Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted elengednének 16-éves...

Szerinted elengednének 16-évesen Budapestre egyedül? És mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nem azért, de sose megyünk nyaralni sehova, "városunkat" még sose hagytam el egyedül 20-kilométernél messzebb.

Meg 2012 január-február körül szeretnék felmenni. Egy ismerősömhöz mennék akit az én családom nem ismer.


2011. máj. 8. 15:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
ismertesd össze azt az ismerőst a szüleiddel, úgy sokkal nagyobb az esély rá, engem úgy elengednének.
2011. máj. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Attól függ kihez, mennyi időre. Úgy semmiképpen nem engednélek el a szüleid helyében, hogy nem tudom kihez mész.
2011. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Na jó de az ismerősöm meg apáca, és már régóta levelezünk.

Kamunak semmi esélye mert leinformáltam meg minden.

2011. máj. 8. 15:19
 4/28 anonim ***** válasza:

Én biztos nem engednélek el és meglepödnék ha a szüleid ezt tennék.

Persze nem mindegy mennyi időre, miért mész fel, végleg vagy csak egy hónap, de ismeretlenekhez semmiképp.

2011. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Hát engem biztos nem engedtek volna! Persze szülőtől függ, majd biztos fogják írni, hogy viselkedj felelősségteljesen, beszéld meg velük, stb, de én 16 évesen a fejemre is állhattam volna, akkor se engedtek volna, mert "agyonféltős" szüleim vannak.
2011. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:

hát elég messzi időpontról van szó, addig idősebb is leszel:)

de azért jobb volna, valami ismerösőddel mennél fel, úgy mégis csak biztosabb!


én amúgy azt nem értem, hogy ha van egy 16éves lány, aki legyünk őszinték, már majdnem felnőtt, miért agonizál azon, hogy elengedik-e a szülei bárhová is? most nem rólad beszélek, hanem pl nekem van egy ismeröső, akit ha bárhova hívok MINDIG az a válasza, hogy hát ha elengednek, hát majd megkérdezem otthon! persze ez a normális, én is ezt csinálom, de ne így álljunk hozzá, hanem, hogy szeretnék és akkor megkérdezem. szerintem ha valakit jól neveltek, nem alkoholista,nikotin függő 16évesen nem ilyen hozzáállásának kéne lennie és akkor a szülei is megbíznak benne és tudják, nem lesz semmi gond...

2011. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

ennyi idősen engem anyám simán elengedett egy olyan angoltáborba, ami a Balcsi mellett volt, egy nagyobb városban.

hát nem tudta, mit tett :D minden este buli, éjfélig el voltunk engedve. a legfiatalabbak 14 évesek voltak. és ők is, szóval ahhoz képest, h milyennek harangozták be, sokkal lazább volt.

nem lett semmi bajom, vigyáztunk magunkra és egymásra.

2011. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Apáca? Ennél jobbat találj ki, ha én lennék a szülő, nagy szemeket meresztenék.


De mindenképp csak olyannal engednélek el, akiben megbízom! Különben természetesen világot kell látni, még külföldre is kivinnélek, minnél többet láss.

2011. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

De kit kérjek meg hogy utazzon fel velem?

Szüleim is ilyen "agyonféltők" Barátaim nincsenek mert én úgy érzem hogy koromnál éretteb vagyok, és felnőttekkel szeretek lenni. Már az oviban is úgy volt.

2011. máj. 8. 15:27
 10/28 anonim ***** válasza:

Engem tuti nem engedtek volna el ennyi idősen egyedül. 18 éves koromban több osztálytársammal együtt engedtek el először, Pestre mentünk felvételivel kapcsolatos nyílt napra.


Nincs az apáca ismerősödről esetleg fénykép? Esetleg néhány levél, ami publikusabb? Mesélj róla a szüleidnek, talán úgy nagyobb bizalommal lesznek.

2011. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!