Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy ez szerelem...

Honnan tudom, hogy ez szerelem vagy megszokás?

Figyelt kérdés

5 éve élek boldog párkapcsolatban a Kedvesemmel.


Nagyon szeretem, jó vele, de igazából nem tudom megmagyarázni, mit is szeretek benne. Ez vajon pont jót jelent, vagy pont rosszat?


Őszintén szólva, kicsit furcsán érzem magam, tudjátok, ilyenkor azért már részben csillapodnak a kedélyek. Vagyis átalakulnak. Nagyon jól kijövünk, rossz nélküle, mindig várom a találkozókat, jókat tudunk beszélgetni, a szex kitűnő. Nem is tudom, miért foglalkozok ilyen hülyeségekkel (vagyis de: egy barátom tette a bogarat a fülembe). Talán kicsit attól félek, hogy nem szeretem eléggé, pedig valószínűleg arról van szó, hogy amikor már minden itt van nekünk, akkor nem tűnik fel, akkor már kevésbé értékeljük. Bezzeg ha megszűnne...persze azt nem akarom kipróbálni.


Tényleg igaz, hogy a boldogság "unalmas"? Persze csak bizonyos szempontból...


26/F


2010. nov. 11. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó dolgotokban már azt sem tudjátok mit csináljatok egymással...

Én örülnék, ha ilyen kapcsolatom lenne, egy idő után már nem érdekelne, hogy szerelem, vagy megszokás-e, ha alapvetően jó vele lennem.

2010. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A zökkenőmentességbe is belefásulhat az ember. Amíg nincsenek gondok, minden olyan símának, és már-már unalmasnak tűnik. A mi életünk a férjemmel nem unalmas, mindig van valami megoldani való. Gyerekek gondjai, a mi gondunk, a szülők gondjai. stb. És ezeket mi oldjuk meg ketten. Meglásd ha majd valami probléma felmerül, akkor majd kiismeritek igazán egymást, kire is számíthattok.
2010. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
gondolkodj egy kicsit! ha nem szeretnéd akkor nem hiányozna amikor nincs veled, nem várnád a talikat! ha elmúlik a szerelem és megszokássá alakul a dolog azt érezni fogod!
2010. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, én mindig meg tudom magyarázni.
2010. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Volt egy komoly kanyarom az onkológián tavaly ilyenkor, azóta biztosan tudom, hogy Ő az igazi.


Csak néha túl sokat gondolkodok, olyan mélységekbe tudok leereszkedni, mint ahogy írtátok is. De aztán ha a szemébe nézek... nem érdekel a "miért?" és a "mennyire"...


Azt hiszem azért parázok néha, mert 5 éve vagyunk együtt, mégis megrekedtünk egy szinten, ugyanis nem tudunk összeköltözni...gondolom nem kell ecsetelni milyen az, hogy az egymás társaságának élvezése külön program kell, hogy legyen. De talán lassan ez megoldódik...


Aki tapasztalt megszokást, mik voltak a jelei?

2010. nov. 11. 15:30
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15:25!


Természetesen, vannak dolgok amit felismer az ember, de ez mindenkinél így van. Szereti ha szeretik, ha törődnek vele, ha számíthatnak a párjukra. Én a plusszra gondoltam, amit nem tudok leírni.

2010. nov. 11. 15:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Tudod, ha egyszer összeköltöztök, az egy teljesen új dolog les.

Új kihívások, alkalmazkodás a másikhoz és még sorolhatnám...

Szóval igazándiból mindig benne van a kapcsolatban az újítás lehetősége, ha vannak közös célok.

S majd csak ezután jelenik meg egyszer meg a megszokás.

Jeleket nem tudok mondani, ez egy érzés.

2010. nov. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ha megszokás lenne, akkor úgy élnétek együtt, mint a lakótársak, úgyhogy ne aggódj, és ne hallgass a haverjaidra, ha rossz irányba próbálnak befolyásolni... lehet hogy valaki csak hiányolja a nagy közös bulizásokat vagy féltékeny a boldogságodra stb.


de az sokat lendítene a dolgon, ha lenne valami közös izgalmas hobbitok, alapítsatok zenekart, tanuljatok valami extrém sportot együtt, pl síelés, snowboard, kite, búvárkodás, falmászás, siklóernyőzés, barlangászat, ejtőernyőzés, bármi amit mindketten szeretnétek kipróbálni, ahol nem egymással versenyeztek hanem együtt vagytok.

az izgalom és a megemelt adrenalinszint által okozott közös élmények összekötnek.


vannak ilyen jópofa kalandparkok, vagy tervezzetek meg egy kirándulást térkép alapján valami erdőbe, vagy csináljatok "szociális" programokat együtt, pl kutyamenhelyen önkénteskedés vagy ételosztás hajléktalanoknak, vagy öregek otthonában önkénteskedés, ha ilyesmihez van kedvetek.


az a lényeg hogy próbáljatok ki néha olyat amiben egyikőtöknek sincs tapasztalata.

legyenek néha izgalmas pillanatok amikről tudtok beszélgetni csendes estéken :-)

2010. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A közös élmény tényleg sokat ad, ez tény, igyekszünk is. Amúgy falat mászok, csak épp ő tériszonyos:)


Amúgy a megszokás tényleg már egy rossz valami, negatív érzés.


Azt hiszem arról lehet szó, hogy furcsán kezelem, megijeszt, hogy 5 év után valamennyire átalakul a kapcsolat, lenyugszanak a kedélyek, ez már másfajta szerelem.


Köszönöm az észrevételeket, jó így együtt gondolkozni. Ne tartsátok vissza!

2010. nov. 11. 17:35
 10/17 anonim ***** válasza:

:-))) Jó volt olvasni a kommentjeidet! Nem hiszem, hogy "aggódnod" kéne. Én 5,5 éve vagyok együtt a párommal, 2,5 éve házasságban. Szerintem nekem azért nem jut eszembe az amin te most filózol, mert minden életszakasz után közösen küzdünk egy cél után. Az első 2 év után meg volt a lánykérés.Rá 1 évre ugye az esküvő. Esküvő utáni 2 évben építkeztünk. Gyorsan hozzáteszem hitelből! :-) Benn lakunk a kéróba már másfél éve, és jelenleg az köt le minket, hogy gyermekünk legyen.Sajnos bele estünk azoknak a százalékába, akiknek nem sikerül. :-(( De nem adjuk fel :-) Én hiszem, ha meg lesz a baba, kitűzzük a következő közös célt. Ettől nem egyhangú az élet, és persze nagyon figyelünk egymásra, hogy ne maradjanak el a kedvenc közös programok. Bármi. Kutyasétáltatástól-kirándulás stb...

Én hiszem, vallom, mert megtapasztaltam, hogy ez egy baromság, hogy a szerelem 2-3 évig van, és utána szeretet. A ló ...szt... Amiket leírtál, hogy hiányzik, jó a szemébe nézni stb mi lenne ha nem szeretett. Mostanában új hobbink van. Olyan jó vissza emlékezni az első randikra. Úgyhogy mostanában meglepi randikat szervezünk. Múltkor én hívtam randizni, egy tibeti hangtálas meditációra. Legközelebb ő szervezi. :-) Csak akarni kell, és egy kicsit dolgozni rajta, de olyan szépen lehet élni egymással. Nincs ennél fontosabb, az egészségen kívül.31 N

2010. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!