Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kell a babánk nevét...

Hogy kell a babánk nevét megváltoztatni. Egyáltalán mind 2 szülője vezetéknevét viselheti?

Figyelt kérdés
Pl:Varga Istvánból,lehet-e Varga-Nagy István?Ha apukának Varga a vezetékneve,anyukának meg Nagy.Köszönöm!!A baba 3 hónapos!!
2010. nov. 8. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
18 évesen megváltoztathatja,ha akarja. Ha eddig jó volt a neve,akkor most miért nem az?
2010. nov. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert így szeretnék!Mi a szülei vagyunk a babának:))
2010. nov. 8. 19:30
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mivel 3 honapos, csak nevvaltoztatasi kerelemmel lehet megvaltoztatni a nevet, amit az anyakonyvvezetotoknel kell kervenyezni es illetekbelyeg formajaban fizetni is kell erte. Egyebkent nem bantasbol, de ezek a kotojeles nevek borzasztoak. Majd ha o igy akarja felvenni, akkor felveszi, mikor felnott lesz. Ha mar igy lett bejegyezve, ez miert nem jo?
2010. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Bocsanat, azt nem irtam, hogy az az anyakonyvvezeto intezheti ezt csak, aki a helyi polgarmesteri hivatalban van. Tehat ahova a gyermek be van jelentve, ami a lakcimkartyajan szereplo telepules, ott lehet a polgarmesteri hivatalban intezni ezt.
2010. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
A kötőjel szerintem sem kell, de amúgy jól hangzik, teszik az így kombinált név. Miért ne lehetne, hiiszen a nagyon gyakori neveket jó ha meg tudják íly módon különböztetni.
2010. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Valoban, a par dolga, de azt nem irtak, hogy milyen jellegu nev. Gondolom, hogy nem az igazit irtak ide ki. Vegulis a lenyeg, hogy nekik tetszen. Amit kerdeztek, arra mar valaszoltam, szoval lehet befaradni a polg.mesteri hivatalba.
2010. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem jó így kombinálni főleg nem kötőjellel bár a Varga Nagy István így elég átlagos és így szimpi is.

Csak gondolok itt a sulis évekre meg minden kicsit nehéz lesz majd neki megtanulni meg mire leírja.Én ezért nem pártolom pl a 3 neveseket vagy a 2. nevet.

pl.: Nagy Anna Réka meg ilyenek...szerintem egy név is bőven elég ha meg annyira tetszik nekik akkor váltás :) vagy csak szólítsák becenévként.

Bocsi ez nem ide jött volna mivel nem lényeges most csak megjegyeztem: )

2010. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Kötőjelesen csak a feleség veheti fel. A gyereknek két vezetékneve van, kötőjel nélkül. Az én unokámnak is így van a neve, mert nagyon egyedi az anyja neve, így apa majd anya vezetékneve majd keresztnév.Mindenkinek tetszett eddig, mert nagyon jól hangzik együtt, különleges és egyedi. Van olyan 30-on éves ismerősom, akinek szintén így volt a neve, és mai napig az első név kezdőbetűjét a második névvel használja Pl. Kis Péczeli Tamás, akkor K Péczeli Tamás. Úgy emlékszem 2000 Ft a névváltoztatás illetéke, bár azóta már változhatott.
2010. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Amikor en valtoztattam nevet, 5000 volt emlekezetem szerint, de mar az is evekkel ezelott volt.
2010. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

én úgy tudom, hogy csak akkor lehet igy kombinálni, ha az egyik szülő neve is kombinált pl.

apa: kovács istván

anya leánykori neve: kis mária

anya házassági neve: kovács-kis mária

akkor lehet a gyerek neve kovács kis péter


én úgy tudom, hogy csak ebben az esetben. ha az anya maradt kis mária, vagy a következő nevet vette fel: kovács istvánné, kovácsné kis mária, akkor nem lehet a gyerek nevében kombinálni a két vezetéknevet.


vagy legalábbis valamelyik szülőnek is meg kell változtatni a sajátját kötőjeles változatra, praktikusan az anya szokta ezt megtenni.

2010. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!