értettem, meg persze jót akartam a lányunknak és természetesen elvittem, hiszen eddig nagyon örültem, hogy sikerült elintéznem a vizsgálatot.

Kérlek szépen segítsetek: nem értem ezt az egészet!!!

Most hazajött és ordítozik, hogy ku@va mindenki, mert az Ő lányából nem csinálnak hülyét.

Csak logopédushoz szeretném hordani, hogy tisztán ejtsen minden hangot!

Nem értem, de Aki érti KÉREM SZÉPEN MAGYARÁZZA MEG! KÖSZÖNÖM


2010. nov. 8. 18:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A párod diplomás?

Valószínű tanult róla, hogy a logopédia a gyógypedagógia része és ez így megmaradt. Nyugi, majd lenyugszik, csak megijedt :(

Én is jártam, nem jól mondtam az R betűt és most 2 szakos egyetemista vagyok, és szintén tanultam a logopédiáról :)

2010. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Párod egy se@@fej!
2010. nov. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Azt magyarázza a lányunknak is, hogy többet ne merjen elmenni, mert ott mindenki gyogyos és hülyegyerekek járnak csak oda!!!

Ja azt nem írtam, hogy amikor a logopédiai vizsgálaton voltunk még elmert jönni melósban, hogy nem engedte meg, hogy odamenjünk és magyarázott a logopédusnak, hogy nem kérünk az Ő segítségéből, mert nekem, mint anyának kellene többet foglalkoznom Vele...

Elnézést kértem többször is és a nő azt mondta, hogy szívesen elmagyarázza a páromnak, ha felhívja vagy visszamegy... Köszönöm, ha segítesz megérteni!

2010. nov. 8. 18:49
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Talán valami saját kudarcát nem képes feldolgozni. A "belőle nem csinálnak hülyét" elég markáns kijelentés, a férjedből gondolom az ő meglátása szerint "csináltak hülyét", és ettől akarja óvni a lányt. Derítsd ki, mi ez a trauma, vagy nyugtasd meg, hogy akkor ""csináltok"" belőle hülyét, ha nem tudja rendesen ejteni a hangokat, ha ez vésődik be neki, hogy rosszul ejt ki hangokat, később nehéz lesz leszoktatni róla.
2010. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, a párodnak komoly gondjai lehetnek...


A logopédust én nem hanyagolnám a helyedben, bár attól is függ, milyen beszédhibáról van szó, mert sokszor a gyerekek egyszerűen kinövik azt. Azonban ha lehetőség van rá, igenis vinni kell logopédushoz, mert ez a beszédhiba a kislányodban mindenféle komplexust alakíthat ki (különösen ha iskolába megy, szóval szerintem pont időben vagytok).

2010. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekként én is jártam logopédiára egész ovi alatt...ez teljesen normális, ha a kicsi kiejtését javítják, nehogy emiatt cikizzék majd a vele egykorúak.

ÉN egész ovi alatt jártam logopédiára, mégse bélyegzett hülyének senki...kérdezd meg a férjed, mi a jobb.


Ha a lánya hibásan fog beszélni iskoláskorára, amikor majd a saját tanára fogja valószínűleg javasolni a logopédust.


Vagy ha most helyesen megtanul beszélni a gyerek és nem fogják később a kiejtésbeli hibákért gúnyolni a társai.

2010. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A párom autószerelő szakmunkás. Ezt kifejtenéd bővebben, hogy eltudjam magyarázni Neki!!! Mitől ijedt meg? :(

Tudom, köszönöm...

2010. nov. 8. 18:52
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia

Rögtön le is írom a lényeget. nálam akk vettek észre dislexiát mikor kezdtem a sulit.

Elmentünk hamar javult a problémám.

Viszont észrevették h balkezes vagyok át akartak szoktatni. De nem engedte muterom mert nagyon káros hatásai lehetnek annak akit átszoktatnak jobb kézre.

Nyomatékosan mondom h ha balkezes lenne a lányod ne engedjétek az átszoktatást mert 1 srác itt a környéken nem jött ki túljól belőle ugyanis eléggé leépült viszont önellátó és járhat közösségbe de nem tiszta az agya.

18/F

2010. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Gondoljon a párod egy két tv-s személyiségre, csak hogy egyet-kettőt említsek Bódi Szilvi vagy akár Verebes István, mindkettőre rá fért volna a logopédus! Fontos hogy ne csak Ti értsétek mit mond a gyerek!
2010. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a logopédia a gyógypedagógia tudományának egy része, én is most tudtam meg a suliban, álmomban nem gondoltam volna, hogy a gyógypedagógiához tartozik. Na most ha a párod tudja ezt, hogy ez egy ilyen gyógypedagógiás dolog akkor talán azonosítja azokkal a gyerekekkel, akik kisegítő iskolába járnak, pedig a kettőnek köze sincs egymáshoz, logopédiára minden 3. gyerek jár. Úgyhogy nyugi, a logopédia azért gyógypedagógia is, mert viszonylag tág témakör, az olyanokon is segítenek, akik afáziásak egy baleset miatt, vagy szájüregi műtétjük volt és utána nehezebb a beszéd, vagy abszolút megkésett beszédfejlődésről van szó. A te lányod egyszerűen rosszul ejt pár hangot, előfordul, pár hónap és korrigálja a logopédus, aki épp ilyen egészséges gyerekekkel is foglalkozik, mint a kislányotok. Mert hidd el a lányotok egészséges és tényleg szinte minden gyerek jár logopédiára. :)
2010. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!