Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy ez szerelem...

Honnan tudom, hogy ez szerelem vagy megszokás?

Figyelt kérdés

5 éve élek boldog párkapcsolatban a Kedvesemmel.


Nagyon szeretem, jó vele, de igazából nem tudom megmagyarázni, mit is szeretek benne. Ez vajon pont jót jelent, vagy pont rosszat?


Őszintén szólva, kicsit furcsán érzem magam, tudjátok, ilyenkor azért már részben csillapodnak a kedélyek. Vagyis átalakulnak. Nagyon jól kijövünk, rossz nélküle, mindig várom a találkozókat, jókat tudunk beszélgetni, a szex kitűnő. Nem is tudom, miért foglalkozok ilyen hülyeségekkel (vagyis de: egy barátom tette a bogarat a fülembe). Talán kicsit attól félek, hogy nem szeretem eléggé, pedig valószínűleg arról van szó, hogy amikor már minden itt van nekünk, akkor nem tűnik fel, akkor már kevésbé értékeljük. Bezzeg ha megszűnne...persze azt nem akarom kipróbálni.


Tényleg igaz, hogy a boldogság "unalmas"? Persze csak bizonyos szempontból...


26/F


2010. nov. 11. 15:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, hogy hiányzik, jó a szemébe nézni stb mi lenne ha nem szeretett. ---> bocsi szerelem
2010. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó (és előtti)!


Szépeket, okosakat írtál, köszönöm! Nektek pedig sok boldogságot és sikert kívánok! Mi még nem tartunk itt, de sajnos egy korábbi betegségem miatt csak művi úton lehet majd összehozni, ha eljön az ideje.

Nem tudom miért jön rám az agyalhatnék, de általában akkor történik, ha sok a fölös szabadidőm...


És a jelekből tényleg arra gondolok én is, hogy szeretem, hogy a fenébe nem szeretném...szeretem ha a karjaim közt alszik el, szeretem, ha reggelente csókkal ébreszthetem és ágyba vihetem a reggelit, százezredszerre is fülig érő vigyorral megyek ki elé a megállóba...és sorolhatnám napestig. A csillagokat is lehoznám neki az égről.


Azt hiszem az az én bajom néha, hogy túlságosan meg akarom fogni, magyarázni az érzést, pedig nem lehet.


Az frusztrál néha - rájöttem - hogy egyesek annyira másképp írják le a kapcsolatukat. Én pedig nem tudom bonyolítani. Egyszerű ember vagyok, kicsit antiszociális is. És amikor olyanokat hallok, hogy mások "egymás lelkéig látnak", meg "elvesznek egymás tekintetében", akkor olyan érzés fog el, hogy én most akkor nem is szerelmes vagyok. Pedig igen, fülig. Egyszerűen, mélyen, csendben. Csak amikor másokról hallok/olvasok, bennem is megmozdul valami bizonyítási kényszer, keresni a szerelem jelét. Volt idő, amikor azon paráztam, hogy egyszerűen csak kapcsolatfüggő vagyok, hisz sokszor vékony a határ a kettő között.


Általános negyedikben egy hétig depressziós voltam, mert rádöbbentem, hogy apukám egyszer meg fog halni (nem beteg, hanem "csak úgy", amikor eljön az ideje), és nem tudtam mi lesz velem nélküle. Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy a vénámban van néha a túlzott agyalás...:) :)


Hú mennyi sületlenséget hoztam össze. Kíváncsi lennék a reakcióitokra.

2010. nov. 13. 14:48
 13/17 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, hogy azelőtt sose agyaltam ezen egyáltalán.

Egy barátom szakított, egy hosszú kapcsolat után, azért lettem elmélkedős.


Meg vevő vagyok a "mi van/lenne ha?"-kra, mindenféle ok nélkül. Tehát pl.: mi van ha össze se illünk, csak hiba volt az egész, vajon minden kapcsolat egyszer véget kell, hogy érjen...meg hasonló marhaságok.


Röhejes vagyok, most így leírva visszaolvasni mindezt. De ha ennyit aggódok, akkor talán jelent is valamit a leányzó:)

2010. nov. 13. 14:58
 14/17 anonim válasza:
Ha kicsit kevesebbet lennétek együtt rájönnétek hogy milyen rossz egymás nélkül :-) Velem és a barátommal pont ez volt..
2010. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én és a párom 10 éve vagyunk együtt, és 8 éve a felesége vagyok. Nekem az a tapasztalatom, hogy az elsöprő szerelem nem múlik ell csak idő multán lehiggadnak a dolgok és már lazábban megy minden (pl:ha megfogja a kezed, megcsókol, átőlel, vagy sexnél elpirulsz, idegesen zakatol a szíved, izgatott vagy mert újdonság ezek a dolgok köztetek amikor összejöttök. De az évek alatt ez az "ideges izgatottság" eltünik és már csak maga a élvezet marad, hogy vele lehetsz.
2010. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A pszichológia tudománya kétféle szerelmet különböztet meg,szenvedélyszerelmet és társszerelmet.Az amit te most megélsz,az az utóbbi.Nincs ezzel semmi gond.Százszor rosszabb az,amikor vki nem tud beletörődni a társszerelembe,és újra meg újra a szenvedélyszerelmet keresi,de mivel egy idő után mindegyik kapcsolat átalakul társszerelemmé,ezért az egész élete egy ördögi körré válik,és soha nem lesz nyugvása,legfeljebb már csak öregkorában.
2010. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves utóbbi válaszadók. Teljesen igazat adok nektek!


Én elfogadom ezt a természetes "változást", csak kicsit összezavarodtam, hogy most a dolgok a normális úton haladnak, vagy pedig elmúlt valami...


Azt hiszem, tényleg nem tudok mit kezdeni jó dolgomban...

2010. nov. 15. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!