Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a logopédiár...

Mi a véleményetek a logopédiáról? Jó ha 4 évesen segítenek? Segítenél megérteni a párom gondolkodását? Logopédustól lett hüle valaki?

Figyelt kérdés

Megbolondult a párom. Ma vittem először a 4 éves lányomat logopédiai vizsgálatra és megállapították, hogy bizonyos hangokat nem jól ejt. Vannak ismerőseim, Akik nem értik néha, hogy mit mond. Mi hozzá vagyunk szokva, így mindent értünk.

A párom a vizsgálat előtt felhívott, hogy ne merjem elvinni a lányát, mert a végén rábélyegzik, hogy hülye. Nem értettem, meg persze jót akartam a lányunknak és természetesen elvittem, hiszen eddig nagyon örültem, hogy sikerült elintéznem a vizsgálatot.

Kérlek szépen segítsetek: nem értem ezt az egészet!!!

Most hazajött és ordítozik, hogy ku@va mindenki, mert az Ő lányából nem csinálnak hülyét.

Csak logopédushoz szeretném hordani, hogy tisztán ejtsen minden hangot!

Nem értem, de Aki érti KÉREM SZÉPEN MAGYARÁZZA MEG! KÖSZÖNÖM


2010. nov. 8. 18:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A párod tényleg megbolondult (bocs). A logopédiai kezelés az eggggyáltalán nem egyenlő a pszichológiai/pszichiátriai kezeléssel, egészen más "problémákra" irányít rá, másfajta problémákat kezel. Egyébként nekem volt egy barátnőm, aki kisebb korában selypített (vagy pontosan már nem emlékszem, lehet, hogy raccsolt), és gondos logopédiai kezeléssel teljesen sikerült "kijavítani" azokat a hangokat... ma már meg nem mondaná az ember, hogy anno beszédhibája volt, drématagozatos gimibe jár...
2010. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Sehol nem vezetik a logopédiát, még kartonon sem, sehol nem lesz nyoma.
2010. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ha azt akarja, hogy iskolás korában (meg felnőtt korában) csúfolják a beszédéért, akkor csak tiltsa meg... Engem nem vittek gyerekkoromban, 25 évesen kerültem logopédushoz, mert énekes vagyok, aki nem raccsolhat. Piszok nehéz meló volt, éneklésnél rendben van, de beszédbe nem rögzült. Minél fiatalabb korban kezdik, annál jobban javítható a beszédhiba.

A párodnak fogalma sincs erről gondolom.

2010. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ilyet kérdezek, de egyébként a párodnak milyen a műveltségi szintje? Mert az nem attól függ, hogy szakmunkás vagy diplomás. Mégis hogy gondolja, hogy szándékosan elveszi a lehetőséget a gyerekeitől, hogy rendezzék a problémáit? Meg egyáltalán, hogy jut ilyesmi eszébe, hogy oda hülyegyerekek járnak, vagy hülye lesz tőle a gyereke? Magyarázd el neki, hogy a hangok helyes kiejtését tanítják meg a gyereknek, de lehet, hogy magyarázni sem kell, mert általában adnak a gyerekeknek "házi feladatot", amit otthon kell gyakorolni. Az én kisebbik fiam nagycsoportos korában járt logopédushoz, mert nem tudta kimondani az s betűt. Nagyon hamar rendeződött, és otthon a tükör előtt kellett gyakorolnia. A másik pedig a fiad dislexiája... Hivatalosan megállapították, és nem hordjátok semmiféle fejlesztésre??? Később mi lesz? Amikor majd nem tudja értelmezni az olvasottakat és lemarad a tananyagban, akkor apuka a könyvvel fogja ütni a fejét, mert azt hiszi, hogy lustaságból nem tudja? Ha sorozatosan bukni fog, nem fog tudni elvégezni egy középiskolát, akkor mit mond apuka? Hogy többet kellett volna tanulni? Ahelyett, hogy a gyerek rendszeresen járna fejlesztésre... komolyan, ez felelőtlenség. Állj a sarkadra a gyerekeid érdekében, és magyarázd el a párodnak, hogy ha a saját tudatlansága miatt el akarja cseszni a gyerekei életét, akkor húzzon a náthásba, de nincs joga tönkretenni a gyerekeit. Nekem a nagyobbik fiam discalculiás, az első iskolai években még nem derült ki, de ahogy haladtak előre, egyre nyilvánvalóbb volt. Évekig szuttyogtak vele, hogy mi legyen, mert erősen határeset, végül idén - 17 évesen - kapott könnyítést, mert pl. fizikából, kémiából képtelen a feladatokat megoldani. Ez nem butaság, lustaság, de igenis időben foglalkozni kell vele, mert az lesz a vége mint az én fiamnál, hogy a sorozatos kudarcok miatt önértékelési gondjai vannak. Gimnáziumba jár, és már két éve foglalkozik vele hetente kétszer egy matektanár, nem ötös matekból, de már ír hármas dolgozatokat is bukás helyett. És nem hülye, teljesen normál tartományban van az IQ-ja, sőt, a problémamegoldó képessége átlagon felüli. Tényleg, ne a párod lelkével foglalkozz, meg azzal, hogy neki ez nem tetszik, ha ő olyan hülye, hogy szerinte ettől a gyereke hülye lesz, akkor az a saját butaságát bizonyítja.
2010. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!