Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a logopédiár...

Mi a véleményetek a logopédiáról? Jó ha 4 évesen segítenek? Segítenél megérteni a párom gondolkodását? Logopédustól lett hüle valaki?

Figyelt kérdés

Megbolondult a párom. Ma vittem először a 4 éves lányomat logopédiai vizsgálatra és megállapították, hogy bizonyos hangokat nem jól ejt. Vannak ismerőseim, Akik nem értik néha, hogy mit mond. Mi hozzá vagyunk szokva, így mindent értünk.

A párom a vizsgálat előtt felhívott, hogy ne merjem elvinni a lányát, mert a végén rábélyegzik, hogy hülye. Nem értettem, meg persze jót akartam a lányunknak és természetesen elvittem, hiszen eddig nagyon örültem, hogy sikerült elintéznem a vizsgálatot.

Kérlek szépen segítsetek: nem értem ezt az egészet!!!

Most hazajött és ordítozik, hogy ku@va mindenki, mert az Ő lányából nem csinálnak hülyét.

Csak logopédushoz szeretném hordani, hogy tisztán ejtsen minden hangot!

Nem értem, de Aki érti KÉREM SZÉPEN MAGYARÁZZA MEG! KÖSZÖNÖM


2010. nov. 8. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 18 éves srác

Attól ijedt meg vszínű h az i idejükben nem volt téme ez a logopédia.

Az én faterom is szakmunkást végzett autófényező de 1véleményen van a pároddal. Mikor látta nálam a javulást már párszor ő is elvitt a vizsgálatokra h mennyit javultam.

2010. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Tubarózsa ***** válasza:

hát a párodról, no comment!

a logopédus pedig nem rossz ember, kicsinek én is jártam kb 2évig, kevertem a k;g;ty;gy;b;v betűket. am nem lettem hülye, most egyetemre járok és kifejezettem szerettem logopédiára járni, játékos volt az egész.

és tényleg sokkal rosszabb lesz a lányodnak késöbb ha nemtudja kiejteni rendesen a szavakat, mert főleg általánosba sokat fogják csúfolni!

20L

2010. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én is jártam kb 13-14 évesen dadogással. Sok értelme nem volt, mert nálam ez pszichés eredetű. Otthoni légkör stb... Bent a nő alig hitte el hogy én dadogok. Helyette inkább megtanított helyesen szavalni, aminek már hasznát is vettem. :P
2010. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Saját kudarcra én is gondoltam, de Ő tiltakozik, hogy nem erről van szó!!! Azt nem akarja elismerni, hogy a lányunk rosszul ejt ki hangokat, hiszen már a saját nevét is letudja írni, ezt mondogatja...

Azzal kezdtem, hogy megkerestem a logopédus fogalmát, de erre azt mondja ma logopédus, holnap szichológus, aztán meg kiállítják a sárgalapot Róla és szerepeltetik a kartonján(?) + én foglalkozzak Vele napi 1 óránál többet, mert úgyis belefér az időmbe...

Komoly gondok bizony. De mitől hülyülhet meg ennyire?

Most azon veszekszik, hogy 19.10 perc van és lefekvés a gyermekeknek, holott 19 óra van az internet és a templomi harangozás szerint!!!

Én sem szeretném hanyagolni, hiszen nagyon örülök, hogy időben segítenek Neki! Olyan beszédhibáról van szó, hogy egy ismerősünk SOHA nem érti mit mond!!!

Azért annyira szerencsére nem vészes, hogy ez miatt cikizzék!

2010. nov. 8. 19:07
 15/24 anonim ***** válasza:
Nyugi, értem a párod aggodalmát, de nyugtasd meg ez alaptalan. A logopédia és a pszichológia a ti esetetekben nem igazán kapcsolódik :)És ettől nem lesz sárga könyves :) Semmi baj, a párod csak beparázott, majd ő is rájön, hogy a kettő nem ugyanaz :) Szegény, tényleg nagyon beparázhatott, ha f*szságokon veszekszik. Nyugtasd meg, hogy ez nem pszichológiai probléma, simán csak rossz helyre teszi a nyelvét amikor beszél, ez rengeteg gyerekkel van így, mégsem járnak pszichológushoz :)
2010. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ja igen, szóval rosszul szokta meg a lányod a beszédet, ez olyan mint amikor valakinek eltörik a lába és nem imitálja a járást, hanem felemeli a lábát és ugrál mint a bakkecske. Egész életében látszani fog, hogy sántít. Na a lányodban ugyanígy berögződött ez a beszéd, de lábtörött sem jár pszichológushoz :) Nyugi, pár hónap és a lányotok verset szaval :)
2010. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

A 10 éves fiúnk dislexiás és disgrafias. Jobb kezesek a gyermekeink.

Biztosan pár alkalom elég lenne és nagyon jó is lenne, de a párom nem akar hallani róla. Ez olyasmi, mintha az ellen tiltakozna, hogy az Ő Lánya ne, hogy okosabb legyen, mint Ő.

Csajok, Anyukák és Apukák, Nagymamák!!!

Létezik olyan, hogy valamilyen kartonnal tovább viszi a gyermek, hogy Ő buta és hülyegyermekek közé járt logopédiára???

2010. nov. 8. 19:28
 18/24 anonim ***** válasza:

Mikor kicsi voltam én is azt hittem, hogy a dilisek, buták járnak logopédiára...

Persze mióta felnőttem, tudom, hogy nem így van és sok minden kiküszöbölhető ebben a korban még. Nem értem a párodat, miért nem akar jót a gyermekének, én a beleegyezésével vagy nélküle elvinném továbbra is a gyermeket a logopédushoz. Nekem is lesz logopédusi diplomám, szóval tudom mivel jár ez az egész. És nem fogyatékos gyermekekkel foglalkozik(elsősorban) hanem beszédhibásokkal. Az más, hogy néha a speciális igényű gyermekeknek is szükségük van logopédusra...

2010. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én is jártam évekig gyermekkoromban logopédiára. A Te Apud hogyan tudott belenyugodni vagy szétverte Anyádat? Ő is mocskos szavakat vágott Anyudhoz?

Én is szerettem logopédiára járni, mert valóban játékos volt az egész.

2010. nov. 8. 19:54
 20/24 A kérdező kommentje:

Érted a párom aggodalmát? Elmagyaráznád, ha szépen megkérlek, mert én sajnos még mindig nem értettem meg.

Én úgy gondolkodom, de ha rosszul kérlek szépen szóljatok hozzá!!! Szóval: ha Valaki időben megtanul gyönyörűen beszélni, akkor jobb tanuló lesz, mert már nem azzal kell foglalkoznia, hogy ejtse ki a szavakat! Ugye?

Szóval, amiket suli előtt megtanul az abban segíti, hogy Ő már azt tudja, ezért kevesebb energiát fektet bele és másra jobban tud figyelni. Ugye?

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

2010. nov. 8. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!