Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik vidékről költöztek fel...

Akik vidékről költöztek fel Budapestre, hogy bírják elviselni a pörgést?

Figyelt kérdés

Én már három éve lakom itt Pesten. Nem vagyok egy olyan lelassult típusú/temperamentumú, hogy "menet közben meg lehetne műteni":), ...de!

Olyan fura nekem ez az iszonyat rohanás, hogy tapossunk le mindenkit, gázoljunk keresztül mindenkin, semmi tisztelet az utcán sem, csak a nyomulás.

Vagy például boltokban keresztbe a bevásárló kocsi, magasan tesz arra az illető, hogy más is szeretne odaférni a pulthoz, vagy cipőboltban keresztbe-kasul szétdobálva a felpróbált cipők, az illető terpeszkedik középen, eszébe se jut, hogy más keresztül esik a cipőkön , amiket széjjelhagyott, nekem ez olyan fura, stb, stb.

Persze vannak kivételek, de nagyon ritkán.

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik vidékről valami nyugis kisvárosból, vagy faluból kerültek fel Pestre.

Ki, hogy bírta ezt a mentalitást megszokni? Meg lehet ezt szokni egyáltalán?

Engem ideköt a munkám...


2010. nov. 10. 23:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Elolvastam, de globálisan nem tudsz elvonatkoztatni tőle? Emberek emberek, de nem mindegy milyen körülmények között viseljük el őket.


A fiatalokról pedig már nem is érdemes beszélni a fővárosban, 90% degenerált, vagy éppen most degenerálódik :).

2010. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Vidéken meg a 90% műveletlen suttyó ennyi erővel. Az mennyivel jobb, ha kilóg a kapanyél a szájukból? :D
2010. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó? Miből gondolod, hogy a vidéki műveletlen? A vidéki fiatalok is járnak egyetemre. Gondolom ezt Te is tudod, sőt, lehet hogy Te ezt nem sokra értékeled, de jó dolog tudni megtermelni valamit. El sem hiszed mennyire másabb mint a boltban megvenni a jóval silányabb árut.

A pesti emberek többségének hiába adnád a kezébe az eszközt, fogalma sem lenne, hogy hogy kell használni. Szerintem ez is műveletlenség.


Vidéken az emberek talán nem járnak minden nap múzeumba, meg színházba, kiállításokra (persze nem azért, mert műveletlenek és nem lennének vevők rá), de sokszor járnak az erdőbe, játszanak kint a kertben a kutyával ésatöbbi.


Aki ezt nem tudja élvezni, azt sajnálom.


Pestnek is megvannak az előnyei amúgy, de sosem tudnék ott élni. Most Pécsen élek, imádom, hogy itt nagyobb a nyüzsgés mint a kisvárosban, ahol laktam. Ráadásul gyönyörű szép és az emberek is..valahogy kicsit figyelmesebbek.


Itt is sok lehetőség van ám, főleg, hogy most kulturális főváros. Szóval nem érzem műveletlennek magam.

És van abban valami, hogy a pesti ember különösen tapló módon viselkedik és akik felkerülnek, azonosulnak ezzel az életmóddal. Nem egy ismerősömmel ez a helyzet sajna.


Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy erre is van ellenpélda.

2010. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21:58: Természetesen nem gondoltam komolyan, az állításomnak pont annyi volt a valóságalapja, mint annak, hogy a pesti fiatalok 90%-a degenerált. Lehet szidni Budapestet, nem muszáj itt élni, de szerintem ezerszer szebb, érdekesebb és kulturáltabb hely, mint pl. a kulturális fővárosnak kikiáltott Pécs. Én amikor ott voltam az egyetlen dolog, ami feltűnt, hogy annak ellenére, hogy a város az idei év kulturális fővárosa alig várják programokkal az érdeklődőket, a város utcáit nem nagyon sikerült felújítani, és pl egy hosszú hétvégén, vasárnap kora délután alig voltak nyitva éttermek a főtér környékén. Tényleg így kell ennek lennie egy kulturális fővárosban? Vessük össze Pécset Essennel, és szégyelljük el magunkat..
2010. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Pesten születtem, és éltem sokáig. Örülök, hogy azóta elköltöztem. Tartam, hogy a fiatalok többsége degenerált. Alapvető normákkal nincsenek tisztában, mintha egy másik bolygón élnének. Nyilván számos értelmes fiatal és nem fiatal is él Pesten, ez tény, de rengeteg ember értékrendjével baj van. Ezt csak tetézi, hogy mennyire koszos a város. Kelet Párizsából sikerült egy balkáni várossá visszafejlődni, kezdve onnan egy turista szemével borzasztó látvány már a Ferihegyi vasúti megálló is, és ez csak a kezdet.


Az pedig elég erős kevélység, hogy a vidéki emberekből a kapára asszociálnak a budapestiek, és ezzel jobbnak tartják magukat. Ahol most én élek nagyjából minden ugyanolyan, mint a fővárosban. Persze kisebb, tisztább, és normálisak az emberek.


Egyébként tudniillik, hogy ahol a kapitalizmus felütötte a fejét leváltva ezzel a régi rendszert, ott a vidéki gazdaságok parasztjai a fővárosban kezdtek tömörülni. Ugyanúgy szántod a földet, csak nem veszed észre.

2010. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
... s bár írod, hogy nem gondoltad komolyan, de rengetegen így állnak nem budapesti emberekhez. Azzal pedig ne törődj, hogy a fiatalok idióták, ez nem Bp. hibája, szociológiailag a nagy városok ezt hozzák ki a felnövekvő generációkból.
2010. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát, én a bűvös hármas évhez kezdek közeledni és még mindig nem szoktam meg -lehet, hogy most már nem is fogom. (?) ...Alföldről jöttem, kapa sincs a számban, csak hát, bejártam közben fél Európát és láttam más vidékeket, más embereket, más hozzáállást. Ami 2015-ben van itt a fővárosban, az katasztrófa. az is lehet, azonban, hogy nem a jó kerületben vagyok -bár Újpestnek vannak szép, ódon utcái, nekem muszáj panelban "gettóznom" s az idő előrehaladtával kezdem kinőni ezt az albérletezős életet, zajos, szmogos körút felett, erkély nélkül-lakást....
2015. nov. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nehezen, valaki évekig nem szokja meg, pl. én. :D :D
2015. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!